• υποτροπή μετά απο κορτιζόνη??

  • Ανοιχτή συζήτηση πάνω στα ποικίλα συμπτώματα και τις υποτροπές που προκαλεί η ΣΚΠ.
Ανοιχτή συζήτηση πάνω στα ποικίλα συμπτώματα και τις υποτροπές που προκαλεί η ΣΚΠ.
 #103842  από billios
 Τετ Ιουν 18, 2014 11:45 am
Βασιλικη T. έγραψε:εγω καθε φορα που σκυβω το σβερκο μου το νιωθω σε όλο το κομματι εκεινο κατω απο το στηθος ως τη μέση... την πρώτη ημέρα ήταν πιο δυνατο και ανταλακλουσε και στα πόδια... επισης να σου πω πως αν σκυψω το σβέρκο μου μία φορά το νιώθω και αν το επαναλάβω πολλες φορες (3-4) τις επόμενες δεν το νιώθω ... μετα απο 10 λεπτα παλι το ιδιο.... μου μυρίζει κούραση... αλλα να το διακυνδυνευσω ?? εκανα πριν 1 μηνα θωρακα και εγγεφάλου ..... να ξαναπάω στο γιατρό??? μπορει να μου πει πως δεν είναι τπτ αλλα εμενα να μου μείνει η ιδέα... αξιζει να παω να την κάνω ιδιωτικα?

εχω διαβάσει αυτό για το ρευμα που λες (μαλλον απο εσενα) δλδ σε ποναγε??


Lhermitte's sign ,κλασσικο συμπτωματακι στη περιπτωση μας.Φυσικα και δεν αξιζει και φυσικα η ιδεα θα φυγει μολις εκτονωθει και το συμπτωμα,η κουραση σαφως και εχει να κανει με το παιχνιδι οποτε οσο μπορεις ξεκουρασου
 #132941  από Τάσος λινοσπορης
 Πέμ Ιουν 11, 2020 4:12 pm
Έχεις κάτι άλλο να προτείνης, η μ άλλα λόγια ν αγαπιωμαστε. Συγκεκριμένα τη προτείνης στα 10 πρωσοπα αυτής της νόσου?