• Διάγνωση

  • Είστε καινούργιο μέλος; Παρουσίαστε τον εαυτό σας στην κοινωνία του MSSociety.
Είστε καινούργιο μέλος; Παρουσίαστε τον εαυτό σας στην κοινωνία του MSSociety.
 #136294  από Παναγιώτα 17
 Πέμ Οκτ 12, 2023 12:58 pm
Καλησπέρα σε όλους! Νομίζω ότι είναι η τέταρτη φορά που γράφω στο φόρουμ, σήμερα πήρα τα αποτελέσματα από την παρακέντηση με ένα θετικό αποτέλεσμα ΕΝΥ. Είναι πλέον εφικτό να γίνει και η διάγνωση. Η αλήθεια είναι πως για μένα δεν ήταν δύσκολη η διάγνωση, μετά από μια οπτική νευρίτιδα και μια μαγνητική με ευρήματα όλα γίνανε γρήγορα και είμαι ευγνώμων για αυτό. Είμαι πλέον ήρεμη, ξέρω τι έχω και άρα ξέρω και τι μπορώ να κάνω για να το αντιμετωπίσω. Πραγματικά δεν ξέρω αν και κάποιοι από εσάς βιώσατε την δυσπιστία όταν λέγατε στον κόσμο ότι κάτι δεν πάει καλά και η απάντηση ήταν ελα μωρέ μια χαρά είσαι, εγώ τη βίωσα πάντως και αυτή τη στιγμή νιώθω ήρεμια και δικαίωση. Αύριο έχω ραντεβού με τον γιατρό μου για να συζητήσουμε για αγωγή και για να με ενημερώσει προφανώς. Θα πω για άλλη μια φορά ότι νιώθω τυχερή που βρήκα αυτό το φόρουμ και είδα τη νόσο με άλλο μάτι... Σας χαιρετώ και από εδώ και πέρα θα τα λέμε πιο συχνά 😊