• 27 τρόποι και αποδεδειγμένοι μάλιστα για αναδόμηση της μυελίνης; Μας δουλεύουν;

  • Βότανα, διατροφή, βιταμίνες, αντιοξείδωση, ευεργετική σωματική άσκηση, δραστηριότητες, κίνηση.
Βότανα, διατροφή, βιταμίνες, αντιοξείδωση, ευεργετική σωματική άσκηση, δραστηριότητες, κίνηση.
 #130143  από Δημητρα Αρτ
 Σάβ Ιουν 16, 2018 11:07 am
ποπη έγραψε: Δευ Απρ 09, 2018 6:31 pm Δεν νομιζω να ειναι δυσκολο αλλα και παλι δεν αξιζει τον κοπο εφοσον υπαρχουν και ξεχωριστα για τα παρεις με οποιο τροπο θεωρεις οτι ειναι καλυτερο για εσενα (βιταμινες, τροφη).
Δεν εχουν ολοι οι ανθρωποι το ιδιο ανοσοποιητικο και επισης καποιοι αντιμετωπιζουν και αλλα θεματα υγειας ταυτοχρονα που δυσκολευουν την ιαση.
Πόπη! Πολύ μού άρεσε όλο αυτό πού γράφεις!
Ξέρω ότι δεν καταφέρνω να υπερκαλύψω τις ανάγκες τού οργανισμού μου σε πρωτεΐνη μέσω τής διατροφής.
Έχεις κάποιο καλό, δοκιμασμένο, συμπλήρωμα να προτείνεις? Είναι κι αυτή η ιστορία με τα γυμναστήρια και τις πρωτεΐνες, πού με κάνουν πολύ επιφυλακτική στο τι να διαλέξω...
 #130238  από ποπη
 Τρί Ιούλ 10, 2018 1:29 pm
Απο συμπληρωματα παιρνω μονο βιταμινες. Για πρωτεινες τρωω πολυ κοτοπουλο και γαλοπουλα και 2-3 φορες το μηνα μοσχαρι ( το χοιρινο το εχω κοψει).
Δεν με ελκυει η ιδεα να παρω συμπληρωματα γυμναστηριου...