• φυσιοθεραπειες-που;

  • Βότανα, διατροφή, βιταμίνες, αντιοξείδωση, ευεργετική σωματική άσκηση, δραστηριότητες, κίνηση.
Βότανα, διατροφή, βιταμίνες, αντιοξείδωση, ευεργετική σωματική άσκηση, δραστηριότητες, κίνηση.
 #130403  από GUS
 Κυρ Αύγ 19, 2018 1:47 am
καλησπερα σ' ολους....!επειδη η σπαστικοτητα καλα κρατει,ειπα να δοκιμασω τν λυση της φυσιοθεραπειας..!απλα θελω τα φωτα σας ωστε να επιλεξω τν καταλληλο φυσιοθεραπευτη,που να ξερει να αντιμετωπισει ατομο με ΣΚΠ...αν ξερει καποιος καποιον,περιμενω προσωπικο μνμ....!μιλαμε για Αθηνα...!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.....!
 #130640  από lenmin
 Σάβ Οκτ 20, 2018 10:34 pm
Καλησπέρα και από εμένα, όπως έχω αναφέρει και σε άλλη ανάρτησή μου η αδερφή μου πάσχει από σκλήρυνση και θα με ενδιέφερε και εμένα ένας ειδικευμένος φυσικοθεραπευτής. Αν είχες κάποια πληροφορία ή όποιος άλλος γνωρίζει, ευπρόσδεκτες όλες οι απαντήσεις!! Εμείς είχαμε ήδη φυσικοθεραπευτή αλλά λόγω κάποιων προσωπικών του προβλημάτων θα χρειαστεί να βρούμε αντικαταστάτη!! Ελπίζω σε μια απάντηση γιατί είναι πολύ δύσκολο να βρεθεί σωστός φυσικοθεραπευτής οπότε οι γνώμες συνασθενών είναι ιδιαίτερα πολύτιμες!!
 #130646  από GUS
 Κυρ Οκτ 21, 2018 4:21 pm
καλησπερα,

τελικα δν βρηκα καποιον εξιδικευμενο,βρηκα ενα κεντρο φυσιοθεραπειας κοντα στο σπιτι μ...εκανα τις συνεδριες,δν ξερω σε τι φαση ειναι η αδερφη σ π αναφερεις(αν χρειαζεται κτ συγκεκριμενο)εγω απλα ηθελα ''ενεργοποιηση''...απο τν απραξια...!τωρα θα ξεκινησω γυμναστηριο κ ποδηλατο...!επιζω να βοηθησα καπως....
 #130653  από lenmin
 Δευ Οκτ 22, 2018 8:16 pm
Ενδιαφέρομαι για φυσικοθεραπευτή κατ' οίκον καθότι είναι πολύ δύσκολο να πηγαίνουμε σε κέντρο.. Γενικότερα η αδερφή μου δεν είναι σε κινητική κατάσταση τέτοια που να της επιτρέπει τις μετακινήσεις.. Για αυτό και οι φυσικοθεραπείες για εμάς είναι σωτήριες.. Και επειγόμαστε να βρούμε αντικαταστάτη, μόνο που δεν ξέρω που αλλού να απευθυνθώ..Η άλλη λύση είναι να βάλω αγγελία, αλλά προτιμούσα να είχα και μια προσωπική άποψη..
 #130657  από Μαρίνα
 Τρί Οκτ 23, 2018 9:15 am
GUS έγραψε: Κυρ Οκτ 21, 2018 4:21 pm καλησπερα,

τελικα δν βρηκα καποιον εξιδικευμενο,βρηκα ενα κεντρο φυσιοθεραπειας κοντα στο σπιτι μ...εκανα τις συνεδριες,δν ξερω σε τι φαση ειναι η αδερφη σ π αναφερεις(αν χρειαζεται κτ συγκεκριμενο)εγω απλα ηθελα ''ενεργοποιηση''...απο τν απραξια...!τωρα θα ξεκινησω γυμναστηριο κ ποδηλατο...!επιζω να βοηθησα καπως....
Καλημέρα. Επειδή είμαι κι εγώ σε φάση να ξεκινήσω γυμναστήριο θέλω να ρωτήσω θα πηγαίνεις σε προγράμματα pilates κτλ η μόνος σου; Σου πρότειναν κάτι οι φυσιοθεραπευτες;
 #130661  από GUS
 Τρί Οκτ 23, 2018 1:55 pm
δν ξεκινησα ακομα κτ,αν κ θα επρεπε...!αυτο π μ προτειναν κ σε συνδιασμο με οσα εψαξα κ ο ιδιος,ειναι οτι περιλαμβανει καλες διατασεις για ολο το σωμα...οποτε το πιλατες π αναφερεις ειναι μεσα...παντως τα παντα π περιλαμβανουν ασκηση ειναι καλοδεχουμενα...!ποδηλατο,κολυμπι ακομα κ απλο περπατημα...!απ'οσο καταλαβαινω η εξειδικευση ειναι μαλλον λιγο γενικη...ολοι κτ ξερουν κ κτ θα σ προτεινουν!το θεμα ειναι να ενεργοποιηθουμε κ να δουμε τι μας ταιριαζει...!