• Μαγνητικές και σύσταση νευρολόγου

  • Συζητήσεις για ιατρικές, διαγνωστικές και άλλες απαραίτητες εξετάσεις της πολλαπλής σκλήρυνσης.
Συζητήσεις για ιατρικές, διαγνωστικές και άλλες απαραίτητες εξετάσεις της πολλαπλής σκλήρυνσης.
 #136140  από Κατ82
 Πέμ Αύγ 03, 2023 1:02 pm
Καλησπέρα και καλό μήνα!
Έχω καθαρη μαγνητική αυχένα (εκτος απο σπονδυλαθρίτιδα όπου πιεζεται ο νοτιαίος σάκος έντονα). Εκανα και ΜRI εγκεφάλου διότι ειχα μουδιασματα χερια ποδια. Εκει βρέθηκαν ατυπες εστίες και ο νευροχειρουργος με παρεπεμψε σε νευρολόγο για εκτιμηση. Ο νευρολόγος από το σχημα των εστιων απέκλεισε ΣΚΠ και γιαυτο δεν έγραψε ΜRI θωρακικής μοίρας αλλά οσφυικής γιατι θεωρεί οτι ειναι μυοσκελετικό. Επίσης μου έδωσε neurobion. Αναρρωτιέμαι...δεν θα έπρεπε να γραψει θωρακικής αντι οσφυικής????? Απο την εμπειρία σας τι πιστεύετε (σχετικά με τα πρωτόκολλα που ακολουθούν... ). Σκεφτομαι μηπως τζαμπα την κανω τελικα την μαγνητική στη μέση ενω ειναι αχρειαστη..
Επίσης έχω κλεισει Σεπτέμβρη για δευτερη γνώμη με τον. κ. Κούτση στο ιδιωτικό του ιατρείο. Γνωρίζει κάποιος τον συγκεκριμένο ιατρό να μου πει εντυπώσεις? :emojis-1:
ευχαρισ΄τω για τον χρόνο σας
 #136159  από Tania
 Σάβ Αύγ 12, 2023 5:26 pm
Έχω επισκεφθεί τον κ. Κ*******, που ουσιαστικά η προσεγγιση του νομιζω οτι ανηκει στο πρωτοκολλο του Αιγηνιτειου. Ειναι πολυ λεπτομερής, δεν σε αγχώνει, σου εμπνεει εμπιστοσύνη με τον τροπο και με ο, τι θα σου πει και ειναι πολυ καταρτισμενος. Θεωρώ οτι θα σε βοηθήσει πολύ στη διάγνωση και στο τι πρέπει να κάνεις.
 #136184  από Κατ82
 Τετ Αύγ 30, 2023 8:22 pm
user207 έγραψε: Πέμ Αύγ 10, 2023 1:00 pm Πόσων ετών είσαι ; Σπονδυλαρθρίτιδα είναι σε πιο μεγάλους σκπ συχνή σ.20-30 ετών
Καλησπέρα..
Είμαι 40! :emojis-1:
 #136185  από Κατ82
 Τετ Αύγ 30, 2023 8:24 pm
Tania έγραψε: Σάβ Αύγ 12, 2023 5:26 pm Έχω επισκεφθεί τον κ. Κ*******, που ουσιαστικά η προσεγγιση του νομιζω οτι ανηκει στο πρωτοκολλο του Αιγηνιτειου. Ειναι πολυ λεπτομερής, δεν σε αγχώνει, σου εμπνεει εμπιστοσύνη με τον τροπο και με ο, τι θα σου πει και ειναι πολυ καταρτισμενος. Θεωρώ οτι θα σε βοηθήσει πολύ στη διάγνωση και στο τι πρέπει να κάνεις.
Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!τον βρήκα τυχαία και δεν έχω ιδέα :emojis-9: