• φοβος σκπ

  • Γενική συζήτηση επί θεμάτων της πολλαπλής σκλήρυνσης.
Γενική συζήτηση επί θεμάτων της πολλαπλής σκλήρυνσης.
 #116656  από koko
 Πέμ Απρ 21, 2016 7:36 pm
καθαρη μαγνητικη εγκεφαλου και μια ακτινογραφια αυχενος η οποια εκανα,επισης κανενα κλινικο ευρημα απο τους νευρολογους που εχω εξεταστει...ολοι μ μιλουν για αγχος,υπαρχει λετε περιπτωση να εχω και να μην φανηκε κατι?
 #116657  από billios
 Πέμ Απρ 21, 2016 8:54 pm
Χωρις να θελω να σε τρομαξω θα σου πω πως η ακτινογραφια του αυχενα δεν ειναι η καταλληλη εξεταση για την σκπ,αρα ειτε την εκανες ειτε οχι δεν εχει να λεει,οι καταλληλες ειναι η μαγνητικη εγκεφαλου ΚΑΙ αυχενα ΚΑΙ θωρακικη μοιρα
 #116662  από litsa
 Πέμ Απρ 21, 2016 11:28 pm
Αν όμως η εγκεφάλου είναι καθαρή μειώνεται δραστικά το να έχει κάποιος σκπ
 #116664  από katerinarg
 Παρ Απρ 22, 2016 7:37 am
Και επισης οποιος εχει συμπτωματα δεν σημαινει οτι εχει σκληρυνση ντε και καλα. Ριξτε μια ματια στις αναρτησεις μου. Ευχομαι ο,τι καλυτερο.
 #116668  από Στάθης
 Παρ Απρ 22, 2016 10:27 am
katerinarg έγραψε:Και επισης οποιος εχει συμπτωματα δεν σημαινει οτι εχει σκληρυνση ντε και καλα. Ριξτε μια ματια στις αναρτησεις μου. Ευχομαι ο,τι καλυτερο.
Ισχύει και το αντίθετο χαχα, Όποιος έχει σκλήρυνση, δεν σημαίνει ότι έχει συμπτώματα ντε και καλά.... που σε anastasis !!

koko, επειδή το άγχος είναι ο χειρότερος γιατρός, και επειδή η σκλήρυνση κατά πλάκας είναι μια ταμπέλα που εσωκλείει πλάκες στην μαγνητική, έστω και μια, βγάλτο από το μυαλό σου το θέμα της σκλήρυνσης, χαλάρωσε νευρολογικά, γιατί να νεύρα σου είναι ταλαιπωρημένα και βγάζεις συμπτώματα τύπου σκλήρυνσης αλλά καμία σχέση.
 #116685  από koko
 Σάβ Απρ 23, 2016 12:52 pm
Στάθης έγραψε:
katerinarg έγραψε:Και επισης οποιος εχει συμπτωματα δεν σημαινει οτι εχει σκληρυνση ντε και καλα. Ριξτε μια ματια στις αναρτησεις μου. Ευχομαι ο,τι καλυτερο.
Ισχύει και το αντίθετο χαχα, Όποιος έχει σκλήρυνση, δεν σημαίνει ότι έχει συμπτώματα ντε και καλά.... που σε anastasis !!

koko, επειδή το άγχος είναι ο χειρότερος γιατρός, και επειδή η σκλήρυνση κατά πλάκας είναι μια ταμπέλα που εσωκλείει πλάκες στην μαγνητική, έστω και μια, βγάλτο από το μυαλό σου το θέμα της σκλήρυνσης, χαλάρωσε νευρολογικά, γιατί να νεύρα σου είναι ταλαιπωρημένα και βγάζεις συμπτώματα τύπου σκλήρυνσης αλλά καμία σχέση.
χαχα εσωκλειει πλακες ?μη μου τα λετε επιστημονικα ρε παιδια δε τα πολυ νογαω :smile-tongueout: οπως και να χει ειτε ειναι απο σκληρυνση αυτα τα φοβερα συμπτωματα που νιωθω ειτε απο αγχος σημασια εχει οτι βασανιζομαι...αυτο δεν μπορει να το καταλαβει κανεις και αυτο ειναι που με στεναχωρει...η το αλλο που λενε ολοι πως ολα ειναι στο μυαλο μ και νομιζουν οτι αμα δε το σκεφτω θα μου περασει επισης μου τη δινει στα νευρα :emojis-28:
 #132282  από Kpoplistener
 Δευ Δεκ 02, 2019 12:57 pm
Κοπελα μου πάνε κάνε καμία μαγνητική αλλά σωστή! Εγκεφάλου, αυχένα και άμα δεν έχεις κάτι μην ντεκε καλά δείχνεις με το δάχτυλο την σκπ δεν ΘΕΣ να έχεις πίστεψέ με.

Μην ψάχνετε όλοι με το παραμικρό να διαγνωστειτε με σκπ! Είναι πολύ σοβαρή ασθένεια για να παιχνιδιζετε με αυτήν

Εάν δεν έχεις ΣΚΠ τότε βγαλτην από το μυαλό σου! Τόσο απλά.

Οσο και να σε νευριάζει άμα δεν έχεις κάτι ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ.και μένα προσωπικά.ε νευριάζει όταν όλοι έρχονται σε αυτό το φόρουμ και κλαίγονται λέγοντας "έχω ΣΚΠ" "έκανα μαγνητική αλλά ήταν καθαρή αλλά έχω συμπτώματα της ΣΚΠ" είναι σπαστικό! Καθηστε και ζήστε την υγεία σας γιατί αλλιώς δεν υπάρχει επιστροφή και στο λέω ωμά.

Τόσα χρόνια πεδευομαι με αυτήν την ασθένεια δεν θες να ξέρεις πως είναι . :smile-headbang:

Μακάρι να μην είχα διαγνωστεί κι εγώ με τίποτα κι όλα να ήταν παραμύθια.

Δεν ξέρω τι άλλο θα μπορούσε να σου προκαλέσει τα συμπτώματα αυτά. Ψυχολογικά μια φορά δεν είναι.

Και αν δεν τα σκέφτεσαι και σε ενοχλούν τότε κάτι φταιει αλλά δεν είναι ντεκε καλά η ΣΚΠ. Δεν ξέρω ζητά να κάνεις εξετάσεις περισσότερες.

Εάν είναι κάποια αγχώδεις περίοδος για σένα μπορεί αυτό να φταίει εάν παιρνας καποια σύγχυση κτλπ