• ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ

  • Ανοιχτή συζήτηση πάνω στα ποικίλα συμπτώματα και τις υποτροπές που προκαλεί η ΣΚΠ.
Ανοιχτή συζήτηση πάνω στα ποικίλα συμπτώματα και τις υποτροπές που προκαλεί η ΣΚΠ.
 #135561  από lenmin
 Τετ Σεπ 07, 2022 6:11 pm
Καλησπέρα σε όλους σας, είσαστε πραγματικά αξιοθαύμαστοι και πραγματικοί ήρωες
Εν αναμονή συνάντησης με τον νευρολόγο σε 2 εβδομάδες, θα ήθελα χαλαρά και αν το επιθυμείτε να μου πείτε την γνώμη σας σχετικά με την κατάσταση μου, γιατί θα με φάει το άγχος
Έχω εδώ και 3 εβδομάδες περίπου κάποια μουδιάσματα σε συγκεκριμένα σημεία μόνο, στον καρπό μέχρι τον αγκώνα , και στις κνήμες και ελάχιστα στο πρόσωπο στα πλαϊνά της κάτω γναθου
Δεν είναι ίδιας έντασης, υπάρχουν στιγμές που δεν τα νιώθω αλλά πάντα όταν θα ξυπνήσω από τον ύπνο ή θα κατσω στον καναπέ τα αισθάνομαι
Δεν έχω έλλειψη δύναμης και τα νιώθω κυρίως πιο έντονα όταν τα ακουμπάω
Εννοείται έκανα μαγνητικές εγκεφάλου και αυχένα, του εγκεφάλου καθαρή στον αυχένα 3 κοίλες με πιεστικα φαίνομενα.
Λόγω διακοπών ο γιατρός δεν με έχει εξετάσει και εγώ έχω αγχωθει παραααα πολυυυ
Τα συμπτώματα αυτά σας φαίνονται γνώριμα; Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 #135649  από Rena
 Τρί Δεκ 13, 2022 2:41 pm
Kalispera stin omada.eimai kenouria stin omada sto MS apo to 2017.Na sas po tin empiria mou me liga logia.meta tin genisi tis koris mou ixa simptoma (moudiase oli i deksia mou pleura ap to xeri os ta dactila tou podiou) eutixos poli grigora brikan oti exo MS.sinexia me copaxon os to 2020.meta nees esties pali ipotropi pali korntizoni kai sinexia me aubagio os kai to 2022 pou imoun mia xara. Stamatisa ta farmaka ton augousto gt ithela na kano deutero pedi ala malon ine makrino oniro giati to noebrio ekana pali ipotropi korntizoni 5 meres.kai tora pou psaxno therapia edo kai 2 meres ine pali moudiasm3no olo to deksi podi m kai kei i patousa m.tha ithela tin boithia sas mporo na ksana kano korntizoni se 1 mina i perimeno na xiroterepsi.stin teleutea magnitiki ixa 2 nees esties stin spondiliki stili.ti kano tora pao sto nosokomio? I perimeno.euxaristo ek ton proteron :emojis-22: :