• Οι Φούρνοι Μικροκυμάτων προς αποφυγή

  • Βότανα, διατροφή, βιταμίνες, αντιοξείδωση, ευεργετική σωματική άσκηση, δραστηριότητες, κίνηση.
Βότανα, διατροφή, βιταμίνες, αντιοξείδωση, ευεργετική σωματική άσκηση, δραστηριότητες, κίνηση.
 #127159  από tom80
 Κυρ Μαρ 05, 2017 10:03 pm
Στάθη,
Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω!!! Η ανάρτηση σου με εξέπληξε δυσάρεστα. Είναι σχεδόν απειλητική!!
Πως έβγαλες το συμπέρασμα ότι δεν σέβομαι την γνώμη του οποιοδήποτε εδώ μέσα?
Η ανάρτηση μου δεν είχε κανένα χλευασμό και καμιά προσβολή προς τα γραφόμενα είτε τα δικά σου είτε των υπολοίπων.
Μέμφομαι όμως την μυθοπλασία που υπάρχει στην ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΚΟΙΝΩΝΙΑ γενικότερα.

ΝΑΙ διαφωνούμε και στο θέμα των μικροκυμάτων και στο θέμα των εμβολίων.

Το ερώτημα είναι ένα μπορώ να εκφράζω ελεύθερα την άποψη σε αυτό το forum ή σε περίπτωση διαφωνίας μαζί σου/ ή με άλλα μέλη θα πρέπει να σωπαίνω?

Άλλωστε να είσαι σίγουρος ότι όσοι διάβασαν τις αναρτήσεις έβγαλαν τα συμπεράσματα τους.
Καλό είναι να ακούγεται και η αντίθετη άποψη και ο καθένας να βγάζει τα συμπεράσματα του.
 #127161  από kath
 Κυρ Μαρ 05, 2017 10:25 pm
Το οτι εχουμε ευκαιρια σε αυτο το φορουμ να διαβαζουμε διαφορετικες αποψεις,πολλες φορες διαμετρικα αντιθετες εμενα προσωπικα με ενθουσιαζει γιατι κατα τη γνωμη μου αυτο δειχνει οτι δεν ακολουθουμε ιδιο "τυφλοσουρτι" να το πω. Ψαχνομστε,δεν εφησυχαζουμε κι αυτο θεωρω πως αποδεικνυεται για μια ακομα φορα εδω.Ευχαριστουμε Σταθη και Τοm
 #127168  από away
 Δευ Μαρ 06, 2017 9:28 am
Καλημερα,

Καλοι μου φιλοι λυπαμαι που θα σας στεναχωρησω αλλα συμφωνα με ερευνες σε διαφορα πανεπιστημια παγκοσμιου φημης ειναι 100% σιγουρο οτι ο θανατος δεν γιατρευεται.
Οσο για τον φουρνο μικροκυματων δεν εχω και οτι εχω δοκιμασει απο εκει ηταν για..... και τα μικροκυμματα ειναι παντου :emojis-32:
 #127175  από emarydi
 Δευ Μαρ 06, 2017 9:23 pm
tom80 έγραψε:Στάθη,
Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω!!! Η ανάρτηση σου με εξέπληξε δυσάρεστα. Είναι σχεδόν απειλητική!!
Πως έβγαλες το συμπέρασμα ότι δεν σέβομαι την γνώμη του οποιοδήποτε εδώ μέσα?
Η ανάρτηση μου δεν είχε κανένα χλευασμό και καμιά προσβολή προς τα γραφόμενα είτε τα δικά σου είτε των υπολοίπων.
Μέμφομαι όμως την μυθοπλασία που υπάρχει στην ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΚΟΙΝΩΝΙΑ γενικότερα.

ΝΑΙ διαφωνούμε και στο θέμα των μικροκυμάτων και στο θέμα των εμβολίων.

Το ερώτημα είναι ένα μπορώ να εκφράζω ελεύθερα την άποψη σε αυτό το forum ή σε περίπτωση διαφωνίας μαζί σου/ ή με άλλα μέλη θα πρέπει να σωπαίνω?

Άλλωστε να είσαι σίγουρος ότι όσοι διάβασαν τις αναρτήσεις έβγαλαν τα συμπεράσματα τους.
Καλό είναι να ακούγεται και η αντίθετη άποψη και ο καθένας να βγάζει τα συμπεράσματα του.
συμφωνω !!! και γω δεν προσβληθηκα μαλιστα μου φανηκε και πολυ αστειο ειδικα αυτο το μου το πε η κουμπαρα μου! ομως ο παιδιατρος δεν ειναι κουμπαρος και το τι ειναι μυθοπλασια ή αποψη ή ιδεοληψια ειναι σχετικο. Και συμφωνω επισης οτι οτι σκεφτομαστε το λεμε ειναι η επικοινωνια που μας βοηθαει και μας στηριζει!
φιλια σε ολους
 #127176  από tom80
 Δευ Μαρ 06, 2017 9:42 pm
emarydi έγραψε: συμφωνω !!! και γω δεν προσβληθηκα μαλιστα μου φανηκε και πολυ αστειο ειδικα αυτο το μου το πε η κουμπαρα μου! ομως ο παιδιατρος δεν ειναι κουμπαρος και το τι ειναι μυθοπλασια ή αποψη ή ιδεοληψια ειναι σχετικο. Και συμφωνω επισης οτι οτι σκεφτομαστε το λεμε ειναι η επικοινωνια που μας βοηθαει και μας στηριζει!
φιλια σε ολους
Φίλη emarydi,

Σε ευχαριστώ πολύ για την ανάρτηση σου.
Ο Στάθης θεώρησε ιδιαίτερα προσβλητική την ανάρτηση μου προς εσένα. Και ειλικρινά δεν κατάλαβα το γιατί.
Δεν αναφέρθηκα σε καμία περίπτωση με χλευαστικό ή υποτιμητικό τρόπο ούτε προς εσένα ούτε προς κανένα άλλο μέλος αυτού του forum.

Ο καθένας είναι ελεύθερος να πιστεύει ότι θέλει και να πράττει ανάλογα.

Να είσαι γερή
 #127177  από new_angel
 Δευ Μαρ 06, 2017 10:05 pm
Συμφωνω απολυτα με το σταθη και θα ηθελα να συμπληρωσω και εγω την βλ@κεια μου. Ο λογος μου δεν θ ειναι επιστημονικος αλλα βασιζετε στην επιστιμη και στην φυσικη.... και φυσικα ο,τι θυμαμε απο φυσικη και σημειωστε πως ειμαι μηχανικος και εκφραζομαι καλητερα με αριθμους. Και οχι με την γραφη.


Ιδιοσυχνοτητα ειναι μια συχνοτητα που ολα τα πραγματα και σε ολες τους τις μορφες εχουν. Ειναι ας πουμε η μεγιστη συχνωτητα ταλαντωσης που ενα υλικο μπορει να αντεξει. Η Συχνωτητα μετριεται σε χερτζ. Για παραδειγμα ας πουμε ενα τυχαιο νουμερο ιδιοσυχνωτητα ενος ποτηριου ειναι 100.000 χερτζ αν βαλεις μια σοπρανο και τραγουδισει διπλα στο ποτηρι με 101.000 χερτζ αυτο το ποτηρι θα σπασει!!!!! Το ιδιο ακριβος θα συμβει σε μια γεφυρα η οποια ταλαντονετε απο τον αερα αν ξεπερασει η ταλαντωση αυτη την ιδιοσυχνωτητα της γεφυρας απλα θα σπασει.

Ο φουρνος μικροκιματων στελνει μικροκυματα στο φαγητο της ταξεως τον 0,8khz εως 1.2 mhz με βασικο στοχο το νερο στα τροφημα.....για ποιο λογο το νερο γιατι το νερο δεν ειναι γυαλι να σπασει.....και αν δεν σπασει το νερο τι κανει??? Αρχιζουν λοιπον τα μορια του να τριβοντε και να αναπτησουν μεγαλη θερμοτητες την οποια και αποροφουν τα τριγυρο στερεα που μπορει να περιεχουν με καποιο τροπο υγρα και γινετε το ελα να δεις στις μοριακες δομες !!!!!!δεν ξερω αν ειναι υγιυνο ποια αυτο το τροφημο...αλλα συγουρα εχει μεταποιηθει σε κατι αλλο!!!! Ε με αυτον τον τροπο βιταμηνες και αλλες δομες αν δεν εχουν αλοιωθει εχουν καταστραφει!!!! Βεβαια η αποψυξη ειναι η μια ερωτηση τι γινετε με την καταψυξη δεν γνωριζω... η λογικη μ λεει πως κατεψυγμενες τροφες και αποψυγμενες η απλα ζεσταμενες με αυτον τον βιαιαο τροπο δεν ειναι καλο να καταναλωνοντε μακρυπροθεσμα και σε καθημερινη βαση.



Παμε στην αλλην οψη του νομιζματος τα κινητα τηλεφωνα!!!! Που για λογους που δεν γνωριζω λειτουργουν στις ιδιες συχνωτητες με τον φουρνο μικροκυματων απο 0,8 εως πολυ πανω τον 2mhz στα 4g δικτκα οπου ομως με πολυ μικροτερη ισχυ διαταρασει τα μορια της ανθρωπινης σαρκας αφου περιεχει νερο!! Απο οσο θυμαμε συχνωτητες κατο απο 0.8mhz που δεν επιρεαζουν την αθρωπινη σαρκα χρησιμοποιηται απο τους στρατους του κοσμου και οχι απο τους πολιτες για πολιτικες επικοινωνιες!!!!


Και φυσικα το ιδιο συμβαινει και με τις κεραιες κινητης αφου εκπεμπουν στις ιδιες συχνωτητες ΜΕ ΤΑ ΚΙΝΗΤΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΦΟΥΡΝΟΥΣ
 #127184  από Στάθης
 Τρί Μαρ 07, 2017 11:32 am
away έγραψε:http://users.sch.gr/xtsamis/OkosmosMas/ ... volies.htm
Άσχετο με το θέμα, αλλά σχετικό με τον γολγοθά μας και της απερίσκεπτες σε ποσότητα εξετάσεις των γιατρών όταν βρουν την ευκαιρία...

Αξονικές τομογραφίες (με κόκκινο), ακτινοβολία πολύ μεγάλη και επικίνδυνη. Μου έχουν κάνει μία και μάλιστα ο λόγος ήταν το Copaxone που μου είχε κάνει τούμπανο τους λεμφαδένες. Το ήξερα αλλά ο γιατρός ήταν ανένδοτος. Κάνε αξονική κοιλιάς/λεκάνης (1 ανά 2.000 πιθανότητας εμφάνισης θανατηφόρου καρκίνου). Έκανα... και μετά μου έκοψε το φάρμακο, που θα μπορούσε απλά... να μου κόψει το φάρμακο . :emojis-29:

Εικόνα

Καλή μας δύναμη, κουράγιο και προπάντων φώτιση και θάρρος να μπορούμε να λέμε και ένα ΟΧΙ στις κατά των πλείστων εξετασονευρολογικοανούσιες ορέξεις των νευρολόγων.
 #127187  από away
 Τρί Μαρ 07, 2017 1:12 pm
Να υποθεσω πως ειναι, παντως σε βαζει σε σκεψη.....
 #127191  από litsa
 Τρί Μαρ 07, 2017 6:23 pm
δηλ. ο γιος μου, που ''έπρεπε'' να κάνει αξονικές το 2013 στους πνεύμονες, και έκανε 4 μέσα σε 6 μήνες... απο που να ζητήσω τα ρέστα???

πάντα κάθε εξέταση και ότι κάνουμε στην ζωή μας, έχει το κέρδος και το χάσιμο....

ας μην είμαστε απόλυτοι...