• EVIOL

  • Βότανα, διατροφή, βιταμίνες, αντιοξείδωση, ευεργετική σωματική άσκηση, δραστηριότητες, κίνηση.
Βότανα, διατροφή, βιταμίνες, αντιοξείδωση, ευεργετική σωματική άσκηση, δραστηριότητες, κίνηση.
 #6864  από manos81
 Δευ Ιούλ 06, 2009 1:29 pm
TI EINAI TO EVIOL? VITAMINI??? KAI PIA EINAI H PLIRI ONOMASIA TIS..DEN TIN VRISKW STO INTERNET
 #6866  από mariak
 Δευ Ιούλ 06, 2009 2:39 pm
Το eviol βγαίνει σε 2 τύπους.Υπάρχει το απλό,που είναι σκέτη βιταμίνη Ε,και ένα άλλο που έχει και βιταμίνη Α.Το δεύτερο είναι αυτό που παίρνει η αδελφή μου,και μάλλον αυτό θα πίνουν και τα άλλα παιδιά εδώ.Εviol A αν το ζητήσεις,θα σου το δώσουν.Κακό δεν κάνει πουθενά,απλή βιταμινούλα είναι.Και μην αγχώνεσαι για το γάμο,όλα θα κυλήσουν ρολόι εκείνη τη μέρα,εσύ από το άγχος των προετοιμασιών θα είσαι κομμάτια και μετά από λίγο καιρό,ούτε που θα θυμάσαι τι συνέβη εκείνη τη μέρα.Και σου μιλάω εκ πείρας.
 #6867  από mary_d_ath
 Δευ Ιούλ 06, 2009 3:24 pm
Πάντως τη βιταμίνη Ε, την είχα πάρει στο παρελθόν για άσχετο λόγο, για ένα δερματολογικό πρόβλημα.
Κάνει πολύ καλό στο δέρμα και βοηθάει πάρα πολύ στο να μη "γερνάει" το δέρμα, αν θυμάμαι καλά τι μου είχε πει η δερματολόγος μου.
Μου είχε πει ωστόσο ότι δεν υπάρχει κάποιο στοιχείο ότι η "αλόγιστη" χρήση αυτής της βιταμίνης μπορεί να κάνει κάτι κακό, αλλά καλό είναι να φυλάς τα ρούχα σου που και που... Για να έχεις τα μισά τουλάχιστον και να μην κρυώνεις! :lol: :lol:
Δηλαδή, τα πάντα με μέτρο παιδιά!!
 #6870  από Μαριάννα
 Δευ Ιούλ 06, 2009 3:39 pm
Το EVIOL είναι βιταμίνη Ε και ειναι σημαντικη για τη ΣΚΠ και πρεπει να παιρνει καποιος με 100mg το κουτι που εχει 2 το πρωι και 2 το βραδυ αν δεν κανω λαθος και πιστευω μονο Ε ειναι πιο καλά
 #6876  από litsaM
 Δευ Ιούλ 06, 2009 4:15 pm
εμενα μου εχει δωσει ο γιατρος 3 φορες την ημερα EVIOL Ε και 1 φορα NEUROBION.Εγω παιρνω και GERIATRIC(ασχετο αλλα με βοηθαει πιο πολυ απο τις αλλες 2 :) )
 #6886  από elina
 Δευ Ιούλ 06, 2009 8:30 pm
Κι εγώ μέχρι στιγμής έπαιρνα 3 neurobion και 2 eviol-A τη μέρα και τώρα μου είπε να παίρνω vital plus Q10 (1 τη μέρα) και από μία neurobion και eviol-A.
 #6887  από Maria77
 Δευ Ιούλ 06, 2009 8:31 pm
Και εγώ παίρνω βιταμίνες Ε, το μεσημέρι και το βράδυ!
 #6901  από Μαριάννα
 Τρί Ιούλ 07, 2009 3:44 pm
Το Geriatric είναι για ενεργεια δεν το γνωρίζω καλά αλλά το συνενζυμο Q10 είναι επισης πολυ καλο που κανει το ιδιο το παιρνει καποιες φορες ο αντρας μου αλλά είναι και πανακριβο Ο αντρας μου για ενεργεια παιρνει καρνιτινη

Παντως σε οσα Φορουμ διαβασα ξενα και ελληνικα αλλά και αρθρα και πολλα αλλά δινουν σημασια στην διατροφη ,ασκηση ,συμπληρωματα και ερχεται μια, αργη μεν ,βελτιωση

Απο δυσκοιλιοτητα πως πατε?
 #6905  από manos81
 Τρί Ιούλ 07, 2009 10:00 pm
oreotata!!!apo mprosta den kratiomaste kai apo piso skame sto sfiksimo
 #6906  από ddd
 Τρί Ιούλ 07, 2009 10:47 pm
και μετά από πόσο καρό είδατε βελτίωση στην κόπωση?