• Ημέρα 6: Σάββατο 2.4.2022

  • 21 ημέρες προσφοράς και αγάπης. Μια πρόσκληση για την καλλιέργεια της καλύτερης υγείας μας.
21 ημέρες προσφοράς και αγάπης. Μια πρόσκληση για την καλλιέργεια της καλύτερης υγείας μας.
 #135072  από admin
 Σάβ Απρ 02, 2022 12:13 pm
Εικόνα

Ξεκινάμε τώρα την 6η ημέρα. Θυμηθείτε, μπορούμε μόνο να λαμβάνουμε αυτό που μεταβιβάζουμε εμείς οι ίδιοι!
Προθεσμία για την ολοκλήρωση, Κυριακή μεσημέρι στις 2:00μμ.

Εργασία της Ημέρας:

Γράψτε αυτή τη δήλωση στο τετράδιο σας χειρόγραφα.

Αλλάξτε τις λέξεις σύμφωνα με την ανάγκη σας ώστε αυτό να βγάζει νόημα σε εσάς (π.χ., καλύτερη υγεία, ηρεμία, αγάπη). Γνωρίζοντας όμως ωστόσο, πως έχει γίνει και μαγική επιλογή κάποιων λέξεων από πρόθεση σε αυτό το κείμενο.

«Η καλύτερη υγεία μου είναι χρήσιμη, αγνή και απαραίτητη για την προσωπική μου ευημερία και ανάπτυξη, για την ευχαρίστηση και την ευημερία μου.
Η καλύτερη υγεία, φέρνει θετικά πράγματα στη ζωή μου. Η ευημερία που βιώνω στη ζωή φέρνει καλύτερη υγεία και ευτυχία σε εμένα, τους αγαπημένους μου και όλους όσους υπηρετώ.
Αξίζω να ανθίσω και να ζήσω με καλύτερη υγεία.
Η καλύτερη υγεία είναι μέρος της ζωής μου και η ευημερία της υγείας μου αυξάνεται καθημερινά.
Η καλύτερη υγεία και η ευημερία με συνοδεύουν, εδώ και τώρα.
Και ζητώ από τους γονείς μου, και τους γονείς των γονιών μου, και τους προγόνους από τις απαρχές της οικογένειάς μας, που είχαν δυσκολίες λόγω της έλλειψης υγείας να με ευλογήσουν, και αυτοί που έζησαν σε αφθονία και ευημερία να με εμπνεύσουν να δημιουργώ, να λαμβάνω και να χρησιμοποιώ την καλύτερη υγεία μου πάντα με κίνητρο την αγάπη.»

Στη συνέχεια, ηχογραφήστε τον εαυτό σας να διαβάζει αυτό το κείμενο με ψυχή, με εκφραστικότητα και αίσθηση σύνδεσης, πχ με ειλικρίνεια σε μορφή αρχείου ήχου ή βίντεο.

Πριν την εργασία αυτή, καθίστε άνετα, χαλαρώστε, αναπνεύστε αρκετές φορές αργά και βαθιά, εισπνέοντας αργά από τη μύτη και εκπνέοντας αργά από το στόμα.
Το μυαλό μας μαθαίνει μέσα από την καταγραφή και την πρόβα.
Οπότε, συντονιστείτε για να συνδεθείτε με αυτό που θα γράψετε.
Όλα αυτά είναι απαραίτητα για να εναρμονίσετε την εσωτερική σας σχέση με αυτό που θα αναφέρεται στην δήλωσή σας.

Θετική Δήλωση της Ημέρας

Γράψτε αυτή τη φράση στο τετράδιο σας και ανακαλείτε την τακτικά μέσα στην ημέρα σας:
«Η ευημερία βρίσκεται μέσα μου.»

Βίντεο της Ημέρας



Υπενθυμίζω σε όλους, είναι απόλυτο λογικό να βιώνουμε δυσφορία ή και αντίσταση σε κάποιες εργασίες.
Αυτό το ταξίδι φανερώνει τα εμπόδια και τον αρνητικό προγραμματισμό μας πολύ καθαρά ώστε να μπορούμε να δούμε τι μας σταματά από το να ζήσουμε μια ζωή με καλύτερη υγεία, όπως επιθυμούμε.
Συνεχίστε το!! 🙏💫