• Ημέρα 21: Κυριακή 17.4.2022

  • 21 ημέρες προσφοράς και αγάπης. Μια πρόσκληση για την καλλιέργεια της καλύτερης υγείας μας.
21 ημέρες προσφοράς και αγάπης. Μια πρόσκληση για την καλλιέργεια της καλύτερης υγείας μας.
 #135105  από admin
 Κυρ Απρ 17, 2022 12:39 pm
Εικόνα

Σας ευχαριστούμε όλους για τη συμμετοχή σας, την παρουσία και ενέργεια που επενδύσατε σε αυτή τη ομάδα!

Μήνυμα:

Μας είναι οικείοι οι 7 «διακόπτες» της ευημερίας:

🌟 Δώσε στον γείτονα
🌟 Μετάδωσε φως και αγάπη
🌟 Άφησε να φύγουν πράγματα που δε σε υπηρετούν πια
🌟 Απόλαυσε, ζήσε τη ζωή στην πλήρη της έκφραση
🌟 Εξέφρασε ευχαριστίες
🌟 Πρόσφερε τον εαυτό σου, να είσαι στην υπηρεσία των άλλων
🌟 Συγχώρεσε

Όταν αυτά τα 7 γίνουν μέρος της ζωής μας, τότε η ευημερία και καλύτερη υγεία θα ρέει στη ζωή μας πιο απλά και εύκολα. Τα πάντα είναι ενέργεια και η ροή της πρέπει να είναι κυκλική και αδιάκοπη ώστε η ευημερία να επιστρέψει σε εμάς. Αυτός είναι ο τρόπος με τον οποίο λειτουργεί η αμοιβαιότητα.

Ρεύμα(ροή) ενέργειας ↔ εισροή / ροή ↔ αγαθά/ευημερία

Κρατάμε ανοικτά και καθαρά τα κανάλια σας ώστε η ενέργειά μας να μπορεί να ρέει ανεμπόδιστη! Να θυμόμαστε να είμαστε παρόντες διαρκώς συνειδητοί του γενναιόδωρου Παρόν, του Τώρα.
Εμείς κάνουμε τις επιλογές και λαμβάνουμε τις αποφάσεις μας κάθε μέρα, κάθε στιγμή.
Πως χρησιμοποιούμε το χρόνο μας, με ποιόν τον περνάμε και πως αισθανόμαστε κάθε στιγμή καθορίζει τη ζωή μας.

Τα βασικά δώρα που κερδίσαμε:

🌟 Επίγνωση
🌟 Ευγνωμοσύνη
🌟 Αναγνώριση της αξίας & ευημερίας

Εργασία της Ημέρας:

Σημειώστε στο τετράδιο σας ένα συνοπτικό κείμενο που περιγράφει την εμπειρία από το ταξίδι σε αυτές τις πλούσιες 21 ημέρες. Αν θέλετε μπορείτε να το κοινοποιήσετε/δημοσιεύσετε και στην Ομάδα.
Στην αναφορά σας, γράψτε:
- Τη χθεσινή ημέρα κάνατε έναν αναστοχασμό αυτού του ταξιδιού ως τώρα. Ποια ήταν τα αποτελέσματά σας; Τι μάθατε / αποκομίσατε από αυτή την εμπειρία;
- Απολαύσατε τη συμμετοχή σας σε αυτό το ταξίδι και την κατεύθυνσή σας προς την καλύτερη υγεία μέσα στη ροή μια ομάδας;
Χρησιμοποιήστε όλες τις δημιουργικές σας ικανότητες, περιγράφοντας τον εαυτό σας και την εμπειρία σας. Και να θυμάστε. Η συντομία είναι η ψυχή της σοφίας.

Θετική Δήλωση της Ημέρας

«Κάθε στιγμή, κάθε μέρα ζω την ζωή μου με αγάπη και προσφορά.»

Βίντεο της Ημέρας




Σας στέλνουμε πληθώρα ευχαριστιών και ευγνωμοσύνης που κάνατε αυτό το ταξίδι μαζί μας!
Απολαύστε τις ερχόμενες ημέρες με Γαλήνη, Φως και Αγάπη 🕊🕯💌
 #135106  από Gianna
 Κυρ Απρ 17, 2022 2:42 pm
Στάθη!
Ευχαριστούμε για το ταξίδι των 21 ημερών!

Ήταν ένα ταξίδι αυτογνωσίας και επίγνωσης το οποίο έθεσε κατευθυντήριες γραμμές για περαιτέρω σύμπνοια, ενσυναισθηση, ηρεμία και προπαντων αγάπη!

Παράλληλα, απέδειξε ότι οι 21 ημέρες ήταν δομημένες με μια υπέροχη ροή όπου η αυτοπειθαρχεια για την εναρμόνιση με το όλο πρόγραμμα ήταν πηγαία!

Ας παραμείνουμε όλοι μας σε αυτές τις όμορφες συχνότητες!

:smile-flower:
 #135107  από Στάθης
 Κυρ Απρ 17, 2022 6:09 pm
Η ομάδα αυτή, για 21 ημέρες υπήρξε η θαλπωρή μου, η αγκαλιά μου, η πνοή μου. Αφιερώνοντας τα πάθη μου προς τον σκοπό αυτής της ομάδας ήταν, είναι και θα είναι (ελπίζω για καιρό) ότι πιο όμορφο, καρδιακό και ενδυναμωτικό.

Ένα μεγάλο ευχαριστώ και στους αφανείς συνοδοιπόρους τις ομάδας αυτής, όπως σε σένα Gianna και Liberty που φυλάξατε Ιερή την έννοια της Ομάδας.

Τα βίντεο από την άλλη μου γέμισαν την Καρδιά με Γαλήνη, όπως και οι εργασίες με πλημμύρισαν με συγκίνηση αφού άνοιξαν την Ψυχούλα μου. Εννοείτε θα επισκέπτομαι πολύ συχνά το τετράδιο των εργασιών, σαν κρύβει πτυχές του εαυτού μου που ούτε ο καλύτερος ψυχολόγος δεν θα έβρισκε...

Καλή Ανάσταση να έχουμε με περισσότερη Υγεία, Αγάπη και Προσφορά !
Η ευημερία της Υγείας μας και στην Ζωή μας ίσως βρίσκεται στην επόμενη στάση μας.
Το Πιστεύω όλο και πιο πολύ !!!

21 Ευχαριστώ για όλα 💖🌈 🕯✨🙏
Ας παραμείνουμε όλοι μας σε αυτές τις όμορφες συχνότητες!