• ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΣΚΕΥΑΣΜΑΤΩΝ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ

  • Βότανα, διατροφή, βιταμίνες, αντιοξείδωση, ευεργετική σωματική άσκηση, δραστηριότητες, κίνηση.
Βότανα, διατροφή, βιταμίνες, αντιοξείδωση, ευεργετική σωματική άσκηση, δραστηριότητες, κίνηση.
 #117111  από maestro
 Τρί Μάιος 24, 2016 7:37 pm
Γεια σε όλους,
Θα ήθελα να ρωτήσω εαν κάποιος από σας χρησιμοποιεί συγκεκριμένο τρόπο για συντήρηση σκευασμάτων βιταμινών κλπ., για τα οποία υπάρχει η σύσταση της εταιρείας παραγωγής ή προώθησης του σκευάσματος, να διατηρείται σε θερμοκρασία χαμηλότερη από 25-30 βαθμούς.
Τι κάνουμε εμείς όμως όταν οι θερμοκρασίες ξεπερνούν αυτές τις τιμές και μέσα στο σπίτι;;;
Επιπλέον στα περισσότερα δεν συστήνεται το ψυγείο...
Έχω κάνει/δοκιμάσει διάφορες πατέντες :emojis-9: .. αλλά δεν ξέρω άμα κάνω σωστά..
Αν έχει κάποιος να προτείνει κάποιον τρόπο, ας το γράψει..
:emojis-32:

ΥΓ
Τα σκευάσματα που χρησιμοποιώ είναι, ένα με βιταμίνη D3 και ένα με Σύμπλεγμα βιταμίνης B.
ΥΓ2
Οι φαρμακοποιοί που έχω ρωτήσει, υποστηρίζουν την απλή λύση της θερμοκρασίας δωματίου.
 #117118  από billios
 Τετ Μάιος 25, 2016 10:19 am
Εγω τα εχω σε ενα ντουλαπι ψηλα που δεν το πιανει ο ηλιος εννοειτε,τα διατηρω σε θερμοκρασια δωματιου,νομιζω οτι ειναι οκ
 #117120  από kath
 Τετ Μάιος 25, 2016 12:13 pm
Κι εγω ακριβως αυτο κανω,σε ντουλαπι τα εχω χειμωνα καλοκαιρι. Σιγουρα το καλοκαιρι ακομα κ στο ντουλαπι η θερμοκρασια θα ειναι πανω απο 25 αλλα αφου δν ειναι στον ηλιο δεν πιστευω οτι πειραζει. Δεν το ειχα σκεφτει κιολας να πω την αληθεια. Ισως μια λυση αν θελεις κατι δραστικο να ειναι το ισοθερμικο κουτι αυτα πχ που δινουν οταν ξεκιναμε ενεσεις.