• ΧΕΝΦΑ!!

  • Η πάθηση της Χρόνιας Εγκεφαλονωτιαίας Φλεβικής Ανεπάρκειας, η θεωρία της και η θεραπεία της.
Η πάθηση της Χρόνιας Εγκεφαλονωτιαίας Φλεβικής Ανεπάρκειας, η θεωρία της και η θεραπεία της.
 #128201  από Gianna
 Πέμ Ιουν 29, 2017 9:43 pm
Καλησπέρα σε όλους!
Σήμερα 29/06/2017 έκανα την επέμβαση!!
Θα επανελθω με περισσότερα!
Ένα μεγάλο ευχαριστώ στους συνασθενεις που
με εμπευσαν και ειδικά στον Στάθη!!

Οι Πρωταποστολοι πάντα μαζί μας!!
:smile-flower:
 #128204  από ΓιαννηςΑγιαννης
 Πέμ Ιουν 29, 2017 11:29 pm
Καλή επιτυχία ακριβώς 2χρόνια πριν έκανα εγώ. Δώσε χαιρετίσματα στον γιατρό, από τον ναυτικό πες του
Και πάλι καλή επιτυχία και καλή συνέχεια να έχεις
 #128205  από sofia13
 Παρ Ιουν 30, 2017 12:24 pm
Καλή επιτυχία Ganna και όλα να σου έρθουν όπως τα περιμένεις και κατ' ευχήν !
Την αγάπη και τις ευχές μας !
Θα περιμένουμε νέα σου .
 #128216  από adrCy
 Σάβ Ιούλ 01, 2017 1:48 am
Πόσο είναι το συνολικό κόστος για την επέμβαση;
 #128217  από Στάθης
 Σάβ Ιούλ 01, 2017 9:39 am
ΧΕΝΦΑ αλλιώς 'Liberation Treatment' !!

Ευχή μου ο νέος μήνας να σου φέρει περίσσια Δύναμη Καλή απελευθέρωση από τα δεσμά της ΣΚΠ και τους νοητικούς, σωματικούς αλλά και φαρμακευτικούς φραγμούς της.

Εικόνα

Καλή Ανάρρωση Gianna !
 #128219  από litsa
 Σάβ Ιούλ 01, 2017 10:20 am
καλά αποτελέσματα!!!
περιμένουμε τα νέα σου.!!!

εύχομαι τα καλύτερα!!!
 #128229  από Gianna
 Κυρ Ιούλ 02, 2017 10:08 am
Καλημέρα και Καλό μήνα σε όλους! :emojis-1:
Σας ευχαριστώ όλους για τις ευχές!

Ως πρώτη προσέγγιση του θέματος, θα ήθελα να αναφέρω κάποιες ευχαριστίες και κάποια πρώτα συναισθήματα!
Καταρχήν, ένα ειλικρινές ευχαριστώ στο ιατρό κ. Τσαμόπουλο και στην ομάδα του. Η υποστήριξη ήταν άρτια και ιδιαιτέρως εμψυχωτική!!

Ένα ιδιαίτερο ευχαριστώ στο Στάθη που πάντα στηρίζει όλη την ομάδα με τέτοιο τρόπο ώστε να μας κάνει όλους να αισθανόμαστε μοναδικοί!!!

Όσο αφορά τα πρώτα συναισθήματα είναι η πληρότητα και η ικανοποίηση ότι προσέγγισα επιστημονικά ένα θέμα το οποίο ήθελε διόρθωση. Στην ουσία ένα κομμάτι του παζλ μετακινήθηκε από το σωρό των ανακατωμένων κομματιών και βρήκε τη θέση του! Τώρα ο αγώνας θα συνεχιστεί ώστε να δέσει με άλλα κομμάτια!

Εύχομαι σε όλους καλό καλοκαίρι! :smile-sun:

(Στο ενδιάμεσο θα επανέρχομαι με εντυπώσεις :smile-flower: )
 #128244  από Gianna
 Τρί Ιούλ 04, 2017 9:40 am
ΓιαννηςΑγιαννης έγραψε:Καλή επιτυχία ακριβώς 2χρόνια πριν έκανα εγώ. Δώσε χαιρετίσματα στον γιατρό, από τον ναυτικό πες του
Και πάλι καλή επιτυχία και καλή συνέχεια να έχεις
ΓιάννηΑγγιάνη καλημέρα,
τα χαιρετίσματα σου δόθηκαν ήδη στο γιατρό!
Σου απάντησα με μήνυμα σχετικά αλλά είναι ακόμα στα εξερχόμενα μου..
κάτι δε θα ΄΄πάτησα΄΄ σωστά στην αποστολή.

Καλό Καλοκαίρι. :smile-sun:
 #128398  από Gianna
 Σάβ Ιούλ 29, 2017 12:02 pm
Καλημέρα σε όλους!
Ελπίζω να είστε όλοι διακοπές και να απολαμβάνετε ήλιο και θάλασσα!!! :smile-sun:

Σήμερα συμπληρώνω ένα μήνα από την Επέμβαση και αφού έγινε ο επανέλεγχος (με θετικά αποτελέσματα) θα ήθελα να αναφέρω κάποια πράγματα!
Καταρχήν, ήδη υπάρχουν βελτιώσεις! Αργές αλλά σταθερές! Ντύνομαι με περισσότερη ευκολία, μπορώ να σταθώ όρθια περισσότερη ώρα, περπατώ δύσκολα μεν πιο απελευθερωμένα δε και νιώθω ότι''πατώ'' στα πόδια μου τα οποία αισθάνομαι πιο ελαφρά. Πριν την επέμβαση ένιωθα 20 κιλά βάρους σε κάθε πόδι και σε κάθε βήμα.
Τώρα τα ''βαράκια'' αφαιρούνται σιγά -σιγά!! : :smile-hi:
Κατά δεύτερον, η διάθεσή μου άρχισε να αλλάζει. Νιώθω ότι υπάρχει μια βάση βελτίωσης και δουλειάς! Λιγότερα νεύρα και πιο πολύ θετικότητα.
Συνοψίζοντας, θα ήθελα να αναφέρω ότι ο αγώνας συνεχίζεται! :smile-flower:

Εύχομαι σε όλους καλό υπόλοιπο Καλοκαιριού!!!

:smile-sun: :smile-sun: :smile-sun:
 #128399  από Στάθης
 Σάβ Ιούλ 29, 2017 3:12 pm
Μπράβο Gianna, χαίρομαι πολύ που βιώνεις τις βελτιώσεις αυτές, ακόμα και μικρές παίζουν μεγάλο ρόλο στην καθημερινότητά μας, πιστεύω ότι θα συνεχίζεις για άλλους 2 μήνες τουλάχιστον, να βλέπεις θετικές λειτουργικές βελτιώσεις, όπως βίωσα και εγώ.

Εκμεταλλεύσου την δυναμική που σου έδωσε η ΧΕΝΦΑ, ωθώντας στην περαιτέρω ενδυνάμωσή σου, σωματική αλλά ακόμα σπουδαιότερα πνευματική ! Έτσι όπως το λες ο αγώνας συνεχίζεται μέχρι την τελευταία αχτίδα του Ηλίου :character-oldtimer: :smile-sun:

Θυμάμαι ότι η δυναμική της ΧΕΝΦΑ όχι μόνο με βοήθησε να κόψω τα φάρμακα, αλλά να βγάλω και τα μαύρα σφραγίσματα και προπάντων μου έδιωξε τον ριζωμένο φόβο ότι χωρίς φάρμακα θα έχω πρόβλημα. Απεναντίας χωρίς τροποποιητικά φάρμακα ήταν και η λύση του προβλήματός μου, και μετά την ΧΕΝΦΑ απογειώθηκα λόγο της ψυχοσωματικής αντιοξειδωτικής και αποτοξινωτικής συνέχειας.

ΧΕΝΦΑ = Καλό κυκλοφορικό ! Αυτό σημαίνει ότι δεν χρειάζεται κάποιος να κάνει σώνει και καλά επέμβαση ΧΕΝΦΑ για να δει βελτιώσεις, αλλά βάζοντας απλές καθημερινές αξίες καλύτερης αιμάτωσης του σώματός μας (αναπνοή-διαλογισμός, διατροφή, άσκηση) τότε μπορεί κανείς να πετύχει σπουδαία πράγματα στην διαχείριση της πάθησης.

Ανάσα Καθαρή και Καλή Ψυχολογία :emojis-8:

Ευχαριστώ Gianna για την ενημέρωση και keep us posted !
Καλή Δύναμη !