• Ημέρα 1: Δευτέρα 28.3.2022

  • 21 ημέρες προσφοράς και αγάπης. Μια πρόσκληση για την καλλιέργεια της καλύτερης υγείας μας.
21 ημέρες προσφοράς και αγάπης. Μια πρόσκληση για την καλλιέργεια της καλύτερης υγείας μας.
 #135062  από admin
 Δευ Μαρ 28, 2022 1:43 pm
Εικόνα

Σήμερα ξεκινάμε την προσφορά του πάθους μας.
Την ελευθέρωση ενέργειας και την εστίασή της προς την ομάδα και τα μέλη της. Ενέργεια καλής δύναμης, καλής ενδυνάμωσης, καλύτερης υγείας.
Καλό Ταξίδι και Καλή Επιτυχία στην Ομάδα Καλύτερης Υγείας !

Εργασία της Ημέρας:

Στο καινούργιο σας τετράδιο (προτείνω να βρείτε ένα τετράδιο που σας αρέσει) δημιουργήστε μια λίστα 50 ανθρώπων που έχουν ασκήσει επιρροή στη ζωή σας.
Μπορεί να είναι ζωντανοί, ή άνθρωποι που έχουν φύγει από τη ζωή, μπορεί να είναι συγγενείς, φίλοι, διασημότητες, συγγραφείς, άτομα που δε γνωρίζετε απαραίτητα προσωπικά, αλλά είχαν κάποια επιρροή στη ζωή σας.
Οποιοσδήποτε που σας έχει επηρεάσει και έχει συνεισφέρει την ανάπτυξη και την εξέλιξή σας.
Η λίστα πρέπει να έχει τουλάχιστον 50 άτομα.
Φτιάχνοντας αυτή τη λίστα, σκεφτείτε γιατί επιλέξατε αυτό το άτομο. Τι άλλαξε στη ζωή σας προς το καλύτερο μέσα από αυτό το άτομο.
Μείνετε ήρεμοι και συγκεντρωμένοι στην έμπνευσή σας. Θυμηθείτε τα καλύτερα στοιχεία από κάθε ένα από αυτά τα άτομα στη λίστα και τι ήταν αυτό που έφερε o καθένας στη ζωή σας.
Εμπιστευτείτε τη διαδικασία.
Βρείτε τον κατάλληλο χώρο και χρόνο για αυτή την εργασία. Μείνετε μακριά από το κινητό σας και από άλλους περισπασμούς.
Μπορείτε να καταγράψετε περισσότερα από 50 άτομα, όμως όχι λιγότερα.

Θετική Δήλωση της Ημέρας

«Οποιαδήποτε και αν είναι η ερώτηση, η αγάπη είναι η απάντηση.»
Αυτή τη δήλωση θα πρέπει επίσης να καταγράψετε στο τετράδιο σας και να την ανακαλείτε μέσα στην ημέρα όσο είναι δυνατό.

Βίντεο της Ημέρας

Μπορείτε να ακολουθήσετε το βίντεο (που βρίσκεται στον παρακάτω σύνδεσμο) είτε πριν, είτε σε ακολουθία της εργασίας. Είναι δική σας απόφαση.



ΗΜΕΡΑ 1: ΣΥΝΟΨΗ

1. Γράφω τη θετική δήλωση της ημέρας στο τετράδιο μου. Ανακαλώ αυτή την πρόταση μέσα στην ημέρα μου όσο πιο συχνά μπορώ.
2. Βλέπω το βίντεο-διαλογισμός. Ηρεμώ τους λογισμούς μου. Αναπνέω με συνείδηση.
2. Συμπληρώνω την εργασία στο τετράδιο μου - κάνω μια λίστα από 50 άτομα που συνέβαλαν στην ανάπτυξη και εξέλιξή μου.
3. Όλα αυτά έχουν προθεσμία την Τρίτη στις 2:00μμ το μεσημέρι.


Να έχετε μια υπέροχη ημέρα. ☺️