• NEUROASPIS PLP10

  • Αλλές εγκεκριμένες ή μη αγωγές, χρήσιμα φαρμακευτικά & παραφαρμακευτικά σκευάσματα για την αντιμετώπιση της νόσου.
Αλλές εγκεκριμένες ή μη αγωγές, χρήσιμα φαρμακευτικά & παραφαρμακευτικά σκευάσματα για την αντιμετώπιση της νόσου.
 #111556  από passenger69
 Τρί Ιουν 09, 2015 5:33 pm
Ρε συ dm123 εχουν αποδειχτει αυτα τα ποσοστα που λες ; Μακαρι να ειναι ετσι δεν το συζηταμε , τελεια θα ηταν να αφηνα το gilenya και να πηγαινα σε μια τετοια λυση και με συμπληρωμα καποιων ακομη βιταμινων που παιρνω . Παντως με την μεχρι τωρα εμπειρια μου .... κραταω μικρο καλαθι
 #111575  από dm123
 Τετ Ιουν 10, 2015 10:12 am
Κοίτα να δεις...όλοι μα όλοι ακολουθούν την ίδια μεθοδολογία η οποία με βάση τα όσα ξέρω(ήμουν και εγώ κάποτε στο πεδίο της έρευνας) είναι αρκετά λανθασμένη(πάνω σε αυτό είχαν δημοσιεύσει κάποιοι γιατροί στο Αιγινήτειο με επικεφαλή τον Σφάγγο αλλά δυστυχώς δεν έχω να σας παραθέσω το αρχείο)...

επομένως με την ίδια "λανθασμένη" μεθοδολογία προέκυψαν τα ποσοστά που αναφέρονται..το εάν είναι πραγματικά ή όχι ορίζεται στο πεδίο της αξιοπιστίας του επιστημονικού περιοδικού που δημοσιεύονται..αλλά και πάλι δεν αποκλείονται τα μαγειρέματα..και έρχομαι σαν αντίλογο στην απορία σου...τα ποσοστά του GILYNEA είναι πραγματικά;Ή είναι πολύ μικρότερα αλλά στο πλασάρουνε όπως θέλουνε. Μπορείς να μου το απαντήσεις αυτό; Ή ακόμα καλύτερα, μπορεί να μου το απαντήσει ο γιατρός σου;

Σε καταλαβαίνω και κατανοώ το πόσο δύσκολο είναι να αμφισβητήσεις τα όσα σου λέει ο γιατρός..Φαντάζομαι θέλεις να φύγεις από αυτά αλλά...

Δυστυχώς αυτό το αλλά δεν μπορώ να το διώξω εγώ από την πρόταση σου..Για αυτό και έρχονται και η Κύπριοι επιστήμονες μήπως και το καταφέρουν. Και σκέψου με τι κολοσσούς πάνε να αναμετρηθούν (BAYER,NOVARTIS κλπ)..Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι δεν θα τα καταφέρουν αλλά είναι κάτι πιο ισχυρό από το να στο λέω εγώ ή άλλος συμπάσχων σε αυτο το φόρουμ..
 #111577  από Στάθης
 Τετ Ιουν 10, 2015 10:28 am
Εάν κάποιος ψάξει πληροφορίες πάνω στις μεθοδολογίες και πρακτικές των μεγάλων φαρμακευτικών, θα λιποθυμήσει...
http://www.naturalnews.com/028194_Scott ... fraud.html

Π.χ. άλλη μια απάτη σε κλινική μελέτη της Σκλήρυνσης...
http://www.fiercebiotech.com/story/glax ... 2013-06-13

Έχουν περάσει πολλά άρθρα από τα μάτια μου πάνω στο θέμα, αλλά σκάνε τα δισεκατομμύρια dollars τους και λύνεται το θέμα όπως γνωστό έτσι κανονίζει και η εβραϊκή TEVA του Copaxone τα δικά της θέματα. http://www.bloomberg.com/news/articles/ ... r-provigil

Το θέμα είναι ότι δεν δέχομαι με τίποτα ένα φάρμακο να κυκλοφορεί εν έτη 2015 π.χ. το Aubagio (teriflunomide) της Genzyme-Sanofi με τόσο οικτρά ποσοστά (30% μείωση υποτροπών) χωρίς να στηρίζεται σε ένα ιδιαίτερα βαθύ φαρμακο-κλινικο-νευρολογικό βόθρο.

Εμείς όμως καλό είναι να γνωρίζουμε. Το παρασκήνιο με πονάει αλλά δέχομαι ότι η κάλυψη του φόβου και ανασφάλειά μας στην πάθηση περνάει (τουλάχιστον στην αρχή) από τα συστηματικά φαρμακευτικά ναρκωτικά, όπως έζησα και εγώ ο ίδιος δυστυχώς χωρίς ιδιαίτερη επιτυχία.

Όσο για το NEUROASPIS PLP10, βλέπουμε ότι προάγει περισσότερο την διατροφή σαν λύση και όχι την μετάλλαξη του ανοσοποιητικού.
Εύγε στην ομάδα που το δημιούργησε και είμαι πολύ αισιόδοξος ότι αυτό το συμπλήρωμα διατροφής θα κυκλοφορήσει σε Ελλάδα και Κύπρο χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα.
 #111578  από ΝΤΙΑΝΑ
 Τετ Ιουν 10, 2015 10:35 am
Καλημερα στην παρεα!Εγω,παιδια,χθες το παρηγγειλα απο Κυπρο και σε λιγες μερες θα το εχω.Φαινεται πολυ ελπιδοφορο και ως γνωστον η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια!
 #111588  από Yiannis
 Τετ Ιουν 10, 2015 2:19 pm
Στάθης έγραψε:Εάν κάποιος ψάξει πληροφορίες πάνω στις μεθοδολογίες και πρακτικές των μεγάλων φαρμακευτικών, θα λιποθυμήσει...
http://www.naturalnews.com/028194_Scott ... fraud.html

Π.χ. άλλη μια απάτη σε κλινική μελέτη της Σκλήρυνσης...
http://www.fiercebiotech.com/story/glax ... 2013-06-13

Έχουν περάσει πολλά άρθρα από τα μάτια μου πάνω στο θέμα, αλλά σκάνε τα δισεκατομμύρια dollars τους και λύνεται το θέμα όπως γνωστό έτσι κανονίζει και η εβραϊκή TEVA του Copaxone τα δικά της θέματα. http://www.bloomberg.com/news/articles/ ... r-provigil

Το θέμα είναι ότι δεν δέχομαι με τίποτα ένα φάρμακο να κυκλοφορεί εν έτη 2015 π.χ. το Aubagio (teriflunomide) της Genzyme-Sanofi με τόσο οικτρά ποσοστά (30% μείωση υποτροπών) χωρίς να στηρίζεται σε ένα ιδιαίτερα βαθύ φαρμακο-κλινικο-νευρολογικό βόθρο.

Εμείς όμως καλό είναι να γνωρίζουμε. Το παρασκήνιο με πονάει αλλά δέχομαι ότι η κάλυψη του φόβου και ανασφάλειά μας στην πάθηση περνάει (τουλάχιστον στην αρχή) από τα συστηματικά φαρμακευτικά ναρκωτικά, όπως έζησα και εγώ ο ίδιος δυστυχώς χωρίς ιδιαίτερη επιτυχία.

Όσο για το NEUROASPIS PLP10, βλέπουμε ότι προάγει περισσότερο την διατροφή σαν λύση και όχι την μετάλλαξη του ανοσοποιητικού.
Εύγε στην ομάδα που το δημιούργησε και είμαι πολύ αισιόδοξος ότι αυτό το συμπλήρωμα διατροφής θα κυκλοφορήσει σε Ελλάδα και Κύπρο χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα.

Φιλοι καλημερα,
το NEUROASPIA plp10 σκοπος του ειναι να διορθωσει και οχι να καταστρεψει το ανοσοποιητικο.. Ειναι πολυ μελετημενο και το καθε τι που περιεχει εχει ενα σπουδαιο ρολο να διαδραματισει σε σχεση με την ασθενεια΄μεχρι ακομα και την αφυπνιση του μηχανισμου επιδιωρθοσης αλλα σιγουρα ειναι με επιγραφη νευροπροστατευτηκο. Ατε να υπαρχει και κατι με προδιαγραφες στην αγορα για μας.. Ακομα κατι ειναι οτι σιγουρα οι επιστημονες Κυπριοι ξερουν καλα τι κανουν και πρεπει να ειμαστε μαζι τους.
 #111592  από Κώστας
 Τετ Ιουν 10, 2015 4:39 pm
Στάθης έγραψε: Το θέμα είναι ότι δεν δέχομαι με τίποτα ένα φάρμακο να κυκλοφορεί εν έτη 2015 π.χ. το Aubagio (teriflunomide) της Genzyme-Sanofi με τόσο οικτρά ποσοστά (30% μείωση υποτροπών) χωρίς να στηρίζεται σε ένα ιδιαίτερα βαθύ φαρμακο-κλινικο-νευρολογικό βόθρο.
.
Στάθη αν το σαρδάμ το έκανες σκόπιμα :smile-clapping: :smile-clapping: :smile-clapping: :smile-clapping: μόνο που θα προτείνω αντί της λέξης "χωρίς" να μπει το "και".
Αν σου ξέφυγε, είναι πολύ πετυχημένο :smile-giggle: :smile-giggle: :smile-giggle: :smile-giggle:
 #111596  από Στάθης
 Τετ Ιουν 10, 2015 5:28 pm
Κώστας έγραψε:
Στάθης έγραψε: Το θέμα είναι ότι δεν δέχομαι με τίποτα ένα φάρμακο να κυκλοφορεί εν έτη 2015 π.χ. το Aubagio (teriflunomide) της Genzyme-Sanofi με τόσο οικτρά ποσοστά (30% μείωση υποτροπών) χωρίς να στηρίζεται σε ένα ιδιαίτερα βαθύ φαρμακο-κλινικο-νευρολογικό βόθρο.
.
Στάθη αν το σαρδάμ το έκανες σκόπιμα :smile-clapping: :smile-clapping: :smile-clapping: :smile-clapping: μόνο που θα προτείνω αντί της λέξης "χωρίς" να μπει το "και".
Αν σου ξέφυγε, είναι πολύ πετυχημένο :smile-giggle: :smile-giggle: :smile-giggle: :smile-giggle:
Χαχαχαχα... όποιος κατάλαβε... κατάλαβε :emojis-30:
 #111598  από κωστας
 Τετ Ιουν 10, 2015 5:58 pm
Για να συμπληρωσω και'γω σε αυτα που αναφερετε για την αποτελεσματικοτητα των φαρμακων δλδ το 30-40% μειωση των υποτροπων μην ξεχναμε και το ποσοστο των δοκιμων με ανενεργη ουσια(placebo effect) το οποιο ξεπερνα το 10%...αρα με απλη αφαιρεση βγαινει το καθαρο ποσοστο και αν δεν εχουν γινει μαγειρεματα!
Τωρα σχετικα με το σκευασμα υποθετω οτι λογω της νευροπροστατευτικης του δρασης θα ωφελει και τις προιουσες μορφες οπου δεν εχεις υποτροπες αλλα μια αργη επιδεινωση...
 #111604  από Yiannis
 Τετ Ιουν 10, 2015 9:17 pm
κωστας έγραψε:Για να συμπληρωσω και'γω σε αυτα που αναφερετε για την αποτελεσματικοτητα των φαρμακων δλδ το 30-40% μειωση των υποτροπων μην ξεχναμε και το ποσοστο των δοκιμων με ανενεργη ουσια(placebo effect) το οποιο ξεπερνα το 10%...αρα με απλη αφαιρεση βγαινει το καθαρο ποσοστο και αν δεν εχουν γινει μαγειρεματα!
Τωρα σχετικα με το σκευασμα υποθετω οτι λογω της νευροπροστατευτικης του δρασης θα ωφελει και τις προιουσες μορφες οπου δεν εχεις υποτροπες αλλα μια αργη επιδεινωση...


Παιδια ειναι ευρεως γνωστο οτι οι γιατροι για να μην πω ολοι λενε οτι τους λενε οι φαρμακευτικες, κλιστομιαλοι και ανικανοι απο μονοι τους να καταλαβουν η βαριεστιμενοι να διαβασουν δυο πραματα παρα πανω. Οταν δε, προκειται για κατι περαν αυτου που θεωρητικα γνωριζουν δεν ειναι διατεθημενοι η δεν γνωριζουν να το αξιολογησουν.. Η νευροπροστασια ειναι εξερετικα συμαντικη.. σημενει οτι εχει τη δυνατοτητα να μην επιτρεπει σε περετερω δημιουργια εστιων... Λιγο ειναι? Ενας που γνωριζει καλα την Αγγλικη το συνγραμα που εχουν δημοσιευσει επεξηγει επακριβως το πως δουλευει και με αναφορες στην βιβλιογραφια... κανενα αλλο φαρμακο δεν εχει ουτε υποθετικα αυτες τις προδιαγραφες... και στο κατω κατω οι ανθρωποι δεν αποτρεπουν κανενα να σταματισει την θεραπεια του παρα να το περνουν μαζι.
 #111606  από billios
 Τετ Ιουν 10, 2015 9:28 pm
Το παρακολουθω το θεμα και εχω ''τεντωσει'',περιμενω πως και πως μια καλη μαρτυρια για να μπω στο παιχνιδι.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 23