• ΚΝΗΣΜΟΣ- ΕΝΤΟΝΗ ΦΑΓΟΥΡΑ.

  • Ανοιχτή συζήτηση πάνω στα ποικίλα συμπτώματα και τις υποτροπές που προκαλεί η ΣΚΠ.
Ανοιχτή συζήτηση πάνω στα ποικίλα συμπτώματα και τις υποτροπές που προκαλεί η ΣΚΠ.
 #104698  από ΑΝΝΑ59
 Πέμ Ιούλ 24, 2014 8:51 am
litsa έγραψε:εμένα εδώ και καιρό με ενοχλούν τα μάτια σε στύλ κάτι εκκρίσεις που τώρα έφυγαν και έμειναν κάτι έχω στα μάτια.. κάτι σαν .. άμμο ...
έβαλα τομπρέξ και βάζω ακόμα κατά διαστήματα, αλλά περισσότερο βλέπω να με βοηθάει η θάλασσα... και αυτό όταν αποφασίσουν τα μάτια μου!!
:smile-rock:
:smile-thinking: :smile-thinking: :smile-thinking: :smile-thinking: :smile-thinking: :smile-thinking: :smile-thinking: Τετοια ...φαινομενα , με βασανιζουν εδώ και χρονια ........Μηπως κι αυτές οι επιπεφυκιτιδες είναι δωρο της παθησης .....????? Λεω ........
 #104705  από sofia13
 Πέμ Ιούλ 24, 2014 5:17 pm
Παιδιά επέστρεψα και πασαλείφτηκα με RESCUE CREAM .
Έναι αλοιφή ομοιοπαθητικής και για την ώρα ανακουφίστηκα αρκετά...
Δεν θέλησαν να μου δώσουν κορτιζονούχα προιόντα, γιατί λεπταίνουν πολύ την επιδερμίδα και σταδιακά όλα γίνονται χειρότερα.
Επίσης μου είπαν όχι σε χάπια κ.λπ. Δοκίμασε τη Rescue και πάρε τηλ. Αν χρειαστείς κάτι δραστικότερο , θα δούμε...
Αυτά και μακάρι να ξεμπερδέψω.
(Άννα ευχαριστώ μανάρι μου για το Atarax, το ίδιο είπε και η Φαίδρα μας)
(Ιωάννα δεν είχαν σκονάκια βρώμης, αλλά μου είπαν ότι θές τηλέφωνο και άμεση παραγγελία.χαχαχα ακόμα γελάω με το : ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ !!!...........)
Θα ξαναγράψω αύριο εντυπώσεις !
:smile-kiss:
 #104706  από ΑΝΝΑ59
 Πέμ Ιούλ 24, 2014 5:42 pm
sofia13 έγραψε:Παιδιά επέστρεψα και πασαλείφτηκα με RESCUE CREAM .
Έναι αλοιφή ομοιοπαθητικής και για την ώρα ανακουφίστηκα αρκετά...
Δεν θέλησαν να μου δώσουν κορτιζονούχα προιόντα, γιατί λεπταίνουν πολύ την επιδερμίδα και σταδιακά όλα γίνονται χειρότερα.
Επίσης μου είπαν όχι σε χάπια κ.λπ. Δοκίμασε τη Rescue και πάρε τηλ. Αν χρειαστείς κάτι δραστικότερο , θα δούμε...
Αυτά και μακάρι να ξεμπερδέψω.
(Άννα ευχαριστώ μανάρι μου για το Atarax, το ίδιο είπε και η Φαίδρα μας)
(Ιωάννα δεν είχαν σκονάκια βρώμης, αλλά μου είπαν ότι θές τηλέφωνο και άμεση παραγγελία.χαχαχα ακόμα γελάω με το : ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ !!!...........)
Θα ξαναγράψω αύριο εντυπώσεις !
:smile-kiss:
Ευχομαι να απαλλαγείς γρηγορα :smile-kiss: :smile-kiss: :smile-kiss: :smile-kiss: :smile-kiss: :smile-kiss: :smile-kiss: :smile-kiss:
 #104732  από sofia13
 Παρ Ιούλ 25, 2014 8:49 pm
Συνεχίζω με τα νεότερα.
Σήμερα πήρα και Atarax . Είναι τόσο χάλι μαύρο η φαγούρα, που χρησιμοποιώ και την αλοιφή και τα χαπάκια και βλέπουμε.
Ιωάννα , σκόνη βρώμης είχε αλλά για παιδιά μόνο. Αν συνεχίσω να γδέρνομαι, θα ζητήσω να μου παραγγείλουν ...
Φιλιά σε όλες !
:smile-kiss:
 #104738  από Thor
 Παρ Ιούλ 25, 2014 10:04 pm
μηπως φταιει καποιο φαρμακο που
παιρνεις σε χαπι καθημερινα;;;;;;
 #104739  από elena
 Παρ Ιούλ 25, 2014 11:55 pm
Σε τέτοια περίπτωση παίρνω aerius .........
 #104740  από Ιωάννα
 Σάβ Ιούλ 26, 2014 2:13 am
Εικόνα
Σοφία τούτο είναι!Μπορείς να το παραγγείλεις κ μέσω ιντερνετ!
 #104745  από passenger69
 Σάβ Ιούλ 26, 2014 11:40 am
Εγω συνηθως εχω φαγουρα το βραδυ οταν πεφτω για υπνο ( και κυριως το καλοκαιρι ) με αποτελεσμα να αργει να με παρει ο υπνος . Η φαγουρα ειναι σε διαφορα σημεια του προσωπου . Ειμαι πεπεισμενος οτι ειναι λογω του προβληματος που εχουμε . Αυτα τα συμπτωματα τα εχω εδω και 3 χρονια περιπου , το εχω αναφερει και σε παλιοτερο ποστ.
 #104747  από ΑΝΝΑ59
 Σάβ Ιούλ 26, 2014 3:11 pm
ΝΑΙ !!!!!!! Η παθηση μας φταιει ΚΑΙ για τη φαγουρα !!!!! Μου το ειπε νευρολόγος . Υπαρχουν συνασθενεις , που αυτό ηταν το πρωτο τους σύμπτωμα .
 #104751  από sofia13
 Σάβ Ιούλ 26, 2014 5:12 pm
Ευχαριστώ elena ,
Ευχαριστώ Ιωάννα μου,
Thor , δεν παίρνω κάτι καινούργιο. Απλώς λόγω Σκλήρυνσης χτυπάει η ανεξέλεγκτη φαγούρα μία με δύο φορές το χρόνο.