• Τρέμουλο στους μηρούς

  • Γενική συζήτηση επί θεμάτων της πολλαπλής σκλήρυνσης.
Γενική συζήτηση επί θεμάτων της πολλαπλής σκλήρυνσης.
 #136475  από Danai34
 Παρ Φεβ 23, 2024 10:00 am
Γειά σας συνασθενεις.θελω να σας ρωτήσω γιατί με πιάνει ώρες ώρες τρέμουλο στους μηρούς σε σημείο που δε μπορώ να σταθώ.γενικα από τότε που έχω αρχίσει αγωγή με το tysabri τα πάω καλύτερα αλλά αυτό που μου συμβαίνει σήμερα με φόβισε
 #136476  από Dora10
 Παρ Φεβ 23, 2024 8:38 pm
Καλησπέρα! Όταν έκανα tysabri με έπιανε τρέμουλο στους μηρούς. Σαν να σφιγκανε τα νεύρα σε εκείνο το σημείο. Απλά με έπιανε την ώρα της χορήγησης. Παίρνεις ντεπον όταν κάνεις την χορήγηση?
 #136481  από Danai34
 Σάβ Φεβ 24, 2024 10:13 pm
Γεια σου Δώρα!δε μου έχει πει ο γιατρός μου να παίρνω ντεπον αλλά ούτε έχω διαβάσει ότι είναι παρενέργεια του tysabri.ποιος ξέρει πόσα άλλα θα δούμε!
 #136486  από Dora10
 Δευ Φεβ 26, 2024 12:46 am
Ούτε σ εμένα μου είχανε πει να παίρνω ντεπον. Απλά μου το είχε πει ένας γνωστός μου αυτό το τρικ για να μην βασανίζονται !
Καταλαβαίνω από τον οργανισμό μου ότι αντιδράει σε κάτι και σε συνδυασμό με το φάρμακο που είναι ανοσοκατασταλτικο γίνεται χαμουλης... έκανα 3 εξετάσεις και στην τρίτη μου βρικανε ελικοβακτηριδιο. Θέλω να ψάξω και τα γυναικολογικά γιατί έχω ακούσει πολλές γυναίκες που λένε ότι διαγνωσαν πρώτα ενδομήτριωση-πολυκυστηκες και μετά σκπ.

Χαμουληςςςς γενικά :emojis-1: :emojis-10: :emojis-10: :emojis-10: