• γκαζι-φρενο στο χερι

  • Ειδικά θέματα της πρωτογενώς (PPMS), δευτερογενώς προϊούσας (SPMS) ΣΚΠ και προσβασιμότητας.
Ειδικά θέματα της πρωτογενώς (PPMS), δευτερογενώς προϊούσας (SPMS) ΣΚΠ και προσβασιμότητας.
 #77254  από maria2
 Κυρ Σεπ 09, 2012 12:12 am
θα ηθελα να μου πει καποιος πως ειναι η οδηγηση με το γκαζι φρενο στο χερι και το τιμονι πως γινεται?κρατας με το ενα χερι το τιμονι?
 #77256  από Κώστας
 Κυρ Σεπ 09, 2012 2:11 am
Ρίξε μια ματιά εκεί που σου λέει η Βικυ.
Υπάρχει και εναλλακτική λύση αρκετά πιο φθηνή και επίσης αξιόπιστη :
stathero_systima4.jpg
stathero_systima4.jpg (40.82 KiB) Προβλήθηκε 7284 φορές
Αν σ΄ ενδιαφέρει , στείλε μου μήνυμα να σου δώσω τηλέφωνα και να σου πω λεπτομέρειες.
 #77309  από nits
 Δευ Σεπ 10, 2012 12:03 pm
Γεια σου Μαρία, εγώ έχω βάλει το carospeed είναι απλό και βολικό και έχεις καλή αίσθηση στην οδήγηση μόνο που είναι πανάκριβο 1.500 ευρώ!!!!Στην Ελλάδα το φέρνει μόνο: http://www.arogiservices.gr/carospeed.htm
 #77358  από Γιάννης
 Τρί Σεπ 11, 2012 6:59 pm
Κώστας έγραψε:Υπάρχει και εναλλακτική λύση αρκετά πιο φθηνή και επίσης αξιόπιστη :
Το δικό σου είναι Κώστα; Είναι για αριστερόχειρες αν βλέπω σωστά, βγαίνει και για δεξιόχειρες;
nits έγραψε:Γεια σου Μαρία, εγώ έχω βάλει το carospeed είναι απλό και βολικό και έχεις καλή αίσθηση στην οδήγηση μόνο που είναι πανάκριβο 1.500 ευρώ!!!!Στην Ελλάδα το φέρνει μόνο: http://www.arogiservices.gr/carospeed.htm
Κι εγώ το ίδιο έβαλα Μαρία και η τιμή είναι αυτή, αν θέλεις πες μου να ρωτήσω το δάσκαλο οδήγησης που με πήγε για το αναπηρικό δίπλωμα, ξέρει ένα παρόμοιο μοχλό με τα μισά λεφτά.
 #77367  από Κώστας
 Τρί Σεπ 11, 2012 8:28 pm
Δεν είναι το δικό μου, αλλά κι΄ εγώ έχω το ίδιο ακριβώς. Η τοποθέτησή του γίνεται και δεξιά αλλά αυτός που το τοποθετεί προτείνει την τοποθέτησή του αριστερά για λόγο που δεν έχω καταλάβει.
Όλα είναι θέμα εξοικίωσης που έρχεται μετά από αρκετές ώρες οδήγησης σε όσο το δυνατόν ασφαλέστερες οδηγικές συνθήκες (αποφυγή πολυσύχναστων δρόμων).
Αυτός που μου το τοποθέτησε, πήρε το αυτοκίνητό μου από το σπίτι μου αφήνοντας μου το δικό του και μου το επέστρεψε φτιαγμένο την επομένη. Δεν ταλαιπωρήθηκα καθόλου και όλη η διαδικασία μου κόστισε 350€!

Υσ. Το σύστημα που έχω βάλει και δείχνω στη φωτογραφία, είναι εγκεκριμένο από το κέντρο Ηνίοχος. Αυτός που μου το τοποθέτησε, νομίζω ότι βάζει και carospeed σε τιμή που δεν γνωρίζω αλλά πολύ εύκολα μπορώ να μάθω.
 #132939  από Σταυρος
 Τετ Ιουν 10, 2020 11:53 am
Καλημέρα σας αν μπορείτε να μου πείτε τα στοιχεία του μάστορα γιατί θέλω και εγώ να τοποθετηθεί στο αμάξι μου ευχαριστώ
 #133982  από john fragos
 Πέμ Ιουν 10, 2021 3:55 pm
Στη Χασιά στο κέντρο αποκατάστασης αναπήρων,κ.Παναγιωτης βάζει το παρακάτω με 450 ευρωΕικόνα