• ΤΟ ΛΕΣ ΥΠΟΤΡΟΠΗ ???

  • Ανοιχτή συζήτηση πάνω στα ποικίλα συμπτώματα και τις υποτροπές που προκαλεί η ΣΚΠ.
Ανοιχτή συζήτηση πάνω στα ποικίλα συμπτώματα και τις υποτροπές που προκαλεί η ΣΚΠ.
 #130577  από queen_of_my_life
 Τρί Οκτ 09, 2018 11:27 pm
Ξέρουμε όλοι τις υποτροπές με τα μουδιάσματα ή τη μειωμένη κινητικότητα κλπ κλπ.

Υπάρχει υποτροπή όπου εστιάζει στο κεφάλι (ζαλάδα) και στα αυτιά (εμβοές,πόνος) ??????? Δηλαδή, όπως έτσι ξαφνικά μας πιάνει μια υποτροπή στο πόδι, χέρι κλπ, γίνεται έτσι ξαφνικά μια μέρα να αρχίσουμε έντονα να ζαλιζόμαστε και να πονάνε τα αυτιά μας????
 #130612  από dimos
 Τρί Οκτ 16, 2018 7:55 pm
Να ζαλιζόμαστε ναι συμβαίνει, αν πονάνε και αυτιά καλύτερα ο ασθενής να επισκευθεί πρώτα έναν ωτορινολαρυγγολόγο
 #132910  από Kpoplistener
 Πέμ Ιουν 04, 2020 12:13 pm
queen_of_my_life έγραψε: Τρί Οκτ 09, 2018 11:27 pm Ξέρουμε όλοι τις υποτροπές με τα μουδιάσματα ή τη μειωμένη κινητικότητα κλπ κλπ.

Υπάρχει υποτροπή όπου εστιάζει στο κεφάλι (ζαλάδα) και στα αυτιά (εμβοές,πόνος) ??????? Δηλαδή, όπως έτσι ξαφνικά μας πιάνει μια υποτροπή στο πόδι, χέρι κλπ, γίνεται έτσι ξαφνικά μια μέρα να αρχίσουμε έντονα να ζαλιζόμαστε και να πονάνε τα αυτιά μας????
Οταν λες πόνος του αυτιού εννοείς τον εσωτερικό πονο σωστά? Γιατί αν είναι επιδερμικά είναι άλλο ή και πάλι δεν ξέρω ..

Εγώ έχω πόνους και στα αυτιά μερικές φορές αλλά εσωτερικούς όχι επιδερμικους.

Εγώ είχα και επιδερμικά τώρα πρόσφατα έναν πόνο στο αυτί έντονο αλλά όταν το έβαλα λαδακι από το καντιλακι που είχα αναμμένο το Άγιο φως ..τώρα συνηδητοποησα ψιλαφιζοντας το ότι με πέρασε😄
Λίγο άσχετο αυτό αλλά σχετικό στο πόσα θαύματα μικρά και μεγάλα μπορεί να α κάνει ο Θεός.

Πάντως είναι εσωτερικός ο πόνος ..δεν χρειάζεσαι ωτορινολαρυγγολόγο γιατί είναι απο ην ΣΚΠ.

Πολλές φορές έχεις νιώσει να σε τσουζει κάτι τόσο πολύ λες και έχεις ακίδα στο σημείο αυτο είτε σε κάποιο δάχτυλο των χεριων επίσης να πετάγεσαι από μικρό πόνο σαν να σε τσιμπισε κάτι.

Κι αυτό της ΣΚΠ είναι