• Νεο μελος

  • Είστε καινούργιο μέλος; Παρουσίαστε τον εαυτό σας στην κοινωνία του MSSociety.
Είστε καινούργιο μέλος; Παρουσίαστε τον εαυτό σας στην κοινωνία του MSSociety.
 #135108  από Karoon97
 Κυρ Απρ 17, 2022 6:24 pm
Καλησπέρα σε όλους
Νέο μέλος εδώ.
Ειμαι ο καροον και χάρηκα
Θα ήθελα να μοιραστώ την εμπειρία μου μαζί σας
Πριν από ενάμιση χρόνο,στα 23 μου ενώ όλα ήταν κλειστά λόγω της πανδημίας, λίγες ημέρες πριν τις γιορτές των Χριστουγέννων ξύπνησα και είχα έντονες ζαλάδες, σκέφτηκα ότι είναι κούραση και θα περάσει
Δεν πέρασε όμως
5 ημέρες ξυπνούσα και ένιωθα μεθυσμένος
Αρχικά πήγα σε οφθαλμίατρο
Δεν είχα μυωπία (είχα βρει και γαματα γυαλιά γαμωτο), ρώτησα τον οφθαλμίατρο τι μου προτείνει να κάνω και μου λέει «μην πας πουθενά, αν τρέχεις στους γιατρούς όλο και κάτι θα σου βρουν, δεν έχεις τίποτα»
Με τα πολλά και τα λίγα έτρεξα σε νευρολόγους ,έκανα παρά πολλές μαγνητικές, αιματολογικές, άγχος στρες πίεση κλπ και μου επιβεβαίωσε ο γιατρός πριν από 2 μήνες τη ΣκΠ, όλα καλα μέχρι στιγμής έχω ξεκινήσει την αγωγή μου και συνεχίζω κανονικά τη ζωή μου απλά με 4 χάπια τη μέρα :emojis-1:
Τέλος, κύριε οφθαλμίατρε είστε επικίνδυνος
Ευχαριστώ.
 #135109  από Στάθης
 Κυρ Απρ 17, 2022 11:33 pm
Karoon97 έγραψε: Κυρ Απρ 17, 2022 6:24 pm ...
... και μου επιβεβαίωσε ο γιατρός πριν από 2 μήνες τη ΣκΠ, όλα καλα μέχρι στιγμής έχω ξεκινήσει την αγωγή μου και συνεχίζω κανονικά τη ζωή μου απλά με 4 χάπια τη μέρα :emojis-1:
Τέλος, κύριε οφθαλμίατρε είστε επικίνδυνος
Ευχαριστώ.
Καλησπέρα Karoon97, έτσι η ζωή συνεχίζεται απλά μετά το καμπανάκι της ΣΚΠ, με περισσότερο συνείδηση και αγάπη για το σώμα μας ! Υπάρχουν περιπτώσεις ιατρών επικίνδυνων αλλά τι να κάνουμε τους συγχωρούμε μέρες που είναι.

Καλή Δύναμη με ευχή όλα καλά και γενικότερα!
 #135129  από Karoon97
 Δευ Απρ 18, 2022 8:05 pm
Έτσι ακριβώς!
Καλές γιορτές σε όλους με υγεία!!