• κλαδριβίνη.

  • Αλλές εγκεκριμένες ή μη αγωγές, χρήσιμα φαρμακευτικά & παραφαρμακευτικά σκευάσματα για την αντιμετώπιση της νόσου.
Αλλές εγκεκριμένες ή μη αγωγές, χρήσιμα φαρμακευτικά & παραφαρμακευτικά σκευάσματα για την αντιμετώπιση της νόσου.
 #135662  από Xristina@
 Κυρ Δεκ 18, 2022 3:41 pm
Καλησπέρα στην ομάδα ελπίζω να είστε όλοι καλά. θα ξεκινήσω το mavenclad κλαδριβίνη και θα ήθελα να ρωτήσω, να ελπίζω σε θετικά αποτελέσματα? σε κάνει να νιώθεις σα να μην έχεις τίποτα?
 #135808  από Xristina@
 Δευ Μαρ 06, 2023 3:23 pm
Καλησπερα την ομάδα λοιπόν ξεκίνησα τη κλαδριβινη πριν 4 μέρες κ νοιώθω χάλια έτσι γίνεται η μόνο εγώ το έχω πότε θα αισθανθώ καλά???help
 #135810  από Στάθης
 Τρί Μαρ 07, 2023 9:46 am
Xristina@ έγραψε: Δευ Μαρ 06, 2023 3:23 pm Καλησπερα την ομάδα λοιπόν ξεκίνησα τη κλαδριβινη πριν 4 μέρες κ νοιώθω χάλια έτσι γίνεται η μόνο εγώ το έχω πότε θα αισθανθώ καλά???help

Η κλαδριβίνη (cladribine) είναι ένα νουκλεοσιδικό ανάλογο της δεοξυαδενοσίνης η οποία προκαλεί διακοπές μονών ελίκων του DNA, ταχεία κατανάλωση του δινουκλεοτιδίου νικοτιναμίδης αδενίνης και εξάντληση της ATP και κυτταρικό θάνατο.

Μπορεί ένας από τους λόγους που αισθάνεσαι χάλια, το σώμα σου να μην συμφωνεί με τις άνω διεργασίες...

Εύχομαι να συνέλθεις γρήγορα, καλή δύναμη Χριστίνα.
 #135826  από Xristina@
 Κυρ Μαρ 19, 2023 3:16 pm
καλησπέρα συνασθενεις μου εύχομαι τα καλύτερα μπορεί κάποιος αν γνωρίζει να μου και πει την αναλογία βάσει κιλών? πχ 70,80 πόσα χαπια θέλει? ευχαριστώ εκ των προτέρων.