• Καλησπερα

  • Είστε καινούργιο μέλος; Παρουσίαστε τον εαυτό σας στην κοινωνία του MSSociety.
Είστε καινούργιο μέλος; Παρουσίαστε τον εαυτό σας στην κοινωνία του MSSociety.
 #129897  από gregfran
 Κυρ Απρ 15, 2018 10:07 am
Ειμαι ο Γρηγορης 28 χρονων με σκπ απο τα 19. Εχω κανει ολες σχεδον τις αγωγες καμια δε με βοηθαγε πανω απο 6 μηνες οποτε αλλαζα. Την τελευταια 6τια ημουν με tyshabri αλλα εκανα ωσεις φετος. Δε ξερω τι να κανω πανω που πα οτι βρηκα κατι να με βοηθησει εκανα mri ηταν λιγο αισχος. Εχω κανει παρακεντηση με την προηποθεση να μου βρουν την καταλληλη θεραπεια αν και δε το πιστευω
 #129900  από manolo
 Κυρ Απρ 15, 2018 4:25 pm
Καλησπέρα φιλέ μου,τι συμπτώματα εχεις και ψαχνεις την κατάλληλη θεραπεια, απο τι καταλαβα τα εχεις δοκιμάσει όλα,διατροφή και γυμναστική κανεις;
 #129902  από dimos
 Κυρ Απρ 15, 2018 6:58 pm
Γεια σου φίλε. Το tysabri σε κράτησε 6χρόνια χωρίς να κάνεις υποτροπή, ενώ οι προηγούμενες σε κρατούσαν έξι μήνες. Μια περίπτωση όπου η νόσος ξυπνάει ή γίνεται πιο επιθετική, είναι όταν παραλείψεις να κάνεις την θεραπεία σου κάθε ένα με ενάμιση μήνα που γίνεται. Από την στιγμή που την ακολουθούσες κατα γράμμα συμβουλέψου τον γιατρό σου και προσπάθησε να είσαι ήρεμος για να βοηθηθείς με αυτό που θα σου προτείνει ο ιατρός σου.......
 #129903  από gregfran
 Δευ Απρ 16, 2018 4:32 am
Δλδ θα μου πει να συνεχισω την ιδια αγωγη χωρις να χανω τις δοσεις? Γτ αυτο το φαρμακο πραγματικα με ειχε βοηθησει παρα πολυ και απογοητευτει.
 #129904  από gregfran
 Δευ Απρ 16, 2018 4:36 am
manolo έγραψε: Κυρ Απρ 15, 2018 4:25 pm Καλησπέρα φιλέ μου,τι συμπτώματα εχεις και ψαχνεις την κατάλληλη θεραπεια, απο τι καταλαβα τα εχεις δοκιμάσει όλα,διατροφή και γυμναστική κανεις;
καλησπερα φιλε μου ειχα καψιμο και προβλημα στην ουρηση. Μαζι με ολα αυτα ειχα και ενα κεφαλι βαρυ να θελω μονο να κοιμαμαι τιποτα αλλο. Αγωγη ειχα βρει αλλα την παρεληψα 2 μηνες να την κανω. Διατροφη τρωω τα παντα οσο για ασκηση πρεπει να την ενταξω στο προγραμμα
 #129905  από manolo
 Δευ Απρ 16, 2018 8:19 am
Κινητικά δεν εχεις οποτε ειναι ποιο εύκολη η ίαση,απορω οι γιατροί δεν σου ειπαν τίποτα για τι διατροφή και τι βιταμίνες να παίρνεις,ο συνδυασμός φάρμακο με σωστη διατροφή είναι σωτήριος για καποιον που διαλέγει τα φάρμακα,οι βιταμίνες b είναι η τροφή του εγκεφαλου και η κινητήριος δυναμη για να ξεκινήσει ο οργανισμός να διορθώνει τις βλάβες και κάποια ιχνοστοιχεία συμβάλλουν και αυτά,ξεχνά τα αναψυκτικά ,τα fast food,την ζαχαρη,,ενεργούν αρνητικά στην διαδικασία της ιασης ,και μια ήπια γυμναστική δίνει το πυρ για την εκκίνηση της διόρθωσης των βλαβων,διάβασε στο forum ,την κατηγορία διατροφή και πάρε ιδέες τι μπορείς να αλλαξεις,εφησυχαστηκες στα φάρμακα 6 χρόνια αλλά δεν έφτανε μονο αυτό ,παραμελησες το εαυτό σου στα υπολοιπα.
 #129906  από gregfran
 Δευ Απρ 16, 2018 11:04 am
manolo έγραψε: Δευ Απρ 16, 2018 8:19 am Κινητικά δεν εχεις οποτε ειναι ποιο εύκολη η ίαση,απορω οι γιατροί δεν σου ειπαν τίποτα για τι διατροφή και τι βιταμίνες να παίρνεις,ο συνδυασμός φάρμακο με σωστη διατροφή είναι σωτήριος για καποιον που διαλέγει τα φάρμακα,οι βιταμίνες b είναι η τροφή του εγκεφαλου και η κινητήριος δυναμη για να ξεκινήσει ο οργανισμός να διορθώνει τις βλάβες και κάποια ιχνοστοιχεία συμβάλλουν και αυτά,ξεχνά τα αναψυκτικά ,τα fast food,την ζαχαρη,,ενεργούν αρνητικά στην διαδικασία της ιασης ,και μια ήπια γυμναστική δίνει το πυρ για την εκκίνηση της διόρθωσης των βλαβων,διάβασε στο forum ,την κατηγορία διατροφή και πάρε ιδέες τι μπορείς να αλλαξεις,εφησυχαστηκες στα φάρμακα 6 χρόνια αλλά δεν έφτανε μονο αυτό ,παραμελησες το εαυτό σου στα υπολοιπα.
εχεις δικιο ναι. Ημουν με το φαρμακο ενταξει κι ολα τα αλλα τα ειχα γραψει στα παλια μου παπουτσια