• τί κόλπο για χαλάρωση?

  • Βότανα, διατροφή, βιταμίνες, αντιοξείδωση, ευεργετική σωματική άσκηση, δραστηριότητες, κίνηση.
Βότανα, διατροφή, βιταμίνες, αντιοξείδωση, ευεργετική σωματική άσκηση, δραστηριότητες, κίνηση.
 #130054  από manolo
 Κυρ Μάιος 27, 2018 8:48 am
Για να είναι ποιο αποδοτικό μπορείς να το κανεις εναλλάξ ,το ενα ποδι να στηρίζεται στο σκαλί και το άλλο στον αέρα ,πιάνοντας κάγκελα μην πέσεις,υπαρχουν πολλές τεχνικές αλλά για όχι στιγμιαία ανακούφιση αλλά για διαρκής ,εγώ κάνω τρεις φορες την εβδομαδα yoga με σκοπό να καλμαρω τα πόδια διαρκως,θέλει επιμονή,αλλά έχει αποτελεσμα,δεν περιμένω ποτε θα με πιάσουν τα συμπτώματα ,έχω προετοιμαστεί από πριν.
 #130256  από fewtile
 Σάβ Ιούλ 14, 2018 11:38 pm
Φίλε Manolo, έχεις προσέξει εάν τα συμπτώματα σε πιάνουν μόνο εξαιτίας ζέστης κ κόπωσης ή και για κάποιον άλλο λόγο;
Επίσης με τη Yoga που λες πως κάνεις, θα έλεγες πως έχουν αντιμετωπιστεί εντελώς τα οποιαδήποτε συμπτώματα με τα πόδια η βλέπεις να υπάρχει και κάτι ακόμα που δεν βελτιώνεται;
 #130257  από manolo
 Κυρ Ιούλ 15, 2018 2:56 am
Κοιτα,εγώ δουλευω στη ζέστη 10 ώρες την ημερα,προτιμώ να την συνηθισω παρα να την αποφυγω,επηρεάζει μεν ,αλλά απο την αλλη μαλακώνουν οι μυς και μειωνετε η πλαστικότητα τους και καλυτερεύσει το περπάτημα,η yoga βασίζεται στις διαστάσεις των μυών και στις αναπνοές,θεραπευει και ηρεμεί το νευρικό συστημα βάλσαμο για εμας ,αυτή την στιγμη είμαι στην καλύτερη κατασταση σωματική,μου έχουν περάσει όλα τα κινητικά προβλήματα και η κοπωση ,η καλυτέρευση οφείλετε πιστεύω στην yoga και διατροφή,κουρκουμα ,d3,ταχίνι με μέλι,βιοτίνη ,σύμπλεγμα βιταμινων b,η καλυτέρευση με φυσικο τροπο αργει και θέλει επιμονή, όχι αναβολες ,σου μιλαω για ενα μικρο θαύμα.
 #130258  από fewtile
 Κυρ Ιούλ 15, 2018 7:42 am
Εάν μειώνεται η πλαστικότητα των μυών πως βελτιώνεται η κίνηση κατά το περπάτημα; Αφού χωρίς πλαστικότητα περπατάμε σαν ρομποτάκια;
Όταν λες πως σου έχουν περάσει όλα τα κινητικά προβλήματα τι εννοείς, τι είχες δηλαδή κ βελτιώθηκε;
Επίσης η κόπωση για σένα ήτανε σε όλο το σώμα ή μόνο στα πόδια;
Και πόσο καιρό σου πήρε για να σου συμβεί η καλυτέρευση;
 #130259  από manolo
 Κυρ Ιούλ 15, 2018 9:02 am
Γράψε λάθος σπαστικότητα ηθελα να γράψω,της νύκτας τα καμώματα και τις μπυρες τα βλέπει η μέρα και γελάει,εγώ φιλέ εχω καμια 20 εστίες ανενεργες εδώ και τρια χρόνια που το ανακάλυψα αρα ηδη η ζημιά είχε γίνει στους νευρωνες ,επρεπε να παλεψω με κάποιο τροπο όχι με φαρμακα να διορθώσω την βλαβη,yoga
εκανα πριν το ανακαλυψω οτι πασχω, αλλα δεν πρόσεχα επίνα καμία φορά,το ποτό την έβγαλε στην επιφανεια,μούδιασμα ,κοπωση,περπάτημα ακανόνιστο,ασταθεια ήταν συμπτωματα,αλλά σκέφτηκα οτι την προστασία πριν μου εμφανιστεί ηταν η yoga ,και το ταχίνι που έτρωγα καθε πρωι πεντε κουταλιες,θα προσθέσω και αλλα πεντε πραγματα ακόμη στην ζωή μου και θα παλεψω το θηριο και αυτό εκανα,τώρα η δουλεια μου είναι ψυκτικος ,όλη την μέρα στον ήλιο να κουβαλάω μηχανήματα να οδηγαω όλη την μέρα,αλλά όταν σχολασω πάω στο γυμναστήριο κατευθείαν ,αφού αυτό είναι το φάρμακο μου.η κοπωση ηταν γενική και στα πόδια κυρίως ,περιπου 6 μηνες εκανα να επανελθω πλήρως,αλλά δεν καθησα ουτε μια μέρα άπραγος ,δεν μοιρολατρησα ποτε,δεν κλείστηκα στον εαυτό μου,συνεχισα να ζω την κάθε μέρα σαν ιεροτελεστία και θα συνεχίσω το ίδιο μοτιβο.δεν ξέρω αμα γινομαι σαφής και κατανοητός αλλα θέλω να σου περάσω το μήνυμα να παλεψεις τώρα με το θηρίο και μην περιμένεις να σε καπελωσει,η μάχη θα κρατήσει μια ζωή,στα χαρακωματα θα είμαστε κάθε μέρα..κάποια στιγμη αμα κανονισει ο Στάθης συναντηση μετα μέλη θα χαρώ να τα πούμε απο κοντα ,να πούμε τις εμπειριες μας, ο γραπτός λογος δεν εμπεριέχει την ζωντανια μας.