• ΒΙΤΑΜΙΝΕΣ - ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΚΑΙ ΣΚΠ ..... Εν έτει 2012..

  • Βότανα, διατροφή, βιταμίνες, αντιοξείδωση, ευεργετική σωματική άσκηση, δραστηριότητες, κίνηση.
Βότανα, διατροφή, βιταμίνες, αντιοξείδωση, ευεργετική σωματική άσκηση, δραστηριότητες, κίνηση.
 #100413  από kostasp
 Δευ Μαρ 03, 2014 5:55 pm
sofia13 έγραψε:Costasp, ο γενετιστής τόνισε αρκετές φορές ότι για καλύτερη ισορροπία πρέπει να κάνω σχετικές φυσιοθεραπείες.
Όχι , δεν έκανα κάτι άλλο πέραν των συμπληρωμάτων-βιταμινών.
Επίσης μου σύστησε αυτή τη φορά να ασχοληθώ με ότι μου αρέσει (χορό δηλαδή , αλλά στο σπίτι
μη σκορπίσω κιόλας ), να κάνω γιόγκα ή Τάι-τσί.
Θα δοκιμάσω Τάι-τσί αν βρώ σχολή εδώ. Επίσης ήπια γυμναστική (π.χ διάδρομος).
Σε ευχαριστώ Σοφία για την ενημέρωση θελω να ξεμπερδέψω τα πράγματα σε μένα αν μπορέσω σε ευχαριστώ και πάλι για την άμεση απάντηση σου
 #100416  από Γιάννης
 Δευ Μαρ 03, 2014 8:32 pm
sofia13 έγραψε:Θα δοκιμάσω Τάι-τσί αν βρώ σχολή εδώ.
Τι σχολή Σοφία-σαν, θα έλθω εγώ (με τη σύζυγο, επίσης τρία νταν) να σε κάνω ξεφτέρι. Εννοείται με όλα πληρωμένα έ;

Εικόνα
 #100418  από litsa
 Δευ Μαρ 03, 2014 8:43 pm
Κωνσταντίνα μου!! πόσο δίκιο έχεις !! εγώ να δεις τι έχω πάθει με τους κυρίους γιατρούς !! όχι τους νευρολόγους, (νόμιζα οτι αυτοί είχαν τα σκήπτρα!!! Τουλάχιστον ας λένε ένα ''δεν γνωρίζω'' τέσπα προσπαθώ να έχω ειρήνη μέσα μου, για να φροντίσω στο μέλλον το θέμα που μας απασχολεί στην οικογένεια...)
[size=50]http://stardust30.wordpress.co ... BF/[/size]
Η τέχνη της ιατρικής συνίσταται στο να διασκεδάζεις τον ασθενή έως ότου η φύση γιατρέψει την ασθένεια. ''Βολταίρος''

[size=85] http://www.gnomikologikon.gr/ ... 124[/size]
Γιατροί είναι αυτοί που δίνουν φάρμακα για τα οποία ξέρουν λίγα, για να γιατρέψουν αρρώστιες για τις οποίες ξέρουν λιγότερα, σε ασθενείς για τους οποίους δεν ξέρουν τίποτα. ''Βολταίρος''

Γνώμη μου μετά από 20 σχεδόν μήνες με συμπληρώματα είναι ότι παίρνουμε ότι έχει να μας δώσει η χρήση των συμπληρωμάτων..
Δεν αφήνουμε τίποτα στην τύχη, κάνουμε ότι μας ευχαριστεί όπως: φυσιοθεραπείες, κινησιοθεραπεία, χορό, ήπια γυμναστική, κολύμπι, ψυχοθεραπεία (γιατί νομίζουμε ότι είμαστε καλά...και αποδεικνύεται στην πορεία...) ή έστω διαβάζουμε κάποια βιβλία... βόλτες στην φύση... λέω εγώ τώρα... ναι .. ναι στην Ελλάδα του 2014 ζούμε... ΔΥΣΤΥΧΏς!

Οσες φορές επιχείρησα να πάρω κάτι παραπλήσιο, κάτι μου έκανε στον ήδη ευαισθητο οργανισμό μου... μπορεί να είναι η ιδέα μου...
αλλά υπάρχουν ξένα site που δίνουν τα ίδια σκευάσματα σε χαμηλή τιμή. Μπορούμε να δοκιμάσουμε, πάντως ο ντόκτορας δίνει αυτά που κρίνει ο ίδιος κατάλληλα... και έχει δοκιμάσει...

Σοφία13, σε καταλαβαίνω απόλυτα όσα μου λες!!! πραγματικά χαίρομαι για σένα!!! και για όσους έχουν έστω και την παραμικρή βελτίωση!!!
Το δημοσιοποίησα γιατί αφελώς ίσως σκεπτόμενη, ότι θα βοηθηθούν ίσως και άλλοι που ίσως είναι στην δική μου κατάσταση ή σε παρόμοια!!!
Και για ένα ακόμα λόγο που δυστυχώς τον βρήκα μπροστά μου, και ακόμα τον έχω, για μέλος της οικογένειας μου .... ότι αυτό, το να ξέρω εγώ κάτι καλό, και να μην το λέω στον άλλο, γιατί οκ εγώ είμαι καλά, δεν είναι του χαρακτήρα μου.

Ηταν κάτι καινούριο, και ήθελα να το μοιραστώ!! Εύχομαι να βρεθεί και για το άλλο θέμα μου, κάτι ανάλογο κάποια στιγμή!!!

Χαίρομαι και για την εγκυμοσύνη του teo78,
Κώστα και Γιάννη θέλει επιμονή και υπομονή, δεν φεύγουν όλα, ούτε λύνονται όλα....
θέλει πολλά και διάφορα μαζί! , δύναμη, ψυχή, συμπαράσταση, καθαρό μυαλό και τύχη... και δυστυχώς στην Ελλάδα του 2014... όλα είναι δύσκολα!

καλή συνέχεια kostasp!!! και ηρεμία!!!

Γιάννη και εγώ θέλω μαθήματα .......... :happy-cheerleadersmileygirl: :happy-cheerleadersmileygirl: :happy-cheerleadersmileygirl: :happy-cheerleadersmileygirl:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος litsa την Δευ Μαρ 03, 2014 10:03 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
 #100420  από kostasp
 Δευ Μαρ 03, 2014 9:49 pm
litsa έγραψε:Κωνσταντίνα μου!! πόσο δίκιο έχεις !! εγώ να δεις τι έχω πάθει με τους κυρίους γιατρούς !! όχι τους νευρολόγους, (νόμιζα οτι αυτοί είχαν τα σκήπτρα!!! Τουλάχιστον ας λένε ένα ''δεν γνωρίζω'' τέσπα προσπαθώ να έχω ειρήνη μέσα μου, για να φροντίσω στο μέλλον το θέμα που μας απασχολεί στην οικογένεια...)
[size=50]http://stardust30.wordpress.co ... BF/[/size]
Η τέχνη της ιατρικής συνίσταται στο να διασκεδάζεις τον ασθενή έως ότου η φύση γιατρέψει την ασθένεια. ''Βολταίρος''

[size=85] http://www.gnomikologikon.gr/ ... 124[/size]
Γιατροί είναι αυτοί που δίνουν φάρμακα για τα οποία ξέρουν λίγα, για να γιατρέψουν αρρώστιες για τις οποίες ξέρουν λιγότερα, σε ασθενείς για τους οποίους δεν ξέρουν τίποτα. ''Βολταίρος''

Γνώμη μου μετά από 20 σχεδόν μήνες με συμπληρώματα είναι ότι παίρνουμε ότι έχει να μας δώσει η χρήση των συμπληρωμάτων..
Δεν αφήνουμε τίποτα στην τύχη, κάνουμε ότι μας ευχαριστεί όπως: φυσιοθεραπείες, κινησιοθεραπεία, χορό, ήπια γυμναστική, κολύμπι, ψυχοθεραπεία (γιατί νομίζουμε ότι είμαστε καλά...και αποδεικνύεται στην πορεία...) ή έστω διαβάζουμε κάποια βιβλία... βόλτες στην φύση... λέω εγώ τώρα... ναι .. ναι στην Ελλάδα του 2014 ζούμε... ΔΥΣΤΥΧΏς!

Οσες φορές επιχείρησα να πάρω κάτι παραπλήσιο, κάτι μου έκανε στον ήδη ευαισθητο οργανισμό μου... μπορεί να είναι η ιδέα μου...
αλλά υπάρχουν ξένα site που δίνουν τα ίδια σκευάσματα σε χαμηλή τιμή. Μπορούμε να δοκιμάσουμε, πάντως ο ντόκτορας δίνει αυτά που κρίνει ο ίδιος κατάλληλα... και έχει δοκιμάσει...

Σοφία13, σε καταλαβαίνω απόλυτα όσα μου λες!!! πραγματικά χαίρομαι για σένα!!! και για όσους έχουν έστω και την παραμικρή βελτίωση!!!
Το δημοσιοποίησα γιατί αφελώς ίσως σκεπτόμενη, ότι θα βοηθηθούν ίσως και άλλοι που ίσως είναι στην δική μου κατάσταση ή σε παρόμοια!!!
Και για ένα ακόμα λόγο που δυστυχώς τον βρήκα μπροστά μου, και ακόμα τον έχω, για μέλος της οικογένειας μου .... ότι αυτό το να ξέρω εγώ κάτι καλό και να μην το λέω στον άλλο, γιατί οκ εγώ να είμαι καλά, δεν είναι του χαρακτήρα μου.

Ηταν κάτι καινούριο, και ήθελα να το μοιραστώ!! Εύχομαι να βρεθεί και για το άλλο θέμα μου, κάτι ανάλογο κάποια στιγμή!!!

Χαίρομαι και για την εγκυμοσύνη του teo78,
Κώστα και Γιάννη θέλει επιμονή και υπομονή, δεν φεύγουν όλα, ούτε λύνονται όλα....
θέλει πολλά και διάφορα μαζί! , δύναμη, ψυχή, συμπαράσταση, καθαρό μυαλό και τύχη... και δυστυχώς στην Ελλάδα του 2014... όλα είναι δύσκολα!

καλή συνέχεια kostasp!!! και ηρεμία!!!

Γιάννη και εγώ θέλω μαθήματα .......... :happy-cheerleadersmileygirl: :happy-cheerleadersmileygirl: :happy-cheerleadersmileygirl: :happy-cheerleadersmileygirl:
Λιτσα κατά πρώτον εεμμέσως και εγώ θέλω να σε ευχαριστήσω διότι αασχέτως αν δουλέψει η δεν δουλέψει η όλη ιστορία του Γενετιστή εσύ εέκανες την ενημέρωση σου το οποίο σε τιμά αυτό και αποδείχτηκε ότι βοήθησες και θα βοηθάς άλλους συνασθενεις άλλους πολύ άλλους λίγο αάλλους μπορεί πολύ λίγο ααλλά δεν είσαι υπεύθυνη γι αυτό για τον κάθε οργανισμό πως θα αντιδράσει . Εγώ έχω να πω για τώρα σε ευχαριστώ που μας έδωσες την χαρά και την ελπίδα να περιμένουμε σε κάτι καλύτερο και το μοιράστηκες μμαζί μας . Για την δικιά μου περίπτωση περιμένω να ολοκληρωθεί ο πρώτος μήνας στις 12 έχω το ραντεβού με τον Γενετιστή περιμένω και θα μεταφέρω τα αποτελέσματα μου με την σειρά μου . Σίγουρα όμως θέλει υπομονή ........
 #100421  από sofia13
 Δευ Μαρ 03, 2014 11:17 pm
Γιάννη και τρία ντάν ;;; Αστέρι μου !!!!!!!!!
χαχαχαχαχα :smile-tongueout:
O.k .Συμφωνώ με την πρότασή σου. Πάρε το κουκλί σου και περιμένω να με κάνετε champion !
Χωρίς πλάκα τώρα , κάποιες κινήσεις στο Τάι-τσί βοηθούν πολύ στην ισορροπία . Κι΄εγώ είμαι γενικώς ανισόρροπη.
Άντε να δούμε τι θα καταφέρω ........
 #100424  από Μιμικαμ
 Τρί Μαρ 04, 2014 10:12 am
Λοιπόν λοιπόν, δεν ξέρω τι λέτε εσείς με τα Τάι-τσι και τα τρια ντιν νταν.....όποιος ενδιαφέρεται να ισορροπήσει γενικώς ας προσέλθει στην σχολή πιλάτες που ξεκίνησα εδω και δέκα ημέρες..... παρά τρίχα γλύτωσα το κάταγμα, στην προσπάθειά μου να παίξω με την μπάλα....απορώ βρε παιδιά, πως γίνεται σ'εμάς τους ολίγον ανισόρροπους, που γιαλλού στοχεύουμε να πάμε και αλλού βρισκόμαστε. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ...να μπορεί να συντονίσει τις κινήσεις μας μια τεράστια μπάλα....που προσπαθούμε να την φέρουμε στα μέτρα μας?????? :happy-cheerleadersmileygirl: :happy-cheerleadersmileygirl: :happy-cheerleadersmileygirl: :happy-cheerleadersmileygirl: :happy-cheerleadersmileygirl:
 #100434  από Κώστας
 Τρί Μαρ 04, 2014 3:40 pm
Για ολοκληρωτικά ανισόρροπους, υπάρχει κάποια πρόταση;!
 #101114  από chako
 Παρ Μαρ 21, 2014 8:59 pm
Καλησπέρα και απο μένα...
Αν και έχω καιρο να γράψω διαβάζω το φόρουμ καθημερινά...
Παρακολουθώ αγωγή με τον Γεωργακόπουλο 1 χρόνο και 7 μήνες περίπου.
(Καταρχήν θέλω να πώ ένα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ στη litsa που ανέδειξε το θέμα)
Έχω καταλήξει στο συμπέρασμα,απο όσες εμπειρίες διάβασα εδώ,ότι η αγωγή του βοηθάει σε περιπτώσεις "φρέσκοδιαγνωσμένες" και όχι σε μακροχρόνια πάσχοντες.
Τέτοια περίπτωση είμαι και γω,στο 1,5 χρόνο διάγνωσης,ξεκίνησα την αγωγή του.Πραγματικά με βοήθησε και στη κίνηση καί στην εξαφάνιση το "θολομένου" μυαλού,όταν κουραζόμουν έστω και λίγο.(Ειδικά το τελευταίο με βοήθησε πολύ στο να τονωθεί η ψυχολογία μου,δε φοβάμαι ότι θα γίνω "σκατά" αν ζοριστώ και λιγάκι)
Σίγουρα δεν είναι ότι πιο οικονομικό έχω συναντήσει,αλλά δε νομίζω ότι και η λήψη τόσων βιταμινών δρά μόνο ως "placebo" στον οργανισμόν μου.
Αυτά...
 #102915  από sofia13
 Κυρ Μάιος 18, 2014 12:41 pm
Chaco καλημέρα. Χαίρομαι που πάς καλά με την αγωγή . Και μακάρι να πάμε καλύτερα όλοι.
Όσο για τον οικονομικό τομέα, έχεις δίκιο. Όσο αντέξουμε !!!
Μόνο μιά ένσταση ή μάλλον επισήμανση :
Δεν είμαι ''φρεσκοδιαγνωσμένη'' αλλά παλιά καραβάνα ετών πολλών ........
Και αρκετοί άλλοι εδώ
Βοηθήθηκα όμως με τις βιταμίνες και τα συμπληρώματα όπως ποτέ μέχρι τώρα με χημικά φάρμακα
που καταναλώσα . Ενέσιμα, πόσιμα, ενδοφλέβια κ.λ.π .
Αρα σημαντικότερο είναι ο τύπος σκλύρηνσης που έχει ο καθένας μας και όχι ο χρόνος διάγνωσής
του.
Όφειλα να το αναφέρω !
Καλή συνέχεια σε όλους μας παιδιά !!!
 #102916  από Κώστας
 Κυρ Μάιος 18, 2014 1:39 pm
sofia13 έγραψε: Αρα σημαντικότερο είναι ο τύπος σκλύρηνσης που έχει ο καθένας μας και όχι ο χρόνος διάγνωσής του.
:bow-yellow: :bow-yellow: :bow-yellow:
  • 1
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31