• Οι Φούρνοι Μικροκυμάτων προς αποφυγή

  • Βότανα, διατροφή, βιταμίνες, αντιοξείδωση, ευεργετική σωματική άσκηση, δραστηριότητες, κίνηση.
Βότανα, διατροφή, βιταμίνες, αντιοξείδωση, ευεργετική σωματική άσκηση, δραστηριότητες, κίνηση.
 #127192  από Στάθης
 Τρί Μαρ 07, 2017 6:36 pm
litsa έγραψε:δηλ. ο γιος μου, που ''έπρεπε'' να κάνει αξονικές το 2013 στους πνεύμονες, και έκανε 4 μέσα σε 6 μήνες... απο που να ζητήσω τα ρέστα???

πάντα κάθε εξέταση και ότι κάνουμε στην ζωή μας, έχει το κέρδος και το χάσιμο....

ας μην είμαστε απόλυτοι...
Εννοείται ότι δεν είμαστε απόλυτοι Λίτσα. Απλά επισημαίνω τα άσχημα νούμερα των αξονικών από το πόστ του away. Καλό είναι να τα γνωρίζουμε. Επίσης επισημαίνω ότι η ακτινοβολία λειτουργεί συσσωρευτικά, το ότι έκανε 4 μέσα σε 6 μήνες είναι αρκετή ακτινοβολία, μακάρι να μην ξαναχρειαστεί να κάνει ποτέ του αξονική, αλλά δεν σημαίνει ότι δεν μπορεί να ξανακάνει. Προσωπικά θα μπορούσα να την είχα αποφύγει και θα την είχα αποφύγει αν είχα τα μυαλά του σήμερα. Θα έλεγα όχι στον νευρολόγο γιατί ήταν άλλη μια ανούσια εξέταση που μου έκανε.

Θυμίζω ότι μετά την διακοπή του Copaxone και την αξονική βρήκα την δύναμη να πω όχι στην επόμενη αγωγή που μου ετοίμαζε, την Χημειοθεραπεία (Novantrone).

Επίσης επισημαίνω ότι και η φλεβογραφία της ΧΕΝΦΑ εμπεριέχει αρκετή ακτινοβολία, αλλά τουλάχιστον σε αυτήν την περίπτωση ισχύει αυτό που λες "πάντα κάθε εξέταση και ότι κάνουμε στην ζωή μας, έχει το κέρδος και το χάσιμο...." και το κέρδος ήταν μεγαλύτερο από το χάσιμο, όπως στην περίπτωση του γιού σου.
 #127199  από litsa
 Τετ Μαρ 08, 2017 10:19 am
στην περίπτωση του γιου μου, επραξαν πολύ επιπόλαια οι γιατροί ...
σε σημείο απιστευτο...

Εχω ξαναγράψει την ιστορία του... έφθασε στο εξωτερικό και σε δέκα λεπτά ξεμπέρδεψε.... εδω σε διάφορα νοσοκομεία, διάφοροι γιατροί, τον έστελναν απο τον Αννα στον Καιάφα ...
 #127208  από new_angel
 Τετ Μαρ 08, 2017 10:36 pm
litsa έγραψε:στην περίπτωση του γιου μου, επραξαν πολύ επιπόλαια οι γιατροί ...
σε σημείο απιστευτο...

Εχω ξαναγράψει την ιστορία του... έφθασε στο εξωτερικό και σε δέκα λεπτά ξεμπέρδεψε.... εδω σε διάφορα νοσοκομεία, διάφοροι γιατροί, τον έστελναν απο τον Αννα στον Καιάφα ...

Γεια σ λιτσα μπορεις να μας παραθεσεις ενα λινκ?
 #127209  από litsa
 Πέμ Μαρ 09, 2017 12:19 am
σβήστηκε...
το είχα μοιραστεί στο καφενείο...

ειναι μια μεγάλη ιστορία, 2 ετών, απο το 2013 έως το φλεβάρη του 2015 και μέχρι πρότινος...
που για μια ακόμα φορά, διδάχτηκα, ότι δεν θα ακούω ποτέ κανένα γιατρό με την μία φορά....
και αυτό βασικά είχα κάνει... και ας ήταν 24 ετών τότε ο γιος, και του λέγανε κάνε χειρουργείο στον πνεύμονα, λόγω κύστεων... μετά απο πνευμονία.

Τέσπα... ποτέ μία γνώμη, για σοβαρά θέματα... και υπάρχουν και γιατροί στον κόσμο, που όλο και κάποιος μπορεί να μας βοηθήσει....