• ΒΙΤΑΜΙΝΕΣ

  • Βότανα, διατροφή, βιταμίνες, αντιοξείδωση, ευεργετική σωματική άσκηση, δραστηριότητες, κίνηση.
Βότανα, διατροφή, βιταμίνες, αντιοξείδωση, ευεργετική σωματική άσκηση, δραστηριότητες, κίνηση.
 #15348  από nick1981
 Τρί Ιαν 19, 2010 11:17 pm
παιδια κατι ασχετο,τις βιταμινες τις πληρωνετε εσεις ή σας τις γραφουν οι γιατροι των ταμειων σας?τη σπιρουλινα κ το ιπποφαες τα πληρωσα εγω βεβαια αυτα θεωρουνται συμπληρωματα.
 #15359  από alexia
 Τετ Ιαν 20, 2010 11:33 am
ΚΑΛΗΜΕΡΑ!ΚΙ ΕΓΩ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΤΗΣ ΠΛΗΡΩΝΩ ΤΙΣ ΒΙΤΑΜΙΝΕΣ.ΑΠ'ΟΣΟ ΞΕΡΩ ΟΛΟΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΝΟΥΝ.ΔΕΝ ΣΟΥ ΤΙΣ ΔΙΝΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΠΟΙΕΣ ΚΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ.ΔΕΝ ΓΡΑΦΟΝΤΑΙ.ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ Ο ΙΔΙΟΣ ΝΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΟ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΤΙΣ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ.
 #15379  από kate2002
 Τετ Ιαν 20, 2010 3:13 pm
emena moyu egraψε ο γιατροσ μου βιτ.Β και Ω3 με 0 συμμετοχη μου. εχω ασφαλεια δημοσιου.
 #15795  από Dhmhtrhs
 Τρί Ιαν 26, 2010 1:46 pm
Σημερα μου στειλε ο αδελφος μου απο Γερμανια βιταμινη D μεχρι τωρα επαρνα eviol E kai neurobion
 #15854  από niletta
 Τετ Ιαν 27, 2010 1:58 am
GIA SAS PAIDES K PAIDOULITSES!!

TELIKA EXW PARAGGHLEI TO OLIMPIQ StemXCell 75% THA TO DOKIMASW KAI THA SAS PW. AYTO MOU TO EXEI PROTINEI ENAS ROUMANOS GIATROS POU ZEI KAI DOULEYEI EDW STHN SOUHDIA. TO EXEI AGORASEI O IDIOS GIA TON PATERA TOU. TA ADERFIA TOU K OI GONEIS TOU EINAI OLOI GIATROI. SHMERA EXW MATHEI OTI TOU PHRAN AIMA PRIN ARXISEI NA TA PERNEI K THA TON KSANAPAROUN AIMA K META POU TA EXEI PAREI KAI THA EKSETASOUN AN YPARXEI ENERGOPIHSH TWN STAMCELLS... AKRIVWS DEN MOU EKSEIGHSE PWS THA GINEI AYTO ALLA STO PERIPOU.
MPOREITE NA DEITE PARAKATW PERISSOTERES PLHROFORIES GIA TO OLIMPIQ StemXCell 75% STO SAIT: viewtopic.php?f=16&t=839

KALO BRADY/NIKOLETTA
 #16133  από Στέφη
 Παρ Ιαν 29, 2010 2:06 pm
Παιδιά, αυτές τις βιταμίνες που γράφετε, τις συστήνει ο γιατρός ή με δική σας πρωτοβουλία τις παίρνετε; Όσες φορές ρώτησα το γιατρό μου, μήπως πρέπει να πάρω κάποιες βιταμίνες, κάποια συμπληρώματα διατροφής ή κάποιο τέτοιο ενισχυτικό, που είπε ΟΧΙ. Λέει: "από τη στιγμή που η διατροφή σου είναι σωστή, δε χρειάζεσαι κανένα επιπλέον συμπλήρωμα". Δεν ξέρω τι να κάνω. Αν όντως αυτά τα σκευάσματα βοηθούν, μήπως πρέπει να πάρω κι εγώ κάτι, αλλά χωρίς τη σύμφωνη γνώμη του γιατρού, φοβάμαι!
 #16139  από akis1985
 Παρ Ιαν 29, 2010 2:51 pm
Εγω προσωπικα,
χωρις την συμβουλη του γιατρου τις παιρνω.Και εμενα περιπου τα ιδια μου λεει "από τη στιγμή που η διατροφή σου είναι σωστή, δε χρειάζεσαι κανένα επιπλέον συμπλήρωμα αλλα θα σου γραψω την Eviol να την παιρνεις για λιγο καιρο ,που δεν ξερω αν σε βοηθησει, αλλα παντως κακο δε θα σου κανει".
Και λεω αφου κακο δεν προκειτε να μου κανουν,ας δοκιμασω και κατι ακομα...(περα απο την κανονικη διατροφη).
 #32944  από nick1981
 Τρί Ιούλ 06, 2010 12:52 am
k mena mono βιταμινη Ε μου ειπε αλλα παιρνω κ αλλα.απλα προσεξτε τισ ΗΣΔ. complex B, E, Λεκιθινη, σπιρουλινα, ιποφαες, μαγνησιο, λιποικο οξυ, σεληνιο.
Ευτυχως ολα μετα το φαγητο εκτος της σπιρουλινας.οι λιποδιαλυτες βιταμινες ειναι τοξικες (Α, D, E)σε μεγαλες δοσεις.παντα οσο γραφουν τα κουτακια κ πιο κατω.
απο το εξωτερικο τα παραγγελνω ολα με τεραστια διαφορα στις τιμες αλλα προσεξτε τι μαρκες θα παρετε γιατι μπορει να εμπεριεχουν κ συστατικα...αλλα.παντα γνωστες μαρκες ειδια για αυτες εκτος Ε.Ε.Κ οχι βιταμινες απο Ebay.
goodnight.
 #32951  από Vasso
 Τρί Ιούλ 06, 2010 10:00 am
Υπάρχουν κάποιες βιταμίνες που γράφονται.
Αλλά σπιρουλίνα, ιπποφαές κλ. δεν συνταγογραφούνται.
 #34869  από Ευτυχία
 Δευ Ιούλ 26, 2010 5:14 pm
γειά σας :)
εχω κάποιες απορίες..παρακαλώ , οποιος γνωρίζει ας απαντήσει..
σήμερα πήρα το regenaration της nature's plus http://www.naturesplus.com/products/pro ... umber=3285 ο λογος που το έκανα αυτο..ηταν γιατι στην ελλην. εκδοση του φυλλαδίου αναφέρεται οτι η συγκεκριμένη φόρμουλα ενδέχεται να βοηθά στην αντιμετώπιση των συμπτωμάτων της σ.κ.π

διαβάζοντας ομως αναλυτικά - εκ των υστέρων - τα συστατικά του παρατήρησα οτι μερικά απ'αυτά είναι ανοσοδιεγερτικά k κάποια δε πρέπει να λαμβάνονται μαζί με ανοσοκαταστολείς (βλ. εχινάκεια) μπέρδεμα............

... αναρωτιέμαι..
..οντας υπο φαρμακευτική αγωγή ιντερφερόνης.."κάνει" τελικά ή δε "κάνει" να λάβω αυτο το..κοκτέηλ?
απο την άλλη μηπως είναι πολυ μικρές ή ποσότητες για να μου κάνουν κακο?... :?
φοβάμαι μη προκαλέσω κανενα σοκ στον οργανισμό μου, .. λίγες μέρες πριν τη 1η μου ωση έπαιρνα Goji berries k ..κανω αρνητικούς συνειρμούς..καταλαβαίνετε..
ευχαριστώ εκ των προτέρων