• Παρεξηγημενη ωμοφαγια!

  • Βότανα, διατροφή, βιταμίνες, αντιοξείδωση, ευεργετική σωματική άσκηση, δραστηριότητες, κίνηση.
Βότανα, διατροφή, βιταμίνες, αντιοξείδωση, ευεργετική σωματική άσκηση, δραστηριότητες, κίνηση.
 #123676  από Ελιζα
 Σάβ Δεκ 17, 2016 9:29 pm
Την εχουμε κατα καιρους ολοι παρεξηγηση...οι επιστημονες ασχολουνται συνεχως και εμεις απλα την απολαμβανουμαι!!!!! Εγω λοιπον ειχα μια ταση απο πολυ μικρη,με εστελνε η μαμα μου στο χασαπη να παρω κιμα και εγω ετρωγα το μισο στον δρομο γυριζωντας πισω. ..Παλι τα ιδια Λυκε;;; μου ελεγε!!!
Το ψυγειο μου δεν διαφερει απο το δικο σας...το πιατο μου απλα σοκαρει....και γιατι σοκαρει,γιατι στην ελλαδα ειναι αδιανοητο να μην τρως μαγειρεμενες τροφες.κριμα γτ ειμαστε μια χωρα τερμα πλουσια σε καρπους,φρουτα κ λαχανικα
Ενας ωμοφαγος εχει απειρες επιλογες!
Εξι μηνες τον χρονο τρωω ωκο κρεας με το αιμα του στον ζωμο του αιματος του και οχι δεν ειμαι βαμπιρ.το καλοκαιρι δεν τρωω κρεας τρωω καρπους,φρουτα,λαχανικα!
Εχει πλακα να ερχονται τα γκαρσον δεκα δεκα απο 2,3 φορες για να επιβεβαιωσουν την ωμοφαγικη μου παραγγελια,πολλοι αρνουνται να μου σερβιρουν θαρρουν βλεπουν τον χανιμπαλ η τον δρακουλα οπως λενε...οι φιλοι μου με φωναζουν βρυκολακα...οκ, δεν παρεξηγω! Οποτε παιρναμε εξω απο κοτετσι με ρωτανε αν λιγουρευομαι τις κοτες..η απαντηση μου ναι!!!! Αν πεταξει πουλι στο 1 μετρο μου λενε ωραιος μεζες και ακουν το μμμμ απο το στομα μου!ειναι προσωπικη μου αναγκη να ειμαι ωμοφαγος δεν αρρωσταινω ποτε ειμαι πολυ απλα υγιεστατη! Και οχι δεν εχω δαγκωσει ποτε ανθρωπινο λαιμο!!!! Τα καλα της ωμοφαγιας ειναι κυριως δερματικα και ευφυικα...ειναι ελιξιρια ομορφιας και μακροζωιας! Η ωμοφαγια για εμενα ειναι ελευθερια πολυ απλα δεν ειμαι εξαρτημενη απο τιποτα! Και ας με λενε ολοι Μπελα απο το twilight!!!! Αυτα απο εμενα...καθαρα δικες μου αποψεις! Ισως μεγαλωνοντας αλλαξω....ισως!!!!!
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Ελιζα την Κυρ Δεκ 18, 2016 1:19 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
 #123683  από Nikoskk
 Σάβ Δεκ 17, 2016 9:39 pm
συμφωνω μαζι σου εκτος απο το κρεας δεν μπορω να το φαω ωμο!!!
 #123685  από Ελιζα
 Σάβ Δεκ 17, 2016 9:42 pm
Στην αρχη ουτε κ εγω μπορουσα περα απο τον κιμα...με τον καιρο ομως το καταφερα! Ειναι ωφελιμο οσο περιεργο κ αν φαινεται! Κοιτα σιγουρα υπαρχουν κινδυνοι αλλωστε σε τι πλεον δν υπαρχουν κινδυνοι?! Αλλα ενταξει αν ζουμε με τα πρεπει και τα μη δεν παμε μπροστα!
Και αυτο ειναι καθαρα αποψη δικια μου!
Δεν θελω ουτε εχω σκοπο να επηρεασω κανεναν!