• Γενική διατροφή για σκπ

  • Βότανα, διατροφή, βιταμίνες, αντιοξείδωση, ευεργετική σωματική άσκηση, δραστηριότητες, κίνηση.
Βότανα, διατροφή, βιταμίνες, αντιοξείδωση, ευεργετική σωματική άσκηση, δραστηριότητες, κίνηση.
 #130760  από aggelos29
 Δευ Νοέμ 26, 2018 2:00 pm
Καλησπέρα πέρα από τις βιταμίνες και τα συμπληρώματα που έχω ξεκινήσει θα ήθελα να με διαφωτίσετε σχετικά με την διατροφή που πρέπει να κάνουμε κατά τη διάρκεια της ημέρας. Τι γεύματα για πρωινό μεσημεριανό, βραδυνο και ενδιάμεσα. Επίσης ποιες τροφές μας ωφελούν και ποιες πρέπει να αποφεύγουμε η να καταργήσουμε τελείως από τη διατροφή μας.
 #130764  από AspasiaP
 Δευ Νοέμ 26, 2018 6:44 pm
Η μόνη διατροφή που έχει μελετηθεί πιο επίσημα είναι η δίαιτα Swank. Όλα τα υπόλοιπα είναι ανεπίσημα, που σημαίνει ότι μπορεί να είναι από ολόσωστα μέχρι αυθαιρεσίες. Επομένως, αμφιβάλλω αν μπορεί κανείς να απαντήσει με βεβαιότητα στο ερώτημά σου. Για μένα προσωπικά, η μόνη έντιμη απάντηση είναι "δεν ξέρω".
 #130773  από manolo
 Πέμ Νοέμ 29, 2018 7:52 am
καταρχας κοψε ολα τα τυποποιημενα fast food,κοψε αναψυκτικα,γλυκαντικες ουσιες ασπαρταμη κτλ,μειωσε τα τα ψωμια,η τρωγε ψωμι ολικης για πρωινο με ταχινι η φυστικοβουτυρο και βραστα αυγα μονο τον κροκο και οχι το ασπραδι γιατι καταστρεφει την βιοτινη που ειναι χρησιμη για επαναμυελινωση,βαλε τον κουρκουμα στην διατροφη σου,εγω τον βαζω στα αυγα με μαυρο πιπερι,απο κει και περα μειωσε τα τηγανητα και αυξησε τις σαλατες,φρουτα και απο κρεατικα γαλοπουλα ,κοτοπουλο ,συκωτι βιολογικα αμα βρισκειςκαι απο ψαρικα ολα ειναι χρησιμα,γαλακτομικα προιοντα να προτιμας τα κατσικισια (γαλα,τυρι)που ειναι κοντα στην μεσογειακη διατροφη μας και οχι αγελαδινα που ειναι βορειο ευρωπαικη διατροφη και για γλυκο ταχινι με κακαο και ξεκινα ηπια γυμναστικη yoga,περπατημα η ελειπτικο δεν χρειαζεται να κουραζεσαι μιση ωρα την ανα δυο ημερες ειναι αρκετο. αυτη την διατροφη κανω εγω.