• Νευρολόγος σε Θεσσαλία

  • Συζητήσεις για ιατρικές, διαγνωστικές και άλλες απαραίτητες εξετάσεις της πολλαπλής σκλήρυνσης.
Συζητήσεις για ιατρικές, διαγνωστικές και άλλες απαραίτητες εξετάσεις της πολλαπλής σκλήρυνσης.
 #134922  από passenger69
 Τρί Φεβ 15, 2022 6:40 pm
Γειά σας. Μήπως έχετε να προτείνετε κάποιο καλό νευρολογο, που να ασχολείται με τη νόσο μας, στο Βόλο η γενικά στη Θεσσαλία;
 #134935  από queen_of_my_life
 Παρ Φεβ 18, 2022 5:30 pm
Μακριά από την ομάδα του Παν.κου Λάρισας
Έχω ακούσει ότι ειδικευόμενος μέχρι και κοριτσάκια εκμεταλλευόταν εν γνώση ολων
 #135027  από tryinghard
 Κυρ Μαρ 20, 2022 1:34 pm
queen_of_my_life έγραψε: Παρ Φεβ 18, 2022 5:30 pm Μακριά από την ομάδα του Παν.κου Λάρισας
Έχω ακούσει ότι ειδικευόμενος μέχρι και κοριτσάκια εκμεταλλευόταν εν γνώση ολων
Δηλαδή;
 #135036  από tryinghard
 Τρί Μαρ 22, 2022 12:23 pm
queen_of_my_life έγραψε: Παρ Φεβ 18, 2022 5:30 pm Μακριά από την ομάδα του Παν.κου Λάρισας
Έχω ακούσει ότι ειδικευόμενος μέχρι και κοριτσάκια εκμεταλλευόταν εν γνώση ολων
Νομίζω ότι καλό είναι να μη ρίχνουμε λάσπη χωρίς αποδείξεις, η απομυελίνωση είναι κάτι δύσκολο να αντιμετωπιστεί και αν αρχίσουμε να λέμε τέτοια και αποθαρρύνουμε τον κόσμο, τότε πού θα στραφεί ο κόσμος; Σε ποιούς γιατρούς;
Το δικό μου παιδί πήγε πολλές φορές σε αυτό το νοσοκομείο μετά το επεισόδιο απομυελίνωσης που είχε και νοσηλεύθηκε για πολλές ημέρες. Ούτε καν παρατηρήθηκε κάτι τέτοιο που λες. Για αδαείς λόγω ελάχιστης εμπειρίας, θα μπορούσα να τους κατηγορήσω.
Αλλά για απρεπή συμπεριφορά, όχι. Και αν υπήρξε σε κάποια παιδιά, αμφιβάλλω αν ήξεραν και οι παραπάνω το τι έκανε ο ειδικευόμενος.
Να μου έλεγες ότι το έκανες κάποιος πολύ υψηλά ιστάμενος, θα σκεφτόμουν ότι λόγω θέσης δεν τον ακουμπούσε κανείς. Αλλά έκαναν μούγγα στον ειδικευόμενο;
Καλό είναι αν έχεις στοιχεία, να τα πας στη Δικαιοσύνη.
 #135054  από queen_of_my_life
 Παρ Μαρ 25, 2022 8:16 pm
tryinghard έγραψε: Τρί Μαρ 22, 2022 12:23 pm
queen_of_my_life έγραψε: Παρ Φεβ 18, 2022 5:30 pm Μακριά από την ομάδα του Παν.κου Λάρισας
Έχω ακούσει ότι ειδικευόμενος μέχρι και κοριτσάκια εκμεταλλευόταν εν γνώση ολων
Νομίζω ότι καλό είναι να μη ρίχνουμε λάσπη χωρίς αποδείξεις, η απομυελίνωση είναι κάτι δύσκολο να αντιμετωπιστεί και αν αρχίσουμε να λέμε τέτοια και αποθαρρύνουμε τον κόσμο, τότε πού θα στραφεί ο κόσμος; Σε ποιούς γιατρούς;
Το δικό μου παιδί πήγε πολλές φορές σε αυτό το νοσοκομείο μετά το επεισόδιο απομυελίνωσης που είχε και νοσηλεύθηκε για πολλές ημέρες. Ούτε καν παρατηρήθηκε κάτι τέτοιο που λες. Για αδαείς λόγω ελάχιστης εμπειρίας, θα μπορούσα να τους κατηγορήσω.
Αλλά για απρεπή συμπεριφορά, όχι. Και αν υπήρξε σε κάποια παιδιά, αμφιβάλλω αν ήξεραν και οι παραπάνω το τι έκανε ο ειδικευόμενος.
Να μου έλεγες ότι το έκανες κάποιος πολύ υψηλά ιστάμενος, θα σκεφτόμουν ότι λόγω θέσης δεν τον ακουμπούσε κανείς. Αλλά έκαναν μούγγα στον ειδικευόμενο;
Καλό είναι αν έχεις στοιχεία, να τα πας στη Δικαιοσύνη.
Μου είπαν ότι το γνωρίζουν αυτό από πρώτο χέρι. Και οτι το γνώριζαν πολλοί , από νοσοκόμες μέχρι γιατροί και ο υπεύθυνος της κλινικής. Ξέρω και γω? Το έθαψαν. Όλοι μεταξύ τους προστατευονται μια κλίκα είναι. Σχετικά με τη δικαιοσύνη που αναφέρεις, δεν ξέρω περισσότερα. Μπορεί και να απευθύνθηκε δεν ξέρω. Πάντως ξέρω ότι η μια από τις κοπέλες ήταν με σκλήρυνση.
Αυτό έγινε πριν χρόνια μπορεί και 10 οπότε λογικό να μην είδε κάτι το παιδί σου. Όμως εάν πηγαίνεις στο νοσοκομείο αυτό και είσαι από εκεί, αν ρωτήσεις κάτι ίσως μάθεις.

Έχεις απόλυτο δίκιο όμως ότι ο κόσμος δεν πρέπει να αποθαρρύνεται και να χάνει την εμπιστοσύνη του. Όλοι ανεβαίνουμε αυτόν τον Γολγοθά. Όμως κανένας δεν έχει δικαίωμα λόγω της θέσης του που κρεμομαστε από αυτούς να εκμεταλλεύεται κορίτσια. Και επειδή αυτά συμβαίνουν σε κάθε κλάδο, ας έχουμε τα μάτια ανοιχτά.

Παρεμπιπτόντως μου έχουν πει και ονόματα. Και ποιος το έκανε και ποιοι ήξεραν. Αν τα έλεγα τότε θα ήταν λάσπη. Εγώ μια επισήμανση έκανα για να προσέχουμε. Και το οτι δε μίλησε κανείς, αυτό λέει πολλά για τους γιατρούς εκεί. Συμβαίνουν αυτά στην επαρχία δυστυχώς επειδή γνωρίζονται.
 #135090  από Dhm
 Δευ Απρ 11, 2022 5:44 pm
Καλησπέρα! Εγώ μένω Βόλο, μπορείς να μου στείλεις προσωπικό μήνυμα και να σου πω με χαρά :)