• Αρνητικές εμπειρίες μετά την αποκατάσταση της ΧΕΝΦΑ

  • Η πάθηση της Χρόνιας Εγκεφαλονωτιαίας Φλεβικής Ανεπάρκειας, η θεωρία της και η θεραπεία της.
Η πάθηση της Χρόνιας Εγκεφαλονωτιαίας Φλεβικής Ανεπάρκειας, η θεωρία της και η θεραπεία της.
 #36882  από litsa
 Τετ Αύγ 25, 2010 11:36 pm
se perimenoume piso geri dinati !!!! :greetings-waveyellow: :greetings-waveyellow:
 #36912  από FANTOMAS
 Πέμ Αύγ 26, 2010 1:42 pm
Ας πουμε και κάτι μετρήσιμο τωρα ,

δεν ξερω αν εχει σχεση , αλλα για πρωτη φορα εκανα εξετασεις αιματος (δύο μηνες μετα την φλεβογραφία-οχι επέμβαση) και σχεδόν όλη η ερυθρα σειρα βγήκε κάτω των ορίων (MCV-MCH-RDW) , αιματοκριτης μια χαρα 41,2.

και με ληψη βιταμινης c, E , ..... :scared-shocked:
 #36913  από maraki12
 Πέμ Αύγ 26, 2010 1:51 pm
Να κάνω το συνήγορο του διαβόλου?
Τα πόδια μου(από τα γόνατα και κάτω) είναι μουδιασμένα από τις αρχές Ιουλίου με επιδεινούμενη ένταση και με περιστασιακή αδυναμία στους τετρακέφαλους και των δύο ποδιών. Τις τελευταίες μέρες η αδυναμία είναι μόνιμη και σήμερα το μούδιασμα χειρότερο από ποτέ. Ήλπιζα ότι φταίει η ζέστη αλλά αντί να μειώνονται τώρα, αυξάνονται.

Την επέμβαση την έκανα την Παρασκευή που μας πέρασε και θα την ξανάκανα αυριο το πρωι αν χρειαζόταν.
Οι αμφιβολίες μου είναι κατά πόσο αντιμετωπίζει μια τρέχουσα ώση.. Διαφορετικά δεν είναι ώση η κατάστασή μου και θα κάνω παρέα μ'αυτά μόνιμα :shock:

Υ.Γ. Προς FANTOMA που είδα μόλις το ποστ σου και όντας άσχετη : Είναι καλό αυτό που αναφέρεις ή κακό? Πώς ήταν τα νούμερα πριν?
 #36931  από FANTOMAS
 Πέμ Αύγ 26, 2010 6:49 pm
Maraki θα ψαξω το απειρο ιατρικό μου αρχειο για να δω προηγούμενες τιμές παντως τοσες μετρησεις κατω απο τις τιμες αναφορας δεν εχω ξανα δει
MCV 77.6 80-100
MCH 25.8 28-34
RDW 14.8 11.5-14.5

Θα ρωτήσω ειδικό (οχι νευρολογο φυσικά :violence-swords: ) και θα ξαναγραψω :handgestures-fingerscrossed:
 #36939  από butterfly-
 Πέμ Αύγ 26, 2010 8:25 pm
Γεια σας παιδιά...
Δεν μπαίνω συχνά συχνά εδώ τελευταία λογω φόρτου εργασίας.
Θα ήθελα να ακούσω από μερικούς από σας που έκαναν την επέμβαση αν έχετε δει ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΗ ΔΙΑΦΟΡΑ μετά την επέμβαση.
Το ψιλοσκέφτομαι αν και είμαι αρκετά διστακτική. Ομως, αυτό το καλοκαίρι ήταν φρικτό για μένα.
Δεν αντέχω καθόλου τη ζέστη και τα μουδιάσματα και η κόπωση τελαυταία είναι ανυπόφορα. Μάλλον πρέπει να κάνω Πάλι κορτιζόνη. :evil: Βαρέθηκα τα φάρμακα... όμως για να είμαι ειλικρινείς από τα γροαφόμενά σας δεν βλέπω θεαματικές αλλαγές από την επέμβαση. Βέβαια κάθε πρίπτωση είναι διαφορετική....
Καλό βράδυ σε όλους... :greetings-waveyellow:
 #36940  από maestro
 Πέμ Αύγ 26, 2010 8:28 pm
FANTOMAS έγραψε:Ας πουμε και κάτι μετρήσιμο τωρα ,

δεν ξερω αν εχει σχεση , αλλα για πρωτη φορα εκανα εξετασεις αιματος (δύο μηνες μετα την φλεβογραφία-οχι επέμβαση) και σχεδόν όλη η ερυθρα σειρα βγήκε κάτω των ορίων (MCV-MCH-RDW) , αιματοκριτης μια χαρα 41,2.
....
:scared-shocked:
ΚΙ ΕΓΩ ΠΑΡΌΜΟΙΕς ΤΙΜΕς ΕΧΩ ΕΔΩ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ :!:
ΑΦΟΥ ΟΤΑΝ ΤΑ ΕΙΔΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ (ΠΑΘΟΛΟΓΟΣ) ΜΕ ΠΑΡΟΤΡΥΝΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΛΕΓΧΟ ΓΙΑ ΣΤΙΓΜΑ ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΗΣ ΑΝΑΙΜΙΑΣ.
ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΤΕΤΟΙΟ ΕΛΕΓΧΟ.
ΛΕΩ ΝΑ ΤΟ ΨΑΞΩ ΟΜΩΣ.
 #36941  από Κατερίνα
 Πέμ Αύγ 26, 2010 8:35 pm
butterfly γειά σου! :greetings-waveyellow:
έχω κάνει την επέμβαση εδώ και τρείς εβδομάδες!
είναι νωρίς για να γράψω στο σωστό σημείο του forum
για το πριν και το μετά,αλλά θα σου πω τι νιώθω μέχρι στιγμής!
έχω περισσότερη ενέργεια,περισσότερη ανοχή στη ζέστη(ίσως και
περισσότερη απο τους γύρω μου),δεν έχω πλέον προβλήματα μνήμης,
το μυαλό μου γενικά είναι πιο καθαρό!
βασικά νιώθω καινούρια!επαναλαμβάνω είναι πολύ νωρίς ακόμα!
για μένα προσωπικά είναι θεαματικές αλλαγές,αν σκεφτείς οτι
όλα αυτά μου δημιουργούσαν πρόβλημα στη δουλειά μου και
πλέον είμαι οκ!
μη διστάζεις καθόλου!μια εξέταση είναι!εγώ την έκανα και επιβαιβεώθηκα!
 #36961  από butterfly-
 Παρ Αύγ 27, 2010 7:48 am
Καλημέρα Κατερίνα και σε όλους τους υπόλοιπους. :greetings-waveyellow:
Μακάρι να είναι αισιόδοξα τα πράγματα.
Χαίρομαι που νιώθεις καλύτερα, και εύχομαι
να πάνε τα πράγματα καλύτερα γι όλους μας...
Θα δείξει... Νομίζω πως θα περιμένω μερικούς μήνες ακόμα
για να δω τα αποτελέσματά σας πριν μπω σ΄αυτή τη διαδικασία.

Να έχετε όλοι μια όμορφη μέρα!
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8