• Η ΑΞΙΑ ΤΗΣ ΦΥΣΙΚΟΘΕΡΑΠΕΙΑΣ!

  • Βότανα, διατροφή, βιταμίνες, αντιοξείδωση, ευεργετική σωματική άσκηση, δραστηριότητες, κίνηση.
Βότανα, διατροφή, βιταμίνες, αντιοξείδωση, ευεργετική σωματική άσκηση, δραστηριότητες, κίνηση.
 #127055  από costas1968
 Δευ Φεβ 27, 2017 11:53 am
ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΜΠΩ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΚΑΙ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΚΑΤΙ.Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΣΥΧΝΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΟΥΝ ΟΙ ΣΥΝΑΣΘΕΝΕΙΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΝΑ ΠΩ ΚΑΤΙ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΟ ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΚΑΝΑ ΠΑΡΕΜΒΑΣΕΙΣ.ΣΗΜΕΡΑ ΟΜΩΣ ΚΡΙΝΩ ΟΤΙ ΠΡΠΕΙ ΝΑ ΣΑΣ ΜΕΤΑΦΕΡΩ ΤΗΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΗΜΑΣΙΑ ΤΗΣ ΦΥΣΙΚΟΘΕΡΑΠΕΙΑΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΘΕΤΙΚΕΣ ΕΠΙΔΡΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΕΧΕΙ ΣΤΗΝ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΟΥ.
ΑΠΟ ΤΟ 2015 ΠΑΙΡΝΩ ΤΟ ΤΖΙΛΕΝΥΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΜΕΧΡΙΣ ΩΡΑΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΘΕΤΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΤΗΣ ΝΟΣΟΥ.ΜΙΛΩΝΤΑΣ ΤΟΝ ΦΛΕΒΑΡΗ ΤΟΥ 2016 ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΧΑ ΘΕΜΑΤΑ ΒΑΔΙΣΗΣ ΚΑΙ ΔΥΝΑΜΗΣ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ (ΟΧΙ ΣΟΒΑΡΕΣ ΑΛΛΑ ΥΠΗΡΧΑΝ..) ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΟΔΗΛΑΤΟ ΚΑΙ ΚΟΛΥΜΒΙ.ΠΟΔΗΛΑΤΟ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕ Η ΤΟΤΕ ΣΥΝΤΡΟΦΟΣ ΜΟΥ Η ΟΠΟΙΑ ΜΟΥ ΔΩΡΙΣΕ ΣΤΑΘΕΡΟ ΠΟΔΗΛΑΤΟ.ΣΤΑΔΙΑΚΑ ΑΛΛΑ ΣΤΑΘΕΡΑ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΒΟΗΘΗΚΑ ΣΕ ΣΥΝΔΙΑΣΜΟ ΚΑΙ ΜΕ ΧΡΗΣΗ ΜΥΟΡΕΛ.ΟΜΩΣ ΛΟΓΩ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΩΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ Η ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΜΟΥ ΕΠΕΣΕ ΣΤΟ ΝΑΔΙΡ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΕΠΗΡΕΑΣΤΕΙ Η ΒΑΔΙΣΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΧΡΗΣΗ ΜΠΑΣΤΟΥΝΙΟΥ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΙΔΙΚΑ ΣΕ ΑΝΩΜΑΛΕΣ ΚΑΙ ΜΗ ΕΠΙΠΕΔΕΣ ΕΠΙΦΑΝΕΙΕΣ.ΕΚΑΝΑ ΤΡΕΙΣ ΜΗΝΕΣ ΦΥΣΙΚΟΘΕΡΑΠΕΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΒΑΔΙΣΗ ΜΟΥ,ΔΥΝΑΜΩΣΑΝ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ,ΕΓΙΝΕ ΠΙΟ ΚΑΛΗ Η ΒΑΔΙΣΗ ΜΟΥ.Η ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΑΠΟ ΤΟ ΕΞΙΔΙΚΕΥΜΕΝΟ ΚΕΝΤΡΟ ΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΚΟΛΥΜΠΙ ΣΤΗΝ ΕΛΑΧΙΣΤΗ ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΠΟΥ ΒΛΕΠΟΥΜΕ.,ΓΙΑ ΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ ΛΟΓΟΥΣ (ΚΑΙ ΤΕΜΠΕΛΙΑΣ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΑ ΑΛΛΑ...) ΔΕΝ ΤΣΥΝΕΧΙΣΑ, ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΜΟΛΙΣ ΦΤΙΑΞΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ.
ΕΝ ΚΑΤΑΚΛΕΙΔΙ ΠΑΙΔΙΑ, Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Η ΑΣΚΗΣΗ-ΦΥΣΙΚΟΘΕΡΑΠΕΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΘΟΘΗΓΗΣΗ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟΥ ΘΕΡΑΠΕΥΤΗ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ, ΒΟΗΘΑΕΙ ΠΟΛΥ Ή ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΡΚΕΤΑ.ΠΡΠΕΙ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΜΟΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΦΗΣΥΧΑΖΟΥΜΕ.ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΘΕΛΕΙ ΣΥΝΕΧΗ ΑΓΩΝΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΑΛΛΑ ΣΥΝΗΘΩΣ Η ΕΠΙΒΡΑΥΒΕΣΗ ΕΡΧΕΤΑΙ...
 #127058  από Στάθης
 Δευ Φεβ 27, 2017 12:27 pm
costas1968 έγραψε:... ΝΑ ΜΗΝ ΕΦΗΣΥΧΑΖΟΥΜΕ.ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΘΕΛΕΙ ΣΥΝΕΧΗ ΑΓΩΝΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΑΛΛΑ ΣΥΝΗΘΩΣ Η ΕΠΙΒΡΑΥΒΕΣΗ ΕΡΧΕΤΑΙ...
Έτσι, η καθημερινή θετική συνήθεια σε 2-3 πραγματάκια που μπορούμε να κάνουμε για τον εαυτό μας, όπως η άσκηση (σε όποια μορφή) γίνεται Αξία στην Ζωή μας, και αυτό από μόνο του είναι μεγάλη επιβράβευση.

Συνέχισε Ακάθεκτος Κώστα και Καλή Δύναμη, παίρνει και άλλο δυνάμωμα η Φάση, πίστεψέ το !!!
 #127059  από ΑΝΔΡΕΑΣ
 Δευ Φεβ 27, 2017 1:23 pm
:smile-hi: καλή σαρακοστή. σήμερα με έπιασε η όρεξη να κάνω και εγώ γυμναστική πήρα το τσεκούρι και έσκισα 2 ξύλα και τώρα μετά 3 ώρες πονάνε τα χέρια και η πλάτη....... :smile-muscle: :smile-muscle: :smile-sweating: :smile-sweating: :smile-sweating: :smile-sweating: :smile-sweating: :smile-sweating:
 #130304  από Λένα
 Δευ Ιούλ 23, 2018 1:55 am
Ακριβως οτι γραφεις ειπαν και σε εμας.Συνεχης αγωνας και προσπαθεια,Τα βιωνω ως τριτο προσωπο σε αυτη την διαδα "ασθενη-ασθενειας" αλλα ευχομαι απο καρδιας εστω και με την ψυχολογικη μου στηριξη να βοηθαω...