• Το πήρα το επίδομα!!!!!

  • Συζητήσεις για επιδόματα αναπηρίας, ΙΚΑ, ΤΕΒΕ, κοινωνικά ιδρύματα και άλλων υπηρεσιών.
Συζητήσεις για επιδόματα αναπηρίας, ΙΚΑ, ΤΕΒΕ, κοινωνικά ιδρύματα και άλλων υπηρεσιών.
 #42677  από Akatamakata
 Πέμ Νοέμ 04, 2010 11:53 am
Γεια σας και απο εμένα.

Μετά απο αρκετό τρέξιμο και πολύ αναμονή, εχθές πέρασα τελικά απο επιτροπή στο ΙΚΑ.

Μέτα απο πολλές μα πάρα πολλές ώρες αναμονης και εξέτασης μου έδωσαν για 2 χρόνια το επίδομα με 67%.

Τώρα ,όπως μου είπε ο Πάρης, αναμένω να μου κάνει ενσταση το ΙΚΑ και να ξαναπεράσω.

:happy-partydance:
 #42678  από Giota
 Πέμ Νοέμ 04, 2010 11:56 am
πολυ ωραια μπραβο αφου το δικαιουμαστε
 #42768  από anni
 Παρ Νοέμ 05, 2010 3:15 pm
akatamakata μπραβο....... :greetings-waveyellow:
γιατι να σου κανει το ικα ενσταση;
 #42830  από litsa
 Σάβ Νοέμ 06, 2010 7:00 pm
:greetings-waveyellow: :greetings-waveyellow: :greetings-waveyellow: :greetings-waveyellow: :happy-cheerleadersmileygirl: :happy-cheerleadersmileygirl: :happy-cheerleadersmileygirl: :happy-cheerleadersmileygirl: :happy-cheerleadersmileygirl:
 #42831  από soulla
 Σάβ Νοέμ 06, 2010 7:02 pm
BRAVO :greetings-clappingyellow: :greetings-clappingyellow: :greetings-clappingyellow: περιμένουμε κεραστικό :happy-partydance: :happy-partydance:
 #42872  από Akatamakata
 Δευ Νοέμ 08, 2010 12:27 pm
Είναι η πρώτη φορά που περνάω απο επιτροπή και μου είπαν ότι επειδη ειναι η πρωτη φορα, υπάρχει η πιθανότητα, να μου κανει ενσταση το Ικα και να περασω απο δευτεροβαθμια.
Αυτα μου ειπαν anni.

ΜΕ το που παρω το τσεκ θα κερασω... αμεσως ... μην φωναζεται.
 #42875  από Κατερίνα
 Δευ Νοέμ 08, 2010 1:04 pm
Μπράβο μπράβο!! :greetings-clappingyellow: :greetings-clappingyellow:
εύχομαι να μην γίνει καν η ένσταση και να έχεις ξεμπερδέψει! :pray:

κάτι με σοκολάτα ελπίζω!! :-D :-D :-D
 #42905  από Π.Μ79
 Δευ Νοέμ 08, 2010 10:13 pm
Δυστυχώς και σε μένα το ίδιο είπαν.

Ότι δηλαδή, όποιος περάσει με 67% για πρώτη φορά από την Α/βάθμια, τότε γίνεται ένσταση να περάσουμε από την Β/μια.

Ρώτησα βέβαια την κυρία στο ΙΚΑ αν περιμένω άλλους τόσους μήνες θα μου περάσει η ΣΚΠ?
Επίσης την ρώτησα, από πού και ως πού, μία διευθύντρια που δεν με ξέρει, δεν με είδε, κάνει ένσταση, ουσιαστικά αμφισβητώντας τον διευθυντή νευρολογικής κλινικής που μου έγραψε το χαρτί και 3 γιατρούς εκ των οποίων οι 2 νευρολόγοι στην Α/θμια επιτροπή.

Δεν ήξερε τι να μου απαντήσει.

Έχουν περάσει 23 μέρες από τότε που πέρασα την επιτροπή και ακόμα δεν έχει έρθει κανένα χαρτί στο σπίτι.

Μου έρχεται να πάω στο ΙΚΑ και να το πάρω μόνος που από την κυρία διευθύντρια μπας και αυτή ξέρει να μου απαντήσει.
 #42912  από Π.Μ79
 Τρί Νοέμ 09, 2010 8:18 am
Φίλε Σταύρο, ταξιδεύω 5 μήνες τώρα, από τον Ιούλιο που έκανα την αίτηση.

Αν υπολογίσουμε ότι το ραντεβού ήρθε 4 μήνες μετά για την επιτροπή, περιμένω ήδη κοντά 1 μήνα για το χαρτί, αν υποθέσουμε ότι όντως γίνει ένσταση, θα περιμένω πάλι κάτι μήνες για την β/μια.

Σύνολο περίπου 8-10 μήνες.

Σόρι, αλλά να το χέσω για ταξίδι.

Αν είχαμε διαβήτη, πάλι θα ταξιδεύαμε, εκτός και αν ζητάγαμε τα ειδικά παπούτσια από νωρίς, οπότε αντίος ποδαράκιος.
 #42927  από anni
 Τρί Νοέμ 09, 2010 12:25 pm
παιδια ολα αυτα θελουν τρεξιμο.......
και γερα νευρα :violence-hammer:
πηγα στο κεπ για να κανουμε μεταβιβαση το αυτοκινητο στο ονομα μου.........
και μια τεμπελια.......ουτε γυρισε να με κοιταξει :shock:
-εμεις εδω θα το αργησουμε ........
για γρηγορα πηγαινετε στο συγκοινωνιων.........
-ενα πιστοποιητικο οικογενειακης καταστασης........
α διπλα ειναι το δημαρχειο.......θα το παρετε αμεσως
εμεις θελουμε μια μερα....γιατι να περιμενετε;
-δεν μου ειναι ευκολο να περπαταω.......δεν με πειραζει θα ξαναπερασω αυριο να το παρω
-μα εκει ειναι πιο γρηγορα......να εδω διπλα ειναι συνεχιζει.....
περιττο να σας πω οτι σηκωθηκα και εφυγα :violence-uzi: :violence-hammer: :violence-hammer: