• Κορονοϊός !

  • Γενική συζήτηση επί θεμάτων της πολλαπλής σκλήρυνσης.
Γενική συζήτηση επί θεμάτων της πολλαπλής σκλήρυνσης.
 #136398  από queen_of_my_life
 Πέμ Δεκ 28, 2023 5:10 pm
Από χθες είχα ελαφρά συμπτώματα γρίπης όμως σήμερα το τεστ βγήκε θετικό. Δε σας κρύβω ότι φοβάμαι λίγο. Έχω ταχυκαρδία και σφίξιμο στην καρδιά, πυρετό 38 και τα αδύναμα μέλη από τη σκλήρυνση τώρα είναι 100 φορές πιο αδύναμα.

Σκέφτομαι να πάω στο νοσοκομείο. Έχει κανείς σας περάσει τον κορονοϊό; πώς ήταν και τι κάνατε; μείνατε σπίτι ή πήγατε στο νοσοκομείο;

Να σημειώσω ότι έχω κάνει 3 εμβόλια και εδώ και 1,5 χρόνο δεν είμαι σε αγωγή.
 #136399  από Στάθης
 Πέμ Δεκ 28, 2023 7:29 pm
queen_of_my_life έγραψε: Πέμ Δεκ 28, 2023 5:10 pm Από χθες είχα ελαφρά συμπτώματα γρίπης όμως σήμερα το τεστ βγήκε θετικό. Δε σας κρύβω ότι φοβάμαι λίγο. Έχω ταχυκαρδία και σφίξιμο στην καρδιά, πυρετό 38 και τα αδύναμα μέλη από τη σκλήρυνση τώρα είναι 100 φορές πιο αδύναμα.

Σκέφτομαι να πάω στο νοσοκομείο. Έχει κανείς σας περάσει τον κορονοϊό; πώς ήταν και τι κάνατε; μείνατε σπίτι ή πήγατε στο νοσοκομείο;

Να σημειώσω ότι έχω κάνει 3 εμβόλια και εδώ και 1,5 χρόνο δεν είμαι σε αγωγή.

Τι εννοείς αγωγή?

Εγώ για παράδειγμα, δεν είμαι σε φαρμακευτικ΄ή αγωγή. Αλλά είμαι σε αγωγή. Κάνω κολύμπι, ποδήλατο, πιλάτες, παίρνω κουρκουμά, κάνω αναπνοές-διαλογισμό, και σκέφτομαι να ξεκινήσω και υπερβαρικ΄ό οξυγόνο από το νέο έτος, αφού στην 'πόλη', μας λείπει σημαντικά το οξυγόνο.

Πιστεύω ακράδαντα ότι η σκλήρυνση βελτιώνεται, με την καλύτερη οξυγόνωση του Νωτιαίου μυελού. Το έζησα και με την ΧΕΝΦΑ (CCSVI) πριν 13 και 11 χρόνια, δύο φορές. Μην αφήνεις τον εαυτό σου στην τύχη. Κυνήγα την βελτίωση, την Θεραπεία γιατί είναι και Θέλημα της Ζωής, εμπιστοσύνη χρειάζεται και αφοβία, αλλά και πράξη.
 #136400  από queen_of_my_life
 Παρ Δεκ 29, 2023 12:07 am
Στάθης έγραψε: Πέμ Δεκ 28, 2023 7:29 pm
queen_of_my_life έγραψε: Πέμ Δεκ 28, 2023 5:10 pm Από χθες είχα ελαφρά συμπτώματα γρίπης όμως σήμερα το τεστ βγήκε θετικό. Δε σας κρύβω ότι φοβάμαι λίγο. Έχω ταχυκαρδία και σφίξιμο στην καρδιά, πυρετό 38 και τα αδύναμα μέλη από τη σκλήρυνση τώρα είναι 100 φορές πιο αδύναμα.

Σκέφτομαι να πάω στο νοσοκομείο. Έχει κανείς σας περάσει τον κορονοϊό; πώς ήταν και τι κάνατε; μείνατε σπίτι ή πήγατε στο νοσοκομείο;

Να σημειώσω ότι έχω κάνει 3 εμβόλια και εδώ και 1,5 χρόνο δεν είμαι σε αγωγή.

Τι εννοείς αγωγή?

Εγώ για παράδειγμα, δεν είμαι σε φαρμακευτικ΄ή αγωγή. Αλλά είμαι σε αγωγή. Κάνω κολύμπι, πιλάτες, παίρνω κουρκουμά. κάνω αναπνοές-διαλογισμό, και σκέφτομαι να ξεκινήσω και υπερβαρικ΄ό οξυγόνο από το νέο έτος, αφού στην 'πόλη', μας λείπει σημαντικά το οξύγονο.

Πιστεύω ακράδαντα ότι η σκλήρυνση βελτιώνεται, με την καλύτερη οξυγόνωση του Νωτιαίου μυελού. Το έζησα και με την ΧΕΝΦΑ (CCSVI) πριν 13 και 11 χρόνια, δύο φορές. Μην αφήνεις τον εαυτό σου στην τύχη. Κυνήγα την βελτίωση, την Θεραπεία γιατί είναι και Θέλημα της Ζωής, εμπιστοσύνη χρειάζεται και αφοβία, αλλά και πράξη.

Ναι, φαρμακευτική αγωγή εννοώ. Γενικά πήρα πολλά φάρμακα τόσα χρόνια, απογοητευτηκα γιατί ούτε βελτίωση ούτε σταθεροποιηση είχα, οπότε.. άσε που σιχάθηκα τους γιατρούς. Μηδενική ανθρωπιά, είμαστε απλώς χρήματα για αυτούς. Τέλος πάντων!

Επί του παρόντος έχω κορονοϊό και θα ήθελα να μάθω άλλοι συνασθενεις πώς το βίωσαν. Καθότι δεν ακολουθώ κάποια αγωγή δεν είμαι σε επαφή με κάποιον νευρολόγο για να ζητήσω τη γνώμη του, αν πρέπει να πάω στο νοσοκομείο
 #136401  από Στάθης
 Παρ Δεκ 29, 2023 1:43 pm
queen_of_my_life έγραψε: Παρ Δεκ 29, 2023 12:07 am Ναι, φαρμακευτική αγωγή εννοώ. Γενικά πήρα πολλά φάρμακα τόσα χρόνια, απογοητευτηκα γιατί ούτε βελτίωση ούτε σταθεροποιηση είχα, οπότε.. άσε που σιχάθηκα τους γιατρούς. Μηδενική ανθρωπιά, είμαστε απλώς χρήματα για αυτούς. Τέλος πάντων!

Επί του παρόντος έχω κορονοϊό και θα ήθελα να μάθω άλλοι συνασθενεις πώς το βίωσαν. Καθότι δεν ακολουθώ κάποια αγωγή δεν είμαι σε επαφή με κάποιον νευρολόγο για να ζητήσω τη γνώμη του, αν πρέπει να πάω στο νοσοκομείο
Δύο φορές πέρασα τον covid. Πήρα εχινάτσια για τρεις μέρες, λίγο ασπιρίνη ή παρακεταμόλη το βράδυ για 2-3 μέρες. Μπόλικη ξεκούραση, ζεστά τσάγια (ειδικά λάδανο) και βγήκα πολύ πιο δυνατός από την ασθένεια. Καμιά επίπτωση δεν είχε στην ΣΚΠ. Την δεύτερη φορά στο πόδι. Εννοείται εμβόλια ΔΕΝ έκανα.

Κατά το πρώτο πέρασμα του covid από το σώμα μου, έζησα την ομάδα "ΟΜΑΔΑ ΚΑΛΥΤΕΡΗΣ ΥΓΕΙΑΣ" και κάθε μέρα με κάθε βιντεάκι γινόμουν πιο δυνατός ! Σου προτείνω το πρόγραμμα 21 ημερ΄ών ανεπιφύλακτα.

Οπότε αν δεν είσαι βαριά με βήχα επίμονο, γιατί δεν αφήνεις το σώμα σου (με μερική βοήθεια) να το ξεπεράσει? Εννοείται αν αγχώνεσαι ή αν δεν εμπιστεύεσαι το σώμα σου, αυτό λειτουργεί εναντίον σου. Βέβαια τόσα φάρμακα που πήρες ανοσοτροποποιητικά, εννοείται ότι αν νιώθεις ότι χρειάζεσαι βοήθεια ιατρική, να το πράξεις, αλλά πιστεύω ότι το ανοσοποιητικό σου έχει συνέλθει από την καταστολή τόσα χρόνια άνευ.
Καλό όμως είναι να αποφύγεις το νοσοκομείο όσο μπορείς πιστεύω.

Δεν υπάρχει καλύτερη θεραπεία για την ίωση, από την ζέστη, ξεκούραση, εχινάτσια, μπόλικη βιταμίνη C και την ΟΜΑΔΑ ΚΑΛΥΤΕΡΗΣ ΥΓΕΙΑΣ !!