• ΒΙΤΑΜΙΝΕΣ

  • Βότανα, διατροφή, βιταμίνες, αντιοξείδωση, ευεργετική σωματική άσκηση, δραστηριότητες, κίνηση.
Βότανα, διατροφή, βιταμίνες, αντιοξείδωση, ευεργετική σωματική άσκηση, δραστηριότητες, κίνηση.
 #34965  από Μαριάννα
 Τρί Ιούλ 27, 2010 4:06 pm
Evening Promrose Oil 1000mg π.μ.β.,
vitamin C 1000mg π.μ.β.,
Mega Mineral Complex π.β.,
Soya Lecithin 1200mg π.μ.β.,
vitamin B50 Complex π.β.,
vitamin E400iu π.μ.β.,
Flax seed Oil 1000mg π.μ.β.,
vitamin D 1000iu 2την ημέρα,
vitamin B12 1000mg μ.,
L-carnitine superamin 2g 2την ημέρα,
Ladose 20mg 1 την ημέρα,
Ginκgo 6000mg π.β
Το Eliminex για την δυσκοιλιότητα

Ακολουθει και διατροφη με ψάρια, κοτοπουλο ,λαχανικα, φρούτα σε γενικες γραμμες
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Μαριάννα την Παρ Νοέμ 05, 2010 5:46 pm, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
 #34981  από triton
 Τρί Ιούλ 27, 2010 6:48 pm
ΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΜΑΖΙ?
ΠΡΩΤΑ ΑΠ'ΟΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΟΣΤΙΖΟΥΝ ΜΙΑ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑ

ΜΗΠΩΣ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΛΑ?
 #35218  από κωστας
 Παρ Ιούλ 30, 2010 12:22 pm
χωρις να ξερω,μου φαινεται υπερβολη τοσες βιταμινες!ποιος συνιστα τετοιες ποσοτητες?εσυ μαριανα τις παιρνεις ολες αυτες?
 #35269  από Μαριάννα
 Σάβ Ιούλ 31, 2010 1:01 am
κωστας έγραψε:χωρις να ξερω,μου φαινεται υπερβολη τοσες βιταμινες!ποιος συνιστα τετοιες ποσοτητες?εσυ μαριανα τις παιρνεις ολες αυτες?

Όχι ο άντρας μου είπαμε εχει ΣΚΠ αυτος τις παιρνει Εχει παει σε διατροφολογο σχετικο με την ΣΚΠ και εχει 1μιση χρονο που τις παιρνει και μαζι διατροφη
Αν διαβασεις και άλλους που ακολουθουν διατροφη παιρνουν τοσες βιταμινες μπορει και περισσοτερες
Με λιγα λογια δυναμωνει το ανοσοποιητικο σύστημα
Ο άντρας μου εχει να αρρωστησει απο τοτε που εκοψε την ιντερφερονη δλδ το 2008 και ελπιζω να συνεχισει ετσι τωρα αν καταφερει να περπαταει και χωρις στηριγμα μακαρι αλλα θελει μεγαλη δυναμη για να ακολουθησεις την διατροφη
 #35390  από κωστας
 Δευ Αύγ 02, 2010 10:22 am
sou έγραψε:Φίλε Κώστα κι εγώ κατεβάζω τόσες και ακόμα περισσότερες. Μου τις είχε συστήσει ένας γιατρός από την Αγγλία μαζί με κάποια διατροφή. Είναι ο μοναδικός που εμπιστεύομαι στο θέμα της ΣΚΠ για 2 λόγους:

1. Δεν είναι Νευρολόγος
2. Έχει και ο ίδιος ΣΚΠ

Δεν υπάρχει πρόβλημα, αλλά πρέπει να σου υποδείξει κάποιος πώς να τις παίρνεις.
ο.κ δεν ξερω,απλα μου φανηκε μεγαλη ποσοτητα!λογικα για διατροφολογο θα μιλας δεν ξερω αν θεωρειται γιατρος αλλα το οτι εχει και αυτος σκπ με επεισε!εδω δυσκολα βρισκεις καποιον ειδικο δυστηχως!
 #35526  από FANTOMAS
 Τρί Αύγ 03, 2010 7:30 pm
και τωρα μια κουτή καλοκαιρινη ερωτηση , μπορει η μακροχρονια ληψη βιταμινων να κανει κακο καπου αλλου ? (εδω εχουμε βαλει αλλα και αλλα στο σωμα μας αυτο με πειραξε εμενα ) :confusion-seeingstars:
 #37256  από Ευτυχία
 Τρί Αύγ 31, 2010 2:50 pm
για να μην ανοίξω νεο θέμα , κάνω την ερώτηση μου εδω..so..
έχετε στα υπόψιν κάποιο site απο οπου μπορούμε να προμηθευόμαστε βιταμίνες κλπ χωρίς να τις χρυσοπληρώνουμε? κάποια στιγμή μου είχε προτείνει ενας Άγγλος το holland and barrett κ ενας συνmsιτης το iherb .. στο τελευταίο εχουν αναφερθει προβλήματα με τις αποστολές σε Ελλάδα - συγκεκριμένα , δεματα εχουν επιστρέψει πισω λογω τελωνείου ή κατι τετοιο-δε θυμαμαι τωρα..
anyway, μπορειτε να προτείνετε ενα site με το οποίο εχετε μείνει ικανοποιημένοι?...
ευχαριστώ
 #37281  από Ευτυχία
 Τρί Αύγ 31, 2010 4:06 pm
σ'ευχαριστώ Μαριάννα
 #37282  από Μαριάννα
 Τρί Αύγ 31, 2010 4:07 pm
Ευτυχία έγραψε:σ'ευχαριστώ Μαριάννα

Παρακαλω!