• ZEPOSIA

  • Αλλές εγκεκριμένες ή μη αγωγές, χρήσιμα φαρμακευτικά & παραφαρμακευτικά σκευάσματα για την αντιμετώπιση της νόσου.
Αλλές εγκεκριμένες ή μη αγωγές, χρήσιμα φαρμακευτικά & παραφαρμακευτικά σκευάσματα για την αντιμετώπιση της νόσου.
 #135682  από Rena
 Δευ Ιαν 02, 2023 2:58 am
EvitaPap έγραψε: Κυρ Ιαν 01, 2023 4:47 pm Χρόνια πολλά και καλή χρονιά! Προσωπικά χρησιμοποιώ το zeposia για 3ο μήνα. Εκτος από την πρώτη εβδομάδα που είχα λίγο ζαλάδα (ως να συνηθίσει ο οργανισμός είναι φυσιολογικό) δεν έχω καμία ανεπιθύμητη ενέργεια. Όλα βαίνουν καλώς και αναμένουμε να ολοκληρωθεί το 6μηνο για να κανω πάλι μαγνητική! 20 μήνες με copaxone τεράστια ταλαιπωρία... Ελπίζω όλα να πάνε καλά για εσας! Τεράστια σημασία έχει η σωστη επικοινωνία με το γιατρό σας!
Ego prosopika me to copaxone pou itan i proti mou farmakeutiki agogi ki tin ekana 3 xronia imoun mia xara kamia parenergia k enoite pio dinati ap tora.os pou bgike nea estia ki mou to anaksan.😑😏
 #135683  από EvitaPap
 Δευ Ιαν 02, 2023 5:11 pm
Λογικά θα έπρεπε να αλλαχθεί τι να πω... Εγώ με copaxone είχα 2 υποτροπές και είχα πάθει και έντονη αλλεργική αντίδραση. Συνέχιζε η νόσος ραγδαία. Μακάρι να δουλεύουν οι αγωγές που κάνουμε να μη μας πηγαίνει ο χρόνος πίσω! Εύχομαι και πάλι υγεία και χαρά!
 #135773  από Giannoula
 Κυρ Φεβ 12, 2023 6:38 am
Καλημέρα.
Εγώ παίρνω από τον Αύγουστο το Zeposia...
Έχω σκλήρυνση από το 2003.
Έχω δοκιμάσει αρκετές αγωγές...
Θεωρώ σαν ασθενής πώς μου καθησε καλά το φάρμακο....δεν έχω κάποια παρενέργεια....ως τώρα.....συν πως με βοήθησε, γιατί τελευταία αγωγή που έκανα πριν Zeposia,ήταν το aubagio το οποίο δε μου είχε ταιριάξει....και είχα γίνει χάλια.....σαν να μην έπαιρνα αγωγή.....πέρασα ένα απαίσιο καλοκαίρι με κορτιζόνη, ενδοφλέβια εννοείται κ νοσοκομείο.....ευτυχώς τώρα είμαι καλά....