• mavenclad εμπειριες

  • Αλλές εγκεκριμένες ή μη αγωγές, χρήσιμα φαρμακευτικά & παραφαρμακευτικά σκευάσματα για την αντιμετώπιση της νόσου.
Αλλές εγκεκριμένες ή μη αγωγές, χρήσιμα φαρμακευτικά & παραφαρμακευτικά σκευάσματα για την αντιμετώπιση της νόσου.
 #135910  από user207
 Πέμ Μάιος 11, 2023 10:48 am
παρακαλω θα ηθελα μερικες εμπειριες απο κλαδιβρινη . το ξεκιναω τον επομενο μηνα και θα ηθελα να ακουσω μερικα πραγματα . ειχα δοκιμασει tecfidera στο παρελθον αλλα με εκανε καθημερινα αρρωστο και το σταματησαμε . τωρα αυτο μου ειπε οτι δε θα εχεις κανενα θεμα απο την εμπειρια μου κτλ ... αλλα κλασσικα φοβαμαι ... αν μπορειτε να με βοηθησετε ευχαριστω .. χωρις αγωγη ημουν μια χαρα σχεδον το ειχα ξεχασει αλλα βγηκαν νεες εστιες στον αυχενα και μ ειπε για κλαδιβρινη ..
 #135922  από Elianna
 Τρί Μάιος 16, 2023 4:28 pm
Καλησπέρα. Εμένα η εμπειρία μου ήταν θετική. Το μόνο που έχω παρατηρήσει είναι ότι πέφτουν κατακόρυφα τα λεμφοκύτταρα και μένουν χαμηλά για πάνω από χρόνο, δεν έχουν ανέβει ακόμα για να ξέρω πόσο μου κρατησε. Άλλη παρενέργεια δεν είχα ευτυχώς.
Εύχομαι τα καλύτερα σε ότι κι αν αποφασίσεις.
 #135935  από user207
 Σάβ Μάιος 27, 2023 6:56 pm
Γράφει ότι σκοτώνει τα λεμφοκύτταρα του αίματος αλλά όχι του μυελού , άρα μετά ο μυελός τα αναγεννά και μετά από κάποιο διάστημα λογικά επανέρχονται . . Αυτό δε ξέρω πως επηρεάζει τον άνθρωπο που το δέχεται βέβαια .
 #135936  από Elianna
 Κυρ Μάιος 28, 2023 1:34 pm
Ο χρόνος θα δείξει, ειναι και το πώς θα κάτσει στον κάθε οργανισμό... Και αν θα έχει αποτέλεσμα τελικά ώστε να αξίζει, εγώ ακόμα περιμένω να δω...
 #136069  από user207
 Παρ Ιούλ 07, 2023 7:04 pm
Δεν είχες θέματα με κόπωση, φουσκώματα και ξεροστομία μετά την αγωγή ; Μου εμφανίστηκαν κάτι τέτοια περίεργα μετά που το ξεκινησα
 #136305  από Tasos83
 Κυρ Οκτ 15, 2023 1:33 pm
Τα λεμφοκύτταρα κ εμένα έχουν πέσει. Έπεσαν όταν τελείωσα τον 2/2 κύκλο πάρα πολύ. Μετα από ένα τρίμηνο πήραν την απόφαση να αυξηθούν σιγά σιγά.ολα καλά παρακολούθηση θέλει και τρομερή ψυχραιμία. Ξεχάστε ότι έχουν πέσει κ θα αναστηθούν.🙃. Σαν καθημερινή εμπειρία νιώθω πλέον φυσιολογικός άνθρωπος. Αυτό όμως προϋποθέτει και το πώς θα το αντιμετωπίσεις ο ίδιος.
Εύχομαι σε όλους μας να είμαστε καλά!!