• Ημέρα 18: Πέμπτη 14.4.2022

  • 21 ημέρες προσφοράς και αγάπης. Μια πρόσκληση για την καλλιέργεια της καλύτερης υγείας μας.
21 ημέρες προσφοράς και αγάπης. Μια πρόσκληση για την καλλιέργεια της καλύτερης υγείας μας.
 #135095  από admin
 Πέμ Απρ 14, 2022 11:52 am
Εικόνα

Προθεσμία Παρασκευή 2:00μμ μεσημέρι.
Η σημερινή ημέρα είναι αφιερωμένη στην ελευθερία να είμαστε αυτοί που πραγματικά είμαστε βαθιά μέσα μας. Βαθιά αυθεντικοί, ειλικρινείς στον εαυτό μας, ελεύθεροι από κάθε κριτική και χωρίς να προσπαθούμε να καλύψουμε τις απαιτήσεις των άλλων.

Μήνυμα:

Το να ζούμε με ενότητα, είναι η βασική αρχή για κάθε τι που υπάρχει. Δεν είμαστε όμοιοι σαν άτομα. Έχουμε διαφορετικό τρόπο ζωής, πεποιθήσεις και αντιλήψεις. Ωστόσο, αυτές οι διαφορές υπάρχουν σε φυσικό επίπεδο μόνο. Στην πραγματικότητα, σε πνευματικό επίπεδο, είμαστε όλοι ένα, συνδεδεμένοι. Όταν αρχίζουμε να κατανοούμε πλήρως αυτή την ιδέα της ζωής σε ενότητα, η ιδέα του προσωπικού ‘εγώ’ δίνει χώρο στην εικόνα ενός ενιαίου ‘Εγώ’. Τότε η έννοια της αντιζηλίας και του ανταγωνισμού εξαφανίζεται. Αυτή η σχέση συνεισφέρει στη βαθιά αγάπη και ενσυναίσθηση για κάθε έναν που μας περιβάλει. Βλέπουμε στους άλλους τον εαυτό μας, και τον εαυτό μας στους άλλους.

Εργασία της Ημέρας:

Σκεφτείτε 3 περιπτώσεις στη ζωή σας, που αισθάνεστε ή αισθανθήκατε την ελευθερία να είστε απλά εσείς. Γράψτε για αυτές και περιγράψτε τις με λεπτομέρεια. Αφύπνισε αυτή την αίσθηση μέσα σου και σημείωσε αυτό για τον εαυτό σου. Ποιες είναι οι συνθήκες μέσα στις οποίες επιτρέπεις στον εαυτό σου να είναι ειλικρινά εσύ;

Θετική Δήλωση της Ημέρας

«Γιορτάζω την ένωσή μου με ολόκληρη τη ζωή, γνωρίζοντας πως όλοι είμαστε ένα.»

Βίντεο της Ημέρας





Γιορτάστε την μέρα σας σε ένωση με τα πάντα. 💐🌈💞