• ΦΥΣΤΙΚΟΒΟΥΤΥΡΟ ΚΛΠ

  • Βότανα, διατροφή, βιταμίνες, αντιοξείδωση, ευεργετική σωματική άσκηση, δραστηριότητες, κίνηση.
Βότανα, διατροφή, βιταμίνες, αντιοξείδωση, ευεργετική σωματική άσκηση, δραστηριότητες, κίνηση.
 #130120  από kath
 Σάβ Ιουν 09, 2018 11:57 pm
Ειχα διαβασει εδω και καιρο,δεν θυμαμαι να πω την αληθεια που, οτι καλο ειναι να αποφευγουμε την καταναλωση φυστικοβουτυρου το οποιο παρεμπιπτωντως μου αρεσει πολυ. Αν και εφοσον ισχυει αυτο το ιδιο θα ισχυει και για ολα τα ειδη βουτυρου απο ξηρους καρπους; (πχ αμυγδαλοβουτυρο,βουτυρο απο καρυδια κλπ).Κι αν ναι,για ποιο λογο να ισχυει κατι τετοιο; Γνωριζει καποιος κατι σχετικα;
 #130123  από manolo
 Κυρ Ιουν 10, 2018 8:43 am
Πιθανόν για το φοινικέλαιο που μπορεί να περιεχει και την επεξεργασία που έχει υποστεί,δοκίμασε το ταχίνι στη θέση του με μέλι θρεπτικοτατο.
 #130126  από new_angel
 Κυρ Ιουν 10, 2018 2:29 pm
Mελι, Καριδια, ταχίνι , κινοα και μια κοφτη κουταλιά του γλυκου κακάο βιολογικό. . Το πρωινό μου!!!! :emojis-32:

Πραγματικά καταλευενεις ότι γεμίζεις ενεργεια
 #130129  από kath
 Κυρ Ιουν 10, 2018 10:01 pm
Σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας. Το ταχινι το τρωω αρκετα, μαλλον θα πρεπει να το ενταξω τακτικα στην διατροφη μου,στο πρωινο μου αρεσει πολυ. Το τελευταιο που εχω παρει,ετσι για να αλλαζω, ειναι βουτυρο αμυγδαλου βιολογικο το οποιο στα συστατικα γραφει μονο ελαφρα ψημενα αμυγδαλα (φανταζομαι κ ελπιζω να μην εχει φοινικελαιο .Δν ξερω κιολας κατα ποσο ισχυει ο,τι γραφεται στα συστατικα).
Παντως το ταχινι θα το εχω πρωτη προτεραιοτητα.
Κ παλι ευχαριστω,να στε καλα