• Γενετιστης και βιταμινες

  • Βότανα, διατροφή, βιταμίνες, αντιοξείδωση, ευεργετική σωματική άσκηση, δραστηριότητες, κίνηση.
Βότανα, διατροφή, βιταμίνες, αντιοξείδωση, ευεργετική σωματική άσκηση, δραστηριότητες, κίνηση.
 #129644  από Αστερι
 Σάβ Φεβ 17, 2018 10:53 pm
Καλησπερα σας. Ευχομαι να ειστε ολοι καλα.
Μετα απο ενα ωραιοτατο ιατρικο ραντεβου επεσε στο τραπεζι το ονομα τισαμπρι...Μαζι με αυτο επεσα κι εγω απο την καρεκλα.
Πειτε μου σας παρακαλω αυτον τον γενετιστη που δινει βιταμινουλες ,ποιος ειναι,που ειναι,να τον βρω γιατι δεν την παλευω.
Πειτε μου και για την ιατρικη καναβη,το ρωταμε στον γιατρο;την ζηταμε μονοι μας απο καπου;Να την παρω κι αυτην. Ολα να τα δοκιμασω!!!!!
Τα φωτα σας σας παρακαλω. Ευχαριστω. :emojis-15:
 #129647  από manolo
 Κυρ Φεβ 18, 2018 2:28 pm
Tysabri, μετα απο ποιο φάρμακο και γιατί;η ευαγγελοπουλου ειναι η γιατρος σου;μεχρι να βρεις αυτό που θέλεις ξεκινά κουρκουμα και ταχίνι με μελι για να απορροφηθεί , βιταμίνη d, συνδυασμό b,εγώ σώθηκα με αυτα,διάβασε λίγο καλυτερα την ενότητα βιταμίνες και της αναρτήσεις του Στάθη στους φυσικους τρόπους αντιμετωπισης ,με φυσικούς τρόπους των προβλημάτων υγειας που μας ταλανιζουν...
 #129651  από Αστερι
 Κυρ Φεβ 18, 2018 11:34 pm
Manolo καλησπερα. Εχεις μαντικες ιδιοτητες :emojis-1: Ναι,αυτην εχω. Μου κακοφανηκε ομολογω το τισαμπρι και μονο στο ακουσμα. Δυο χρονια κανω κοπαξον και μονο μια εστια ενεργη ειχα τωρα τις γιορτες. Παιρνω κουρκουμα σε βιταμινη,d3, b12(1.360 την εφτασα!) και ιχθυελαιο ω3. Εχω αριστη κλινικη εικονα. Μου ειπε πως αν ξανακανω εστιες πρεπει να το αλλαξουμε... :emojis-14:
 #129658  από Αστερι
 Τρί Φεβ 20, 2018 1:09 am
Ευχαριστω Κωνσταντινε. Θα τα ψαξω κι αυτα. Για το γανοδερμα εχουμε αποψη;
 #129659  από Αστερι
 Τρί Φεβ 20, 2018 1:33 am
Κωνσταντινε,διαβαζω για το ΖΜΑ . Δεν πιστευω να γινω ντουκι;;;χαχαχαχαχ. :emojis-14: Κολυμπαω και ηδη εχω κατι φουσκωματα. Ειδα διαφορες μαρκες. Πες μια καλη. Και το αλλο δε βρηκα 1.200mg . Να παιρνω τρεις καψουλες μαζι;(Πες και γι'αυτο καμια μαρκα). Ευχαριστω.(Ολα θα τα παρω,θα τα βαλω σε κουτακι και θα παιρνω εικοσι την ημερα...!). :emojis-12: :emojis-12: :emojis-12:
 #129665  από manolo
 Τρί Φεβ 20, 2018 1:31 pm
Μάντης δεν ειμαι,με την αστρολογία ασχολουμαι,άσχετο με το θέμα,την γιατρό κάπου την είχες αναφέρει σε κάποια παλιά σου ανάρτηση,τυγχάνει να την ειχα και εγώ γιατρό μου πριν τρια χρόνια που μου εμφανίστηκε η σκλήρυνση μου πρότεινε tecfidera,τα οποία δε τα πηρα και απο τοτε δεν την ξαναειδα και κανένα άλλο γιατρό,δεν συμβαδίζει με την εναλλακτική ιατρική η συγκεκριμένη όπως και άλλοι φυσικα αλλά μου κανει εντύπωση το tysabri που σου πρότεινε,το θεωρώ το ποιο επικινδυνο φάρμακο με της περισσότερες παρενεργειες για τον ασθενη και δεν σου πρότεινε κάποια ιντερφερονη,μάλλον έκρινε οτι εισαισε οριακό σημείο με τόσες ώσεις και θέλει να σε διατηρήσει στην καλη κλινική κατασταση που εμφανιζεις,πάντως είναι καλη γυναικα,ενδιαφέρεται για τον ασθενή αλλά της συμβατικής ιατρικής.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος manolo την Τρί Φεβ 20, 2018 6:55 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
 #129669  από Στάθης
 Τρί Φεβ 20, 2018 6:01 pm
Αστερι έγραψε: Κυρ Φεβ 18, 2018 11:34 pmΕχω αριστη κλινικη εικονα. Μου ειπε πως αν ξανακανω εστιες πρεπει να το αλλαξουμε... :emojis-14:
Tysabri = μονοκλωνικό αντίσωμα = 1,688 θανάτοι (έως 21 Ιανουαρίου 218)

https://www.ehealthme.com/ds/tysabri/death/

Το Tysabri είναι ακριβώς αυτό που η "νευρολογία" είναι για την πολλαπλή σκλήρυνση = ΜΙΑ ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΚΗ ΑΠΟΤΥΧΙΑ

Οποιαδήποτε ιατρική πρακτική εσωκλείει την χορήγηση τέτοιων δηλητηρίων, είναι επικίνδυνο όχι μόνο για την ζωή του ασθενή αλλά της κοινωνίας γενικότερα και θα έπρεπε να τιμωρούνται αναλόγως.

Όταν ένα ασθενής έχει μια άριστη κλινική εικόνα, και ένας "νευρολογο-γιατρουδάκος" προτείνει την χορήγηση Tysabri, καταλαβαίνει κανείς πόσο μακριά βρίσκονται οι γνώσεις των "νευρολογο-γιατρουδάκων" από την πραγματικότητα της ζωής των ασθενών με σκλήρυνση. Ακόμα και οι τσέπες αυτών αν γεμίζουν από αυτές τις πρακτικές, κάποια πράγματα παρά είναι εμφανή για να μην τα κατακρίνουμε.

167,501 ασθενείς ανέφεραν ότι είχαν παρενέργειες με το εν λόγο φάρμακο. Από αυτούς η 1688 απεβίωσαν. Πόσοι ακόμα (και οι οικογένειές τους) ταλαιπωρούνται από PML που ακόμα και αν δεν σε σκοτώσει, σε κάνει σχεδόν φυτό.

Προσοχή παιδιά, να είστε σε εγρήγορση, και να επικοινωνήτε με τους νευρολόγους (σαν είναι έξω από το χορό) με θάρρος και θράσος. Αυτοί θα μας πεθάνουν μια ώρα νωρίτερα, αφού μας σακατέψουν πρώτα.
Η προσωπική εμπειρία μου αυτό μου έδειξε.... (και οι παρόμοιες εμπειρίες συνασθενών μας)
 #129672  από Nikoskk
 Τρί Φεβ 20, 2018 10:15 pm
Αστερι έγραψε: Τρί Φεβ 20, 2018 1:09 am Για το γανοδερμα εχουμε αποψη;
Καλησπέρα!,
γανοδερμα περνω σχεδων απο τοτε που διαγνωστικα ,περιπου 2,5 χρονια, μαζι με αυτο περνω cordyceps και lions mane απο προσαρμογονα μανιταρια.
Μπορω να πω οτι αυτα βοηθανε πολυ τον οργανισμο να ειναι σε καλη κατασταση, ακομη και απεναντι σε γριπη κτλ, ενδεικτικα να σου πω οτι δεν εχω ξαναπαρει ουτε ασπιρινη.Αυτα που γραφωνται για ποσα πολλα πραγματα βοηθαει τελικα ειναι αληθεια, το βιωνω καθε μερα!
Οτι θες να μαθεις περισσοτερο ρωτα