• Εξέταση ΧΕΝΦΑ

  • Η πάθηση της Χρόνιας Εγκεφαλονωτιαίας Φλεβικής Ανεπάρκειας, η θεωρία της και η θεραπεία της.
Η πάθηση της Χρόνιας Εγκεφαλονωτιαίας Φλεβικής Ανεπάρκειας, η θεωρία της και η θεραπεία της.
 #37296  από triton
 Τρί Αύγ 31, 2010 6:11 pm
Καλησπέρα σε όλους

Παρακολουθώ καιρό το θέμα ΧΕΝΦΑ και ενώ αρχικά ήμουν επιφυλακτικός σιγά σιγά αρχίζω να πείθομαι για την ανάγκη θεραπείας της.

Μιας και γενικά είμαι συντηρητικός θα ήθελα να ξεκινήσω πρώτα απ'όλα από την εξέταση

Προς το παρών μία επέμβαση που θα κοστίσει τουλάχιστον 5 χιλιάδες € και σε λίγο χρονικό διάστημα μπορεί να επανέλθει η στένωση με κάνει λίγο επιφυλακτικό

Για αυτό σας παρακαλώ αν μπορείτε να μου προτείνεται ακτινολόγο με εμπειρία στη ΧΕΝΦΑ ή κλινική που να προσφέρει την εξέταση ΧΕΝΦΑ στην Αθήνα

Σας ευχαριστώ πολύ
 #37520  από triton
 Παρ Σεπ 03, 2010 9:16 am
Παιδιά ένας ένας, δεν προλαβαίνω τις απαντήσεις σας, μη σκοτώνεστε στην ουρά, όλοι θα απαντήσετε...

Σας ευχαριστώ πολύ
 #37529  από sunny
 Παρ Σεπ 03, 2010 11:11 am
Nα σου πω τη γνώμη μου Tritona? Επειδή και εγώ ψάχνω για καλό γιατρό στην Αθήνα, νομίζω ότι τα παιδιά αποφεύγουν να γράψουν δημόσια κάποιο όνομα γιατί δεν ξέρω αν οι ίδιοι οι γιατροί το επιθυμούν λόγω των αντιδράσεων που υπάρχουν γύρω από την ΧΕΝΦΑ...Είμαι σίγουρη όμως ότι αν ρωτήσεις ιδιαιτέρως κάποια από τα παιδιά που γνωρίζουν το θέμα ή που έχουν περάσει τη διαδικασία θα σου δώσουν αρκετές πληροφορίες!
 #37764  από mpampis 2
 Κυρ Σεπ 05, 2010 7:40 pm
sunny έγραψε:Προς το παρών μία επέμβαση που θα κοστίσει τουλάχιστον 5 χιλιάδες € και σε λίγο χρονικό διάστημα μπορεί να επανέλθει η στένωση με κάνει λίγο επιφυλακτικό
Να ρωτήσω.........??????? Κατάλαβα καλά........????? 5 χιλιάδες ευρώ κοστίζει η διάνοιξη - αποκατάσταση των φλεβών στον αγγειοχειρούργο ? Όποιος μπορεί να μου πει και με μαιλ !
 #37771  από soulla
 Κυρ Σεπ 05, 2010 8:23 pm
μπάμπη η δική μου επέμβαση στοίχισε 5800...τώρα σε περίπτωση επαναστένωσης δεν ξέρω πόσα και εάν χρεώνουν...ελπίζω όμως να μην συμβεί και αυτό ....μια φορά είναι αρκετή και ελπίζω να πετύχει....λυπάμαι αλλά δεν μπορώ να πω το όνομα του γιατρού ..
1...και εγώ συστημένη από αλλον πήγα
2...περιμένω αποδείξεις που μόνο ο χρόνος θα μου τις δωσει
3...το σίγουρο είναι ότι θα το ξαναέκανα ...δεν θα περίμενα ούτε θα το ξανασκεφτόμουν...απλά μας μένει να περιμένουμε...
 #37792  από sunny
 Κυρ Σεπ 05, 2010 11:10 pm
Mπάμπη, με ''χρέωσες'' με κάτι που δεν έγραψα εγώ αλλά ο συμφορουμίτης tritonas στο αρχικό ποστ αυτής της σελίδας. Η παράθεση που έκανες για τα 5.000 δεν είναι από δικό μου κείμενο γιατί εγώ δεν έχω προσωπική εμπειρία απο το κόστος της επέμβασης και δεν θα μπορούσα να γράψω κάτι γι'αυτό.

(Αλήθεια πώς το έκανες αυτό το μαγικό ?? ...Παράθεση από κάτι που έγραψε ο tritonas βάζοντας το δικό μου όνομα? :confusion-seeingstars: )
 #37794  από mpampis 2
 Κυρ Σεπ 05, 2010 11:40 pm
sunny , ΣΥΓΝΩΜΗ! Απορώ πως έγινε αυτό.......!!!!!! Σίγουρα δεν είχα καμιά πρόθεση .
ΧΙΛΙΑ ΣΥΓΝΩΜΗΗΗΗΗΗΗ !
 #37797  από sunny
 Δευ Σεπ 06, 2010 12:34 am
Μπάμπη το ξέρω ότι δεν είχες πρόθεση, προς Θεού!!! :) Απλά παραξενεύτηκα πώς έγινε, αλλά τώρα που το εξήγησε ο sou :text-thankyouyellow: , το κατάλαβα!