• 12 λόγοι για να πίνουμε ΠΡΑΣΙΝΟ ΤΣΑΙ (ΒΙΝΤΕΟ)

  • Βότανα, διατροφή, βιταμίνες, αντιοξείδωση, ευεργετική σωματική άσκηση, δραστηριότητες, κίνηση.
Βότανα, διατροφή, βιταμίνες, αντιοξείδωση, ευεργετική σωματική άσκηση, δραστηριότητες, κίνηση.
 #127596  από fitbill
 Σάβ Απρ 08, 2017 1:11 am
Γεια σας παιδιά,

Έχω φτιάξει ένα ΒΙΝΤΕΟ στο YouTube σχετικά με τα πολύ καλά οφέλη που μπορούμε να προσκομίσουμε πίνοντας ΠΡΑΣΙΝΟ ΤΣΑΙ καθημερινά.

Το πράσινο τσάι περιέχει ισχυρά αντιοξειδωτικά και είναι ένα πολύ καλό ρόφημα, που πρέπει όλοι να το προσθέσουμε στη διατροφή μας για καλύτερη ευεξία και υγεία.

 #127597  από new_angel
 Σάβ Απρ 08, 2017 1:30 am
Βασικα εμενα το πρασινο τσαι με βοηθισε να κοψω το τσιγαρο.... ανταλαξα το ντοπαρισμα που σου προσφερε το τσιγαρο με το ντοπαρισμα που σ προσφερει το πρασινο τσαι!!!! Ουσιαστικα ειναι μια παροχημενη θεωρια ανταλαγης εξαρτησεων!!!! Ανταλζεις την Νικοτινη με την καφεΐνη που το πρασινο τσαι εχει......αισιος εχω να καπνησω 2 μηνες και η καταναλωση πρασινου τσαγιου εχει επιτελους μειωθει στα λογικα πλαισια .....by the way τοσο κατουριμα δεν εχω ξαναριξει στην ζωη μου!!!!!!
 #127599  από Στάθης
 Σάβ Απρ 08, 2017 11:40 am
κωστας έγραψε:Για να παρεις τα ωφελη που χρειαζομαστε εμεις οι πασχοντες θελουμε 100 φλυτζανια την ημερα...
Αυτά λειτουργούν συνδυαστικά.

Εάν συνδυάσεις 1-3 φλυτζάνια πράσινου τσαγιού, με κάποιες άλλες αντιοξειδωτικές συνήθειες τότε μπορείς να δεις μεγάλο καλό.
 #127600  από new_angel
 Σάβ Απρ 08, 2017 11:55 am
Στάθης έγραψε:
κωστας έγραψε:Για να παρεις τα ωφελη που χρειαζομαστε εμεις οι πασχοντες θελουμε 100 φλυτζανια την ημερα...
Αυτά λειτουργούν συνδυαστικά.

Εάν συνδυάσεις 1-3 φλυτζάνια πράσινου τσαγιού, με κάποιες άλλες αντιοξειδωτικές συνήθειες τότε μπορείς να δεις μεγάλο καλό.
Σαν ποιες συνηθειες?
 #127603  από Στάθης
 Σάβ Απρ 08, 2017 5:12 pm
new_angel έγραψε:
Στάθης έγραψε:
κωστας έγραψε:Για να παρεις τα ωφελη που χρειαζομαστε εμεις οι πασχοντες θελουμε 100 φλυτζανια την ημερα...
Αυτά λειτουργούν συνδυαστικά.

Εάν συνδυάσεις 1-3 φλυτζάνια πράσινου τσαγιού, με κάποιες άλλες αντιοξειδωτικές συνήθειες τότε μπορείς να δεις μεγάλο καλό.
Σαν ποιες συνηθειες?
Ο οργανισμός του καθενός μας έχει τις δικές του ισορροπίες, αλλά κάποια πράγματα είναι αρκετά σταθερά σε σχέση με την αντιοξείδωση και αποτοξίνωση. Έτσι ένας που πασχίζει να καθαρίσει τον οργανισμό του από τοξίνες εκτός από το να πίνει πράσινο τσάι, μπορεί να τα τρώει επίσης φρούτα, το πρωί μετά το ξύπνημα, τα φρούτα σαν πρώτο γεύμα της ημέρας λειτουργούν πολύ αντιοξειδωτικά.
 #127687  από fitbill
 Σάβ Απρ 15, 2017 7:08 pm
κωστας έγραψε:Για να παρεις τα ωφελη που χρειαζομαστε εμεις οι πασχοντες θελουμε 100 φλυτζανια την ημερα...
Το πράσινο τσάι από μόνο του δε θα σώσει κανέναν, αυτό εννοείται. Το πράσινο τσάι είναι μια καλή υγιεινή συνήθεια, από τις πολλές που υπάρχουν.

Τίποτα από μόνο του δε θα σε σώσει, ο συνδυασμός μιας καλής διατροφής (δηλαδή πολλές υγιεινές συνήθειες μαζί) θα σε ωφελήσουν. Αν μου πίνεις πράσινο τσάι και μετά πας για πατάτες τηγανιτές, ναι δε θα δεις διαφορά ποτέ.

Δεν υπάρχουν μαγικά φίλτρα, που τα πίνεις μια φορά και θεραπεύεσαι για πάντα. Συνήθειες υπάρχουν. "Food is the medicine" !!!
 #127688  από fitbill
 Σάβ Απρ 15, 2017 7:10 pm
Στάθης έγραψε:Ο οργανισμός του καθενός μας έχει τις δικές του ισορροπίες, αλλά κάποια πράγματα είναι αρκετά σταθερά σε σχέση με την αντιοξείδωση και αποτοξίνωση. Έτσι ένας που πασχίζει να καθαρίσει τον οργανισμό του από τοξίνες εκτός από το να πίνει πράσινο τσάι, μπορεί να τα τρώει επίσης φρούτα, το πρωί μετά το ξύπνημα, τα φρούτα σαν πρώτο γεύμα της ημέρας λειτουργούν πολύ αντιοξειδωτικά.
Με λίγα λόγια, "food is the medicine" !!!
 #127689  από fitbill
 Σάβ Απρ 15, 2017 7:17 pm
new_angel έγραψε:Βασικα εμενα το πρασινο τσαι με βοηθισε να κοψω το τσιγαρο.... ανταλαξα το ντοπαρισμα που σου προσφερε το τσιγαρο με το ντοπαρισμα που σ προσφερει το πρασινο τσαι!!!! Ουσιαστικα ειναι μια παροχημενη θεωρια ανταλαγης εξαρτησεων!!!! Ανταλζεις την Νικοτινη με την καφεΐνη που το πρασινο τσαι εχει......αισιος εχω να καπνησω 2 μηνες και η καταναλωση πρασινου τσαγιου εχει επιτελους μειωθει στα λογικα πλαισια .....by the way τοσο κατουριμα δεν εχω ξαναριξει στην ζωη μου!!!!!!
Καλά καμία σχέση η νικότινη με την καφείνη, το 2ο στις σωστές δοσολογίες κάνει καλό, ενεργοποιεί το μεταβολισμό σου και την ευεξία σου.

Αν αρχίζεις και το καταναλώνεις σαν τρελός, θα υπάρξουν παρένεργειες, όπως σε ότιδήποτε στη ζωή το παρακάνεις (ακόμα και υγιεινό να είναι) θα υπάρξουν παρενέργειες. Και βιταμίνη C να παίρνεις από το πρωί μέχρι το βράδυ, θα πάθεις υπερβιταμίνωση και αντί για καλύτερη ευεξία, θα πάθεις υπερκόπωση και οι βιταμίνή αντι για καλή θα γίνει τοξική για τον οργανισμό σου.

Έτσι, είναι και το πράσινο τσάι. Φυσικά το πράσινο τσάι είναι καλύτερο του καφέ, αφού πρώτα έχει λιγότερη καφείνη, ισχύροτερα αντιξιοδωτικά και τις κατεχίνες που είναι υπερβολικά ωφέλιμες για τον άνθρωπο. Θα υπάρξουν παρένεργειες σίγουρα αν το παρακάνεις όμως, αυτό δε το συζητάμε ..

Υ.Γ ήμουνα φανατικός οπαδός του καφέ ..
 #127696  από new_angel
 Κυρ Απρ 16, 2017 11:22 pm
fitbill έγραψε:
new_angel έγραψε:Βασικα εμενα το πρασινο τσαι με βοηθισε να κοψω το τσιγαρο.... ανταλαξα το ντοπαρισμα που σου προσφερε το τσιγαρο με το ντοπαρισμα που σ προσφερει το πρασινο τσαι!!!! Ουσιαστικα ειναι μια παροχημενη θεωρια ανταλαγης εξαρτησεων!!!! Ανταλζεις την Νικοτινη με την καφεΐνη που το πρασινο τσαι εχει......αισιος εχω να καπνησω 2 μηνες και η καταναλωση πρασινου τσαγιου εχει επιτελους μειωθει στα λογικα πλαισια .....by the way τοσο κατουριμα δεν εχω ξαναριξει στην ζωη μου!!!!!!
Καλά καμία σχέση η νικότινη με την καφείνη, το 2ο στις σωστές δοσολογίες κάνει καλό, ενεργοποιεί το μεταβολισμό σου και την ευεξία σου.

Αν αρχίζεις και το καταναλώνεις σαν τρελός, θα υπάρξουν παρένεργειες, όπως σε ότιδήποτε στη ζωή το παρακάνεις (ακόμα και υγιεινό να είναι) θα υπάρξουν παρενέργειες. Και βιταμίνη C να παίρνεις από το πρωί μέχρι το βράδυ, θα πάθεις υπερβιταμίνωση και αντί για καλύτερη ευεξία, θα πάθεις υπερκόπωση και οι βιταμίνή αντι για καλή θα γίνει τοξική για τον οργανισμό σου.

Έτσι, είναι και το πράσινο τσάι. Φυσικά το πράσινο τσάι είναι καλύτερο του καφέ, αφού πρώτα έχει λιγότερη καφείνη, ισχύροτερα αντιξιοδωτικά και τις κατεχίνες που είναι υπερβολικά ωφέλιμες για τον άνθρωπο. Θα υπάρξουν παρένεργειες σίγουρα αν το παρακάνεις όμως, αυτό δε το συζητάμε ..

Υ.Γ ήμουνα φανατικός οπαδός του καφέ ..
καλησπερα και χρονια πολλα,

οπως ειπα με βοηθησε να κοψω το τσιγαρο!!!!!! το τελευταιο καιρο πινω γυρο τις 4 κουπες σκετες χωρις ζαχαρη την ημερα,, νομιζω ειναι καλο νουμερο αν αναλογιστω πως επεινα 4 κουπες καφε την ημερα με 2 κουταλιες ζαχαρη στην καθε μια και απο 5 με 6 τσιγαρα με την καθε κουπα.
(ανατριχιαζω και τρομαζω μονο που το λεω τωρα.)

κατα τα αλλα συμφωνουμε απολυτα.... ειναι μια πολυ καλη συνηθεια.