• ΤΑΙΣΑΜΠΡΙ ΥΠΟΔΟΡΙΑ ΧΟΡΗΓΗΣΗ

  • Συζητήσεις για το φάρμακο Tysabri, (γνωστό και ως Natalizumab) για θεραπεία της σκλήρυνσης κατά πλάκας.
Συζητήσεις για το φάρμακο Tysabri, (γνωστό και ως Natalizumab) για θεραπεία της σκλήρυνσης κατά πλάκας.
 #135900  από marios
 Τρί Μάιος 02, 2023 1:03 pm
Καλησπέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κανεις για την υποδόρια χορήγηση του ταισαμπρι. Μου το πρότεινε ο ιατρος μου καθώς έκλεισα 2 χρονια με ενδοφλέβιο ταισαμπρι. Μου το πρότεινε για μεγαλύτερη ευκολία καθώς η ενεση δεν 1 ωρα παραμονή στο νοσοκομειο αλλα πέντε λεπτά. Την έχει κάνει κανείς?? Ας ενημερώσει κάποιος.
 #135901  από Στάθης
 Τρί Μάιος 02, 2023 7:19 pm
marios έγραψε: Τρί Μάιος 02, 2023 1:03 pm Καλησπέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κανεις για την υποδόρια χορήγηση του ταισαμπρι. Μου το πρότεινε ο ιατρος μου καθώς έκλεισα 2 χρονια με ενδοφλέβιο ταισαμπρι. Μου το πρότεινε για μεγαλύτερη ευκολία καθώς η ενεση δεν 1 ωρα παραμονή στο νοσοκομειο αλλα πέντε λεπτά. Την έχει κάνει κανείς?? Ας ενημερώσει κάποιος.
Μάριε, το πήρα για 5 μήνες, δεν μου βγήκε σε καλό. Άσε που έχει και Rebound effect, δηλαδή πιθανά χειροτερεύεις όταν το διακόπτεις.

Μπορείς να ρωτήσεις κάτι τον ιατρό σου, και να μου πεις τι σου είπε;
Ρώτα τον, γιατί πεθαίνουν εκατοντάδες το χρόνο, από το φάρμακο Tysabri ?
Tysabri and Death.jpg
Tysabri and Death.jpg (73.51 KiB) Προβλήθηκε 657 φορές