• Νευρομυικο πρόβλημα? Όποιος μπορεί παρακαλώ να με βοηθησει

  • Ανοιχτή συζήτηση πάνω στα ποικίλα συμπτώματα και τις υποτροπές που προκαλεί η ΣΚΠ.
Ανοιχτή συζήτηση πάνω στα ποικίλα συμπτώματα και τις υποτροπές που προκαλεί η ΣΚΠ.
 #135892  από Επί
 Σάβ Απρ 29, 2023 9:16 pm
Νευρομυικο πρόβλημα? Όποιος μπορεί παρακαλώ να με βοηθησει
#135891 από Επί
Σάβ Απρ 29, 2023 9:12 pm
Χριστός ανέστη! Είμαι 38χρ
Εδώ και 10 χρόνια νιώθω το μισό μου σώμα εντελώς διαφορετικό απο τ αλλο μισό. Κουράζονται πολύ εύκολα όλοι οι μυς της αριστερής μου πλευράς.
Είχα πέσει από καρέκλα πέφτοντας πάνω στο γλουτο ....σημείο στο οποίο φαίνεται ιερολαγονιτιδα...δεν ξέρουμε βέβαια αν οφείλεται σ αυτό.
Η ορθοστασία με δυσκολευει πολυ. Οι σωματικές εργασίες επίσης.
Το τονίζω...μόνο στην αριστερή μου πλευρΑ....
Με δυσκολεύει τη ζωή μου γιατί είμαι δραστήρια κ δυστυχώς δεν μπορώ να κάνω αυτά που εκαναέ
Έχω επισκεφτεί νευρολογους, ορθοπεδικους, ρευματολογο, φυσικοθεραπευτες, πρακτικούς....
Δεν βρίσκω άκρη....μυϊκό μου λένε ίσως μετατραυματικο....
Τελευταία σκέφτομαι να πάω σε φυσιατρο...γνώμη κάνεις?
 #135893  από Στάθης
 Σάβ Απρ 29, 2023 10:08 pm
Επί έγραψε: Σάβ Απρ 29, 2023 9:16 pm Νευρομυικο πρόβλημα? Όποιος μπορεί παρακαλώ να με βοηθησει
#135891 από Επί
Σάβ Απρ 29, 2023 9:12 pm
Χριστός ανέστη! Είμαι 38χρ
Εδώ και 10 χρόνια νιώθω το μισό μου σώμα εντελώς διαφορετικό απο τ αλλο μισό. Κουράζονται πολύ εύκολα όλοι οι μυς της αριστερής μου πλευράς.
Είχα πέσει από καρέκλα πέφτοντας πάνω στο γλουτο ....σημείο στο οποίο φαίνεται ιερολαγονιτιδα...δεν ξέρουμε βέβαια αν οφείλεται σ αυτό.
Η ορθοστασία με δυσκολευει πολυ. Οι σωματικές εργασίες επίσης.
Το τονίζω...μόνο στην αριστερή μου πλευρΑ....
Με δυσκολεύει τη ζωή μου γιατί είμαι δραστήρια κ δυστυχώς δεν μπορώ να κάνω αυτά που εκαναέ
Έχω επισκεφτεί νευρολογους, ορθοπεδικους, ρευματολογο, φυσικοθεραπευτες, πρακτικούς....
Δεν βρίσκω άκρη....μυϊκό μου λένε ίσως μετατραυματικο....
Τελευταία σκέφτομαι να πάω σε φυσιατρο...γνώμη κάνεις?

Μαγνητική εγκεφάλου, αυχένα έχεις κάνει;
 #135904  από Στάθης
 Πέμ Μάιος 04, 2023 6:27 pm
Επί έγραψε: Τρί Μάιος 02, 2023 10:18 pm Αξονική εγκεφάλου και μαγνητική αυχένα....καθαρες
Μαγνητική εγκεφάλου δεν έκανες? Στην αξονική εγκεφάλου, δεν φαίνονται πλάκες ή εστίες.
 #135905  από Επί
 Παρ Μάιος 05, 2023 8:22 am
Η νευρολόγος αφου μ εξετασε και με βρηκε μια χαρα μου ειπε οτι αν η αξονικη ειναι οκ τοτε δεν έχω κάτι
Από βδομάδα έκλεισα ραντεβού σε φυσιατρο
 #135907  από Στάθης
 Παρ Μάιος 05, 2023 10:27 am
Επί έγραψε: Παρ Μάιος 05, 2023 8:22 am Η νευρολόγος αφου μ εξετασε και με βρηκε μια χαρα μου ειπε οτι αν η αξονικη ειναι οκ τοτε δεν έχω κάτι
Από βδομάδα έκλεισα ραντεβού σε φυσιατρο

Μακάρι ο φυσίατρος να σε βοηθήσει. Καλή δύναμη και περαστικά εύχομαι.