• Πρωϊνό χωρίς γάλα

  • Βότανα, διατροφή, βιταμίνες, αντιοξείδωση, ευεργετική σωματική άσκηση, δραστηριότητες, κίνηση.
Βότανα, διατροφή, βιταμίνες, αντιοξείδωση, ευεργετική σωματική άσκηση, δραστηριότητες, κίνηση.
 #129499  από fewtile
 Κυρ Ιαν 21, 2018 10:52 am
Διαβάζοντας κάποιες μελέτες που λένε πως τα γαλακτοκομικά μπορεί να ευθύνονται για επειδείνωση της νόσου σκέφτηκα να τα απομακρύνω όσο μπορώ από τη διατροφή μου. Το έχει κάνει κανένας; Το πρωϊνό του για παράδειγμα από τι αποτελείται; Ρωτάω για το πρωϊνό καθώς καθημερινά τρώω ένα μπωλάκι δημητριακών με γάλα.
 #129506  από away
 Τρί Ιαν 23, 2018 9:42 am
Καλημερα,

Μελι με ταχινι και φρεντο εσπρεσσο! Καλη συνεχεια!!!
 #129507  από Στάθης
 Τρί Ιαν 23, 2018 3:28 pm
Υπάρχουν και γάλατα από Αμύγδαλο, Κάνναβη, Σόγια, Ρύζι και φαντάζομαι αρκετά ακόμα που δεν προέρχονται από ζώα.

Προσωπικά δοκίμασα γάλα από αμύγδαλο στο πρωινό μου και ήταν μια χαρά παρέα με νιφάδες καλαμποκιού και μια χούφτα ξηρών καρπών (καρύδια, αμύγδαλα, κάσιους, γκότζι μπέρι, άσπρα μούρα). Στα ράφια των σούπερ μάρκετ υπάρχουν πληθώρα τέτοιου γάλα, ακόμα καλύτερα στα ράφια των βιολογικών μαγαζιών.
 #129535  από fewtile
 Σάβ Ιαν 27, 2018 9:08 pm
@away Το μέλι με το ταχίνι πως τα τρως... σκέτα;

@Στάθης Σε ευχαριστώ πολύ φίλε, δεν πήγαινε το μυαλό μου καν σε τέτοια εναλλακτκά γάλατα... θα τα δοκιμάσω!
 #129537  από Dunamis
 Κυρ Ιαν 28, 2018 10:56 pm
Μετά από πολύ ψάξιμο κατέληξα στο μέλι με ταχίνι (ολικής) σε ψωμί του τοστ από δικοκκο ή οσπριων, γάλα καρύδας ή αμυγδάλου και γενικά αποφυγή της ζάχαρης
 #129899  από Konstantinos
 Κυρ Απρ 15, 2018 2:12 pm
Φρέντο εσπρέσο εντελώς σκέτο, χωρίς πρωινό.