• ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ

  • Βότανα, διατροφή, βιταμίνες, αντιοξείδωση, ευεργετική σωματική άσκηση, δραστηριότητες, κίνηση.
Βότανα, διατροφή, βιταμίνες, αντιοξείδωση, ευεργετική σωματική άσκηση, δραστηριότητες, κίνηση.
 #135791  από Nikos Ts
 Τετ Φεβ 22, 2023 1:09 pm
Καλημέρα σε όλους.Εδώ και 11 χρόνια πάσχω από ΣΚΠ αλλά το 2020 ήταν το δυσκολότερο κομμάτι όταν έπρεπε να φύγω από gilenya και έμεινα αρκετό διάστημα χωρίς κάποια θεραπεία και έφτασα και σε σημείο να μην μπορώ να περπατήσω.Μπήκα στο tysabri και ομολογώ είδα γρήγορα αποτελέσματα απλά δεν είμαι στο 100% μου.Κάνω φυσιοθεραπείες από τότε και τελευταία ξεκίνησα και γυμναστήριο και με την προτροπή του γιατρού.Ήθελα να ρωτήσω επειδή έχω πάρει θερμά και το θέμα του γυμναστηρίου αν θα μπορούσα να πάρω πρωτείνη σε σκόνη ή θα μου έκανε κάποιο κακό λόγω και πάθησης.Αν υπάρχει κάποιος που να γνωρίζει παρακαλώ να απαντήσει.Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 #135792  από Στάθης
 Πέμ Φεβ 23, 2023 9:48 am
Nikos Ts έγραψε: Τετ Φεβ 22, 2023 1:09 pm Καλημέρα σε όλους.Εδώ και 11 χρόνια πάσχω από ΣΚΠ αλλά το 2020 ήταν το δυσκολότερο κομμάτι όταν έπρεπε να φύγω από gilenya και έμεινα αρκετό διάστημα χωρίς κάποια θεραπεία και έφτασα και σε σημείο να μην μπορώ να περπατήσω.Μπήκα στο tysabri και ομολογώ είδα γρήγορα αποτελέσματα απλά δεν είμαι στο 100% μου.Κάνω φυσιοθεραπείες από τότε και τελευταία ξεκίνησα και γυμναστήριο και με την προτροπή του γιατρού.Ήθελα να ρωτήσω επειδή έχω πάρει θερμά και το θέμα του γυμναστηρίου αν θα μπορούσα να πάρω πρωτείνη σε σκόνη ή θα μου έκανε κάποιο κακό λόγω και πάθησης.Αν υπάρχει κάποιος που να γνωρίζει παρακαλώ να απαντήσει.Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Εε δεν τα λες και θεραπείες τα φάρμακα τύπου Gilenya, Tysabri κτλ... με αυτό το άτιμο Rebound effect. Ο οργανισμός φαρμάκων της Αμερικής μας προετοιμάζει μετά την διακοπή ... για downfall.

Γυμναστικούλα όμως, είναι θεραπεία, πραγματική θεραπεία παρέα με διατροφή και λίγο πνευματική διαύγεια. Όσο για την πρωτεΐνη που ρωτάς, προτείνω να δεις το ντοκιμαντέρ LIVING PROOF, κάνει μια αναφορά για το θέμα και πολλά άλλα σε σχέση με την πάθηση μας.

Ρίξε και μια ματιά στο προτεινόμενο διαιτολόγιο για την ΣΚΠ.

https://www.direct-ms.org/wp-content/up ... okbook.pdf
 #135793  από Nikos Ts
 Πέμ Φεβ 23, 2023 9:52 am
Στάθης έγραψε: Πέμ Φεβ 23, 2023 9:48 am
Nikos Ts έγραψε: Τετ Φεβ 22, 2023 1:09 pm Καλημέρα σε όλους.Εδώ και 11 χρόνια πάσχω από ΣΚΠ αλλά το 2020 ήταν το δυσκολότερο κομμάτι όταν έπρεπε να φύγω από gilenya και έμεινα αρκετό διάστημα χωρίς κάποια θεραπεία και έφτασα και σε σημείο να μην μπορώ να περπατήσω.Μπήκα στο tysabri και ομολογώ είδα γρήγορα αποτελέσματα απλά δεν είμαι στο 100% μου.Κάνω φυσιοθεραπείες από τότε και τελευταία ξεκίνησα και γυμναστήριο και με την προτροπή του γιατρού.Ήθελα να ρωτήσω επειδή έχω πάρει θερμά και το θέμα του γυμναστηρίου αν θα μπορούσα να πάρω πρωτείνη σε σκόνη ή θα μου έκανε κάποιο κακό λόγω και πάθησης.Αν υπάρχει κάποιος που να γνωρίζει παρακαλώ να απαντήσει.Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Εε δεν τα λες και θεραπείες τα φάρμακα τύπου Gilenya, Tysabri κτλ... με αυτό το άτιμο Rebound effect. Ο οργανισμός φαρμάκων της Αμερικής μας προετοιμάζει μετά την διακοπή ... για downfall.

Γυμναστικούλα όμως, είναι θεραπεία, πραγματική θεραπεία παρέα με διατροφή και λίγο πνευματική διαύγεια. Όσο για την πρωτεΐνη που ρωτάς, προτείνω να δεις το ντοκιμαντέρ LIVING PROOF, κάνει μια αναφορά για το θέμα και πολλά άλλα σε σχέση με την πάθηση μας.

Ρίξε και μια ματιά στο προτεινόμενο διαιτολόγιο για την ΣΚΠ.

https://www.direct-ms.org/wp-content/up ... okbook.pdf
Ευχαριστώ πολύ