• Θέλω να μου απαντήσετε οπωσδήποτε αν γίνεται!!!!!

  • Συζητήσεις για ιατρικές, διαγνωστικές και άλλες απαραίτητες εξετάσεις της πολλαπλής σκλήρυνσης.
Συζητήσεις για ιατρικές, διαγνωστικές και άλλες απαραίτητες εξετάσεις της πολλαπλής σκλήρυνσης.
 #133279  από Miltakos1994
 Τρί Νοέμ 03, 2020 5:13 pm
Καλησπερα σας. Ονομάζομαι Μιλτος και είμαι 26 χρόνων. Εδώ και τέσσερις μέρες νιώθω όλες τις ώρες εκτός τις ώρες που κοιμάμαι ένα ηπειο συνεχές ρεύμα στο σώμα μ. Έκανα αιματολογικές εξετάσεις και μ έβγαλες βιταμίνη D 4.4% ( 4.6 και πάνω το φυσιολογικό .)
Δεν έχω κάποιο άλλο σύμπτωμα . Όλα τα αλλά καλά.
Υπάρχει περίπτωση να έχω ΣΚΠ;;;;;;;;
 #133281  από Στάθης
 Τρί Νοέμ 03, 2020 7:05 pm
Miltakos1994 έγραψε: Τρί Νοέμ 03, 2020 5:13 pm Καλησπερα σας. Ονομάζομαι Μιλτος και είμαι 26 χρόνων. Εδώ και τέσσερις μέρες νιώθω όλες τις ώρες εκτός τις ώρες που κοιμάμαι ένα ηπειο συνεχές ρεύμα στο σώμα μ. Έκανα αιματολογικές εξετάσεις και μ έβγαλες βιταμίνη D 4.4% ( 4.6 και πάνω το φυσιολογικό .)
Δεν έχω κάποιο άλλο σύμπτωμα . Όλα τα αλλά καλά.
Υπάρχει περίπτωση να έχω ΣΚΠ;;;;;;;;
Νομίζω είναι υπερβολικό ένα τέτοιο σύμπτωμα να ορίζεται σαν πολλαπλή σκλήρυνση.
Ίσως τα νεύρα σου να χρίζουν λίγο περισσότερο ξεκούραση, ίσως και οι καφέδες θέλουν ένα διάλειμμα και ότι άλλο σε έχει οξειδώσει.
Γενικά δες το σαν μήνυμα του νευρολογικού. Η ΣΚΠ είναι μια σοβαρή πάθηση με σοβαρά συμπτώματα συνήθως περισσότερα από ένα ήπιο ρευματισμό στον ύπνο.

Στην προκειμένη περίπτωση αφού είσαι καλά, κοίτα λίγο την υγεία σου, καλύτερη διατροφή, άσκηση και μπόλικο διαλογισμό. Πιστεύω πως όπως ήρθε έτσι θα φύγει.
 #133282  από Miltakos1994
 Τρί Νοέμ 03, 2020 7:28 pm
Δεν πίνω καθοκου καφέδες... Ηρεμώ μόνο όταν με παίρνει ο ύπνος. Μακάρι να είναι αυτό που μου λέτε....
 #133283  από Miltakos1994
 Τρί Νοέμ 03, 2020 8:18 pm
Στάθης έγραψε: Τρί Νοέμ 03, 2020 7:05 pm
Miltakos1994 έγραψε: Τρί Νοέμ 03, 2020 5:13 pm Καλησπερα σας. Ονομάζομαι Μιλτος και είμαι 26 χρόνων. Εδώ και τέσσερις μέρες νιώθω όλες τις ώρες εκτός τις ώρες που κοιμάμαι ένα ηπειο συνεχές ρεύμα στο σώμα μ. Έκανα αιματολογικές εξετάσεις και μ έβγαλες βιταμίνη D 4.4% ( 4.6 και πάνω το φυσιολογικό .)
Δεν έχω κάποιο άλλο σύμπτωμα . Όλα τα αλλά καλά.
Υπάρχει περίπτωση να έχω ΣΚΠ;;;;;;;;
Νομίζω είναι υπερβολικό ένα τέτοιο σύμπτωμα να ορίζεται σαν πολλαπλή σκλήρυνση.
Ίσως τα νεύρα σου να χρίζουν λίγο περισσότερο ξεκούραση, ίσως και οι καφέδες θέλουν ένα διάλειμμα και ότι άλλο σε έχει οξειδώσει.
Γενικά δες το σαν μήνυμα του νευρολογικού. Η ΣΚΠ είναι μια σοβαρή πάθηση με σοβαρά συμπτώματα συνήθως περισσότερα από ένα ήπιο ρευματισμό στον ύπνο.

Στην προκειμένη περίπτωση αφού είσαι καλά, κοίτα λίγο την υγεία σου, καλύτερη διατροφή, άσκηση και μπόλικο διαλογισμό. Πιστεύω πως όπως ήρθε έτσι θα φύγει.

Στάθη μόνο αυτό το σύμπτωμα έχω για την ώρα.. Να μην ανησυχώ;
 #133285  από Στάθης
 Τρί Νοέμ 03, 2020 8:43 pm
Miltakos1994 έγραψε: Τρί Νοέμ 03, 2020 8:18 pm Στάθη μόνο αυτό το σύμπτωμα έχω για την ώρα.. Να μην ανησυχώ;
Να μην το φοβηθείς. Η ανησυχία σου ας εκδηλωθεί έμπρακτα με κάποιες ποιοτικές βελτιώσεις στην ζωή σου. Εσύ ξέρεις που ταλαιπωρείς τα νεύρα σου, κανένας άλλος και οτιδήποτε είναι, ένα καμπανάκι είναι που μπορεί να σε βοηθήσει πάρα πολύ σε κάποιους τομείς στην ζωή σου.
 #134025  από Lena-maria
 Κυρ Ιουν 20, 2021 5:34 pm
Καλησπέρα σε όλους με λένε Λένα και θα ήθελα να σας πω πως εδώ και 2 μήνες που γέννησα νιώθω αδυναμία στα πόδια στους μηρούς και στα γόνατα όπως και μούδιασμα στα πόδια χαμηλά από πατούσες μέχρι τον αστράγαλο έκανα μαγνητική εγκεφάλου και αυχένα και μέσης όλες καθαρές μου είπαν και με άφησαν έτσι λέγοντας πως είναι στρες ή φοβία.Ειναι Όλα αυτά συμπτώματα Σκπ και ναι τι να κάνω εφόσον δεν δείχνουν οι μαγνητικές ακόμα.Μια συμβουλή ζητάω μόνο ευχαριστώ πολύ...
 #134026  από Liberty
 Κυρ Ιουν 20, 2021 11:08 pm
Λένα καλησπέρα, κατ αρχην να σου ζήσει το μωράκι σου. Είναι μια συνεχής πηγή χαράς και αισιοδοξίας, εκμεταλλευσου τη ! Καταλαβαίνω το άγχος σου, ομως μην του επιτρεπεις να σε κυριεύει. Ζητα βοήθεια απο την οικογένεια σου και προσπαθησε να ξεκουραζεσαι και να κοιμασαι συχνά. Να τρως σωστα ( η έλλειψη βιταμινών πχ μαγνησίου πολλές φορές σχετίζεται με θέματα μυϊκα) και να σκεφτεσαι μονο θετικά. Όλα θα πάνε μια χαρά.