• Ημέρα 13: Σάββατο 9.4.2022

  • 21 ημέρες προσφοράς και αγάπης. Μια πρόσκληση για την καλλιέργεια της καλύτερης υγείας μας.
21 ημέρες προσφοράς και αγάπης. Μια πρόσκληση για την καλλιέργεια της καλύτερης υγείας μας.
 #135085  από admin
 Σάβ Απρ 09, 2022 12:16 pm
Εικόνα

Προθεσμία Κυριακή μεσημέρι στις 2:00μμ.

Μήνυμα:

Σήμερα θα μάθουμε πως να εγκαταλείπουμε την επιθυμία να έχουμε ένα (προ)καθορισμένο αποτέλεσμα. Θα μάθουμε το Νόμο της Μη-Προσκόλλησης. Για να αποκτήσω την ευημερία στην ζωή μου, χρειάζεται πρώτα να απαλλαχτώ από την προσκόλλησή* μου προς αυτή, καθώς η προσκόλληση βασίζεται στο φόβο και την έλλειψη.
*Για να γίνει πιο κατανοητή η ιδέα της μη προσκόλλησης, αποδίδεται εδώ ως η παραίτηση από μια προσδοκία, αφήνομαι, αποκηρύσσω το αποτέλεσμα.

Μόνο μέσα από την αποστασιοποιημένη ανάμειξη με την πραγματικότητα μπορεί κανείς να βρει το γέλιο, τη χαρά, την δύναμη και υγεία. Χωρίς την αποστασιοποίηση είμαστε αιχμάλωτοι της ανημποριάς, της απελπισίας, των κοινωνικών αναγκών – χαρακτηριστικά της καθημερινής μετριότητας και του φόβου που συχνά μας καταλαμβάνει.

Η ευημερία μας έρχεται με πολλές διαφορετικές μορφές. Εφόσον δημιουργούμε τη ζωή σας μέσα από μη-προσκολλημένες επιθυμίες που είναι ωφέλιμες για όλο τον κόσμο, μπορούμε να καταφέρουμε καλύτερη ποιότητα στην υγεία και ζωής μας γενικότερα.

Εργασία της Ημέρας:

Θυμηθείτε την περιγραφή της μητέρας σας από την ημέρα 11. Αναλογιστείτε τη ζωή σας και τα δικά σας μοτίβα συμπεριφοράς. Βλέπετε κάποιες ομοιότητες ανάμεσα σε εσάς και τη μητέρα σας;
Ποιες είναι, και πως σχηματίστηκαν;
Γράψτε αυτές τις σκέψεις στο τετράδιο σας.

Θετική Δήλωση της Ημέρας

«Καθώς παραιτούμαι από τον φόβο στη ζωή μου, το Σύμπαν μου φέρνει άφθονα καλά.»

Βίντεο της Ημέρας




Να έχετε μια υπέροχη μέρα, γεμάτη φως και θετική υγεία! 🌟