• YPOTROPH BARBATH

  • Ανοιχτή συζήτηση πάνω στα ποικίλα συμπτώματα και τις υποτροπές που προκαλεί η ΣΚΠ.
Ανοιχτή συζήτηση πάνω στα ποικίλα συμπτώματα και τις υποτροπές που προκαλεί η ΣΚΠ.
 #132932  από marios
 Τρί Ιουν 09, 2020 11:22 am
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ....ΠΕΡΝΑΩ ΒΑΡΒΑΤΗ ΥΠΟΤΡΟΠΗ ΜΕ ΜΑΓΓΩΜΑ ΣΤΟΥΣ ΔΙΚΕΦΑΛΟΥΣ ΤΟΥ ΠΟΔΙΟΥ ΚΑΙ ΕΨΘΕΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΟΔΗΓΗΣΗ ΕΠΕΣΑ ΜΠΟΡΟΣΤΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙΜΟΥ.....ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΠΕΡΝΩ ΤΗΛ ΤΟ ΝΤΟΚΤΟΡ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΧΑΠΑΚΙ ΚΟΡΤΙ<ΖΟΝΗΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΠΑΩ ΜΕΘΑΥΡΙΟ ΝΑ ΠΑΡΩ ΟΡΟ ΤΡΙΗΜΕΡΟ.ΤΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΑΡΧΙΣΕΙ ΠΑΛΙ ΓΙΑ ΑΓΩΓΗ(ΙΝΤΕΡΦΕΡΟΝΕΣ) ΚΛΠΚΛΠ.ΤΟ ΥΣΤΟΡΙΚΟ ΤΟ ΥΠΟΤΡΟΠΗ ΤΟ 2016 ΜΕ ΠΟΛΛΑΠΛΕΣ ΕΣΤΙΕς ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΚΑΛΑ ΧΩΡΙΣ ΚΙΝΗΤΙΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ..41 ΧΡΟΝΩΝ ΓΥΜΝΑΣΜΕΝΟ ΣΩΜΑ ΚΑΛΗ ΦΥΣΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ....ΑΝ ΘΕΛΕΤ ΜΟΥ ΣΤΕΛΝΕΤΕ ΤΙΣ ΓΝΩΜΕΣ ΣΑΣ.
Υ,.Γ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΟΥΡΣΑΣ ΤΟΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΜΟΥ ΜΕ ΤΙΣ 3 ΠΡΟΠΟΝΗΣΕΙΑ FULL BODY ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ 1-1: 30 ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ
 #132933  από marios
 Τρί Ιουν 09, 2020 2:42 pm
Φ0ΒΑΜΑΙ...Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΗ...ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΠΕΤΑΞΩ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΑ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ ΕΞΩ ΣΤΟ ΚΑΔΩ.ΤΑ ΔΥΟ ΧΑΠΑΚΙΑ ΤΗΣ ΚΟΡΤΙΖΟΝΗς ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΟΤΕ ΚΙΝΗΤΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΤΑ ΕΧΩ ΠΑΙΞΕΙ.ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΜΕ ΕΦΡΕ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΠΟ ΕΞΩ ΓΙΑΤΙ ΦΟΒΟΜΟΥΝΑ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΗΣΩ ΑΝ ΔΕΝ ΕΒΡΙΣΚΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΠΟ ΕΞΩ ΠΑΡΚΙΓΚ.ΙΣΩΣ ΦΤΑΙΕΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΓΧΟΣ .....ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΠΩ.....ΜΕΧΡΙ ΕΔΩ ΗΜΑΣΤΑΝ
 #132934  από Στάθης
 Τρί Ιουν 09, 2020 5:11 pm
Ψυχραιμία Μάριε, τα χαπάκια κορτιζόνης δεν μπορούν να σε βοηθήσουν άμεσα, η λήψη τους θέλουν βάθος χρόνο. Για αυτό δίνουν και τις ενδοφλέβιες γραμμαρίου, για πιο άμεσα καταστολή των πιθανών εστιών. Ίσως η υπερβολική γυμναστική να έθεσαν σε ενεργία κάποιες φλεγμονές, αυτό είναι που λένε οι αρχαίοι "μηδέν άγαν" - τίποτα το υπερβολικό. Και για μας που δεν λαμβάνουμε φάρμακο, η προστασία μας έρχεται από την καθημερινή αντιοξείδωση και την καθημερινή λήψη κουρκουμά, Omega3, βιταμίνες. Αν είσαι διατροφικά καλυμμένος μπορείς να δίνεις το κάτι παραπάνω.

Το σίγουρο είναι ότι "δεν είσαι μέχρι εδώ", αλλά θα το παλέψεις "FULL BODY" ακριβώς με το πάθος που έκανες και την γυμναστική σου. Κάνε υπομονή, τρέξε αυτά που μπορείς, ξεκουράσου όσο μπορείς περισσότερο, να περπατάς όσο σου επιτρέπει το σώμα σου με επίκεντρο την αναπνοή σου.

Εύχομαι γρήγορα περαστικά !

ΥΓ. Το σώμα σου και η νοητική σου σκέψη όσο καλύτερα γυμνασμένα είναι, τόσο πιο αποτελεσματικά μπορεί επίσης να ξεπερνάει τις κρίσεις. Μην το φοβάσαι.
 #132935  από marios
 Τρί Ιουν 09, 2020 6:03 pm
ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΣΤΑΘΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ. ΠΙΣΤΕΥΩ ΤΩΡΑ ΜΕΤΗΝ ΥΠΟΤΡΟΠΗ ΣΤΗ ΚΗΝΙΣΙΟΛΟΓΙΑ ΘΑ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΣΚΛΗΡΟ ΜΑΡΚΑΡΙΣΜΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΦΑΡΜΑΚΟ....ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΣΤΕΝΟ ΜΟΥ ΠΡΟΣΩΠΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΑΝΟΙΞΕΙ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΒΑΛΕΙ ΤΟ ΦΑΡΜΑΚΟ.ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ....ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΕΑΝ ΕΧΕΙ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΜΕ ΒΑΛΕΙ ΣΕ ΚΟΡΤΙΖΟΝΗ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΠΑΡΩ ΧΑΠΑΚΙ ΑΠΟ ΠΡΙΝ...ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑ LYRICA ΑΣ ΠΟΥΜΕ.ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΣΤΑΘΗ ΟΤΙ ΘΑ ΕΠΑΝΕΛΘΩ ....ΤΟ ΡΩΤΑΩ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΗ Η ΥΠΟΤΡΟΠΗ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΚΑΙ ΣΤΗ ΚΗΝΙΣΗ Η ΘΑ ΜΟΥ ΜΕΙΝΕΙ ΜΟΝΙΜΟ ΚΟΥΣΟΥΡΙ
 #132936  από Στάθης
 Τρί Ιουν 09, 2020 6:46 pm
marios έγραψε: Τρί Ιουν 09, 2020 6:03 pm ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΣΤΑΘΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ. ΠΙΣΤΕΥΩ ΤΩΡΑ ΜΕΤΗΝ ΥΠΟΤΡΟΠΗ ΣΤΗ ΚΗΝΙΣΙΟΛΟΓΙΑ ΘΑ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΣΚΛΗΡΟ ΜΑΡΚΑΡΙΣΜΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΦΑΡΜΑΚΟ....ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΣΤΕΝΟ ΜΟΥ ΠΡΟΣΩΠΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΑΝΟΙΞΕΙ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΒΑΛΕΙ ΤΟ ΦΑΡΜΑΚΟ.ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ....ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΕΑΝ ΕΧΕΙ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΜΕ ΒΑΛΕΙ ΣΕ ΚΟΡΤΙΖΟΝΗ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΠΑΡΩ ΧΑΠΑΚΙ ΑΠΟ ΠΡΙΝ...ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑ LYRICA ΑΣ ΠΟΥΜΕ.ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΣΤΑΘΗ ΟΤΙ ΘΑ ΕΠΑΝΕΛΘΩ ....ΤΟ ΡΩΤΑΩ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΗ Η ΥΠΟΤΡΟΠΗ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΚΑΙ ΣΤΗ ΚΗΝΙΣΗ Η ΘΑ ΜΟΥ ΜΕΙΝΕΙ ΜΟΝΙΜΟ ΚΟΥΣΟΥΡΙ
Αν αφήσεις το σώμα σου να επανέλθει, θα επανέλθει. Αν μπορέσεις και αντιληφθείς το δίδαγμα της κρίσης, επίσης. Αν δεν αφήσεις τον φόβο να σε κυριεύσει ολοκληρωτικά θα τα καταφέρεις. Τίποτα δεν είναι μόνιμο, αν εμείς δεν τελματώσουμε σε αυτό το μόνιμο.

Η υποτροπές δεν διαχειρίζονται με Lyrica. Ψυχραιμία, συζήτα με τον γιατρό σου, αποφάσισε με συναίσθηση της καρδιάς σου τι θα σε βοηθήσει πραγματικά και πως, οτιδήποτε και αν είναι αυτό. Τίποτα μην αφήνεις στην τύχη.
 #132951  από marios
 Παρ Ιουν 12, 2020 3:25 pm
ΜΟΛΙΣ ΤΕΛΕΊΩΣΑ ΤΗΝ ΤΡΊΤΗ ΚΑΙ ΤΕΛΕΥΤΑΊΑ ΔΟΣΗ ΕΝΔΟΦΛΈΒΙΑΣ ΚΟΡΤΙΖΟΝΗΣ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΈΣΜΑΤΑ ΤΗΣ ΜΑΓΝΗΤΙΚΗΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΟΝ ΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠςΙ ΓΙΑ ΦΑΡΜΑΚΟ ΚΑΙ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΜΑΓΝΗΤΙΚΉ ΠΑΙΔΙΆ ΠΛΕΟΝ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΝΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΚΡΟΥΣΩ ΓΙΑΤΙ ΧΩΡΙΣ ΦΑΡΜΑΚΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΕΣΣΕΡΑ ΧΡΟΝΙΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΏ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ. .ΚΟΥΡΆΣΤΗΚΑ
 #132956  από marios
 Κυρ Ιουν 14, 2020 4:54 pm
ΚΑΛΗΣΠΈΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΕΎΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΊΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ. ΑΥΡΙΟ ΠΑΩ ΣΤΟ ΙΑΤΡΟ ΝΑ ΜΟΥ ΓΡΑΨΕΙ ΤΟ ΦΑΜΠΙΡΑ ΝΑ ΤΟ ΞΕΚΙΝΉΣΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΑΔΙΣΗ.... ΑΚΌΜΑ ΠΊΝΩ ΧΑΠΆΚΙΑ ΜΕΝΤΡΟΛ ΜςΤΑ ΤΟ ΤΡΙΉΜΕΡΟ ΚΟΡΤΙΖΟΝΗΣ. ΤΗΝ ΕΠΙΜΕΝΗ ΕΒΔΟΜΆΔΑ ΘΑ ΠΑΩ ΝΑ ΜΟΥ ΞςΚΙΝΓΣΕΙ ΑΓΩΓΉ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΞΈΡΩ ΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΕΚΦΙΝΤΕΡΑ Η ΙΝΤΕΡΦΕΡΟΝΗ..... ΕΓΩ ΚΑΝΟΝΊΖΩ ΑΥΤΉ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΆΔΑ ΝΑ ΠΑΩ ΚΑΙ ΣΕ ΕΝΑ ΨΥΧΙΤΡΟ ΝΑ Μς ΒΟΗΘΉΣΕΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΠΑΡΩ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΓΝΩΜΕΣ..... ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΨ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΠΡΟΣΑΡΜΟΣΤΏ..... ΞΕΚΙΝΆΜΕ ΤΗΝ ΑΝΗΦΌΡΑ
 #132957  από Στάθης
 Κυρ Ιουν 14, 2020 6:17 pm
marios έγραψε: Κυρ Ιουν 14, 2020 4:54 pm ....ΞΕΚΙΝΆΜΕ ΤΗΝ ΑΝΗΦΌΡΑ
Περαστικά εύχομαι Μάριε, εύχομαι η ανηφόρα να είναι βήματα ίασης και ενδυνάμωσης το συντομότερο. Η ψυχολογία παίζει μεγάλο ρόλο στην αποτελεσματική μας επαναφορά, το γνωρίζω σαν έχω περάσει δεκάδες υποτροπές βαρβάτες και μη..., θα τα καταφέρεις Full BODY !!
 #132958  από marios
 Κυρ Ιουν 14, 2020 6:44 pm
ΣΤΆΘΗ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ .......ΚΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ ΠΟΥ ΕΊΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΕΔΩ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΕΜΑΣ..... ΘΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΩ
 #132961  από marios
 Τρί Ιουν 16, 2020 1:03 pm
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ,,,,,,Ο ΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΓΡΑΨΕ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΟ FAMPYRA ΕΓΩ ΜΕΤΑ ΤΗΝ 3ΗΜΕΡΗ ΚΟΡΤΙΖΟΝΗ ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΕ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ.....ΜΕΤΑ ΤΟ ΣΗΜΕΡΙΝΟ ΜΑΣ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ PLEGRIDY ΟΤΑΝ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΕΓΩ ΓΙΑ ΧΑΠΑΚΙ ΔΙΟΤΙ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΩ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ ΗΤΑΝ ΑΝΕΝΔΟΤΟΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΑΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΟΡΕΥΤΩ ΚΑΛΑ Η ΜΟΝΗ ΛΥΣΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟ PLEGRIDY...ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΩ ΠΙΑ ΟΥΤΕ ΤΟΝ ΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ ΠΙΑ