• Ξεκλείδωμα γονάτων με μυοχαλαρωτικά

  • Βότανα, διατροφή, βιταμίνες, αντιοξείδωση, ευεργετική σωματική άσκηση, δραστηριότητες, κίνηση.
Βότανα, διατροφή, βιταμίνες, αντιοξείδωση, ευεργετική σωματική άσκηση, δραστηριότητες, κίνηση.
 #116680  από fewtile
 Σάβ Απρ 23, 2016 12:31 am
Λέω να κάνω αιματολογικές και να ψάξω εάν είναι οκ. Εκτός από το μαγνήσιο όμως τι άλλο μπορώ να ψάξω να δω εάν μου λείπει;
 #116683  από litsa
 Σάβ Απρ 23, 2016 2:00 am
δεν ξέρω αν οι δείκτες στις εξετάσεις δείχνουν την πραγματική κατάσταση, ειδικά για το μαγνήσιο, που το παίρνουν οι έγκυες...
καλό θα σου κάνει, κακό δεν κάνει...
 #116818  από fewtile
 Τρί Μάιος 03, 2016 10:38 pm
litsa έγραψε:δεν ξέρω αν οι δείκτες στις εξετάσεις δείχνουν την πραγματική κατάσταση, ειδικά για το μαγνήσιο, που το παίρνουν οι έγκυες... καλό θα σου κάνει, κακό δεν κάνει...
Γιατί να μην δείχνουν την πραγματική κατάσταση;
 #116822  από litsa
 Τετ Μάιος 04, 2016 12:44 pm
γιατί απλά, μπορεί να είμαστε μέσα στα όρια, και στην πραγματικότητα να χρειαζόμαστε επιπλέον στοιχεία...
μου έχει τύχει παρα πολλές φορές...
και αρέσει και στους γιατρούς που επαναπαύονται, μέχρι να εχουμε εμφανή σοβαρά προβλήματα, και τότε να μην μπορεί να είναι αναστρέψιμο

τέσπα, εγώ παίρνω.. σχεδόν από όλα!!! :emojis-1: και πάλι εχει μέρες που δεν ειμαι καλά!!
 #116916  από Αλέξανδρος
 Τρί Μάιος 10, 2016 1:07 pm
fewtile έγραψε:....
Επίσης και όταν βάζω "voltaren" στα γόνατα πάλι φεύγει η δυσκολία... μπορεί να μου το εξηγήσει κάποιος; Πως ένα μυοχαλαρωτικό εξαφανίζει το νευρολογικό πρόβλημα, εκτός και εάν (τώρα μούρθε) το νευρολογικό τσιτώνει τους μυς μου... δεν ξέρω!
Θα έλεγα να προσέχετε το Voltaren. Σύμφωνα με τον FDA (US Food and Drug Administration) υπάρχουν αναφορές για υποτροπές που πιθανώς να οφείλονται στο συγκεκριμένο φάρμακο.
Βέβαια τα περιστατικά είναι πολύ λίγα, όμως καλό είναι να τα έχει κανείς υπ'όψιν του
http://www.ehealthme.com/ds/voltaren/mu ... is+relapse
 #116919  από ΝΤΙΑΝΑ
 Τρί Μάιος 10, 2016 1:22 pm
Τι λες τώρα!!!... Έχω χρησιμοποιήσει απίστευτες ποσότητες voltaren και σε κρέμα και σε ενέσιμη μορφή για τους πόνους ταυτόχρονα με avonex :smile-headbang: Για να μην αναφέρω και τα mesulid, που είναι εις γνώσιν μου οι παρενέργειες :smile-sadsmile:
 #116923  από Αλέξανδρος
 Τρί Μάιος 10, 2016 6:42 pm
Πάντως σύμφωνα με τα στοιχεία της έρευνας, η πιθανότητα να ευθύνεται το voltaren για κάποια υποτροπή είναι πολύ μικρή. Δε νομίζω πως αξίζει να ανησυχείς και πολύ για αυτό Ντιάνα.
 #128421  από costas1968
 Δευ Αύγ 07, 2017 12:02 pm
DIMITRA1982 έγραψε:Καλημέρα , και εγω ακριβώς το ιδιο πρόβλημα έχω!!!
Κάθε πρωι ξυπνάω και κανω μπανιο ζεστο, πίνω κάτι που είναι σε τύπο μυοχαλαρωτικού (ομοιοπαθητικό φαρμακο) και μετα αλλοιφή για μυικά αλγη...
Ετσι μόνο ηρεμούν τα ποδια μου και περπαταω καπως καλυτερα!!!

ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙΣ.ΒΟΗΘΑΕΙ ΕΠΙΣΗΣ ΤΟ ΚΟΛΥΜΠΙ ΣΕ ΤΑΚΤΙΚΗ ΒΑΣΗ ΚΑΙ ΜΑΚΡΟΠΡΟΘΕΣΜΑ ΘΑ ΔΕΙΣ ΘΕΑΜΑΤΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ.ΚΑΝΕ ΕΠΙΣΗΣ ΔΙΑΤΑΣΕΙΣ ΜΟΛΙΣ ΞΥΠΝΑΣ.ΒΟΗΘΟΥΝ ΣΤΟ ΞΕΜΠΛΟΚΑΡΙΣΜΑ.ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΚΙΝΕΙΣΑΙ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΣ.ΦΙΛΗ ΔΗΜΗΤΡΑ ΝΑ ΜΝ ΞΕΧΝΑΣ ΠΟΤΕ ΟΤΙ ΚΙΝΗΣΗ ΣΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΤΩΝ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΩΝ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΣΥΜΑΧΟΣ ΣΤΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΑΣ.....
:emojis-30:
 #128425  από ποπη
 Δευ Αύγ 07, 2017 2:07 pm
Το ιδιο προβλημα παθαινω μερικες φορες, σφιγγουν τα γονατα και πονανε κατα το περπατημα.
Αλλες φορες φταιει η σκπ αλλες οι καιρικες συνθηκες. Το θετικο ειναι οτι δεν ειναι κατι μονιμο. Με εχει βοηθησει κρεμα μυοχαλαρωτικη και γυμναστικη. Η κινηση κανει καλο. :)
 #128480  από DIMITRA1982
 Δευ Αύγ 14, 2017 3:46 pm
costas1968 έγραψε:
DIMITRA1982 έγραψε:Καλημέρα , και εγω ακριβώς το ιδιο πρόβλημα έχω!!!
Κάθε πρωι ξυπνάω και κανω μπανιο ζεστο, πίνω κάτι που είναι σε τύπο μυοχαλαρωτικού (ομοιοπαθητικό φαρμακο) και μετα αλλοιφή για μυικά αλγη...
Ετσι μόνο ηρεμούν τα ποδια μου και περπαταω καπως καλυτερα!!!

ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙΣ.ΒΟΗΘΑΕΙ ΕΠΙΣΗΣ ΤΟ ΚΟΛΥΜΠΙ ΣΕ ΤΑΚΤΙΚΗ ΒΑΣΗ ΚΑΙ ΜΑΚΡΟΠΡΟΘΕΣΜΑ ΘΑ ΔΕΙΣ ΘΕΑΜΑΤΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ.ΚΑΝΕ ΕΠΙΣΗΣ ΔΙΑΤΑΣΕΙΣ ΜΟΛΙΣ ΞΥΠΝΑΣ.ΒΟΗΘΟΥΝ ΣΤΟ ΞΕΜΠΛΟΚΑΡΙΣΜΑ.ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΚΙΝΕΙΣΑΙ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΣ.ΦΙΛΗ ΔΗΜΗΤΡΑ ΝΑ ΜΝ ΞΕΧΝΑΣ ΠΟΤΕ ΟΤΙ ΚΙΝΗΣΗ ΣΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΤΩΝ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΩΝ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΣΥΜΑΧΟΣ ΣΤΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΑΣ.....
:emojis-30:
Εσυ τι κανεις απο όλα αυτά?
:emojis-17: