• cordyceps

  • Βότανα, διατροφή, βιταμίνες, αντιοξείδωση, ευεργετική σωματική άσκηση, δραστηριότητες, κίνηση.
Βότανα, διατροφή, βιταμίνες, αντιοξείδωση, ευεργετική σωματική άσκηση, δραστηριότητες, κίνηση.
 #107491  από neroxytis
 Σάβ Νοέμ 22, 2014 3:45 pm
Στάθης έγραψε:... και που πιστεύουν ακράδαντα ότι οι αντίθετοι σε αυτό πάσχουν επίσης από την νόσο του Τσαρλατανισμού.

Οπότε πια άποψη είναι η σωστή;
Μήπως καμία; Μήπως και οι δύο;
Έχει σημασία ποια είναι σωστή; Υπάρχει βραβείο σωστής άποψης; Δεν ξέρω πώς το εννοείς, αλλά να ξεκαθαρίσω ότι ως τσαρλατάνους εννοώ όσους εκμεταλλεύονται άρρωστους ανθρώπους για ίδιον ώφελος χωρίς να προσφέρουν τίποτα.
Στάθης έγραψε:Γιατί στο περί ψάξιμο επίκεινται όλα... όπως και το cordyceps για την ΣΚΠ. Τόσο απλά.
Το πως φτάσαμε από το cordyceps στους Illuminati δεν θα καταλάβω ποτέ.
Κάθε συζήτηση εξελίσσεται. Δεν θα χρειαζόταν η απάντηση αν δε συνέβαινε αυτό.
Στάθης έγραψε:Εγώ χρησιμοποιώ Mycelent. Από το μανιτάρι Shiitake, συμπλήρωμα με άφθονα beta glucans για ρύθμιση του ανοσοποιητικού. Το αν με βοηθάει θεωρώ πως ναι, αν και είναι ακριβό. Ακριβή βέβαια είναι και η βενζίνη σήμερα.
Ο καθένας κάνει ό,τι νομίζει καλύτερο για τον εαυτό του. Το πρόβλημα βρίσκεται στους έξυπνους που, όπως είπα πιο πάνω, εκμεταλλεύονται τον ανθρώπινο πόνο γνωρίζοντας ότι δεν προσφέρουν τίποτα.
 #107492  από Στάθης
 Σάβ Νοέμ 22, 2014 3:53 pm
neroxytis έγραψε:Το πρόβλημα βρίσκεται στους έξυπνους που, όπως είπα πιο πάνω, εκμεταλλεύονται τον ανθρώπινο πόνο γνωρίζοντας ότι δεν προσφέρουν τίποτα.
Κατά την προσωπική μου άποψη μπορούν και εκμεταλλεύονται την συνεχιζόμενη αμάθειά μας, και όχι τον ανθρώπινο πόνο μας.

Για τον ανθρώπινο πόνο υπάρχει άνοιγμα στην αρχή να τον εκμεταλλευτούν.

Μετά σου δίνεται ο χρόνος να αποκτήσεις αρκετές γνώσεις μιας και ό κάθενας μας έχει πρόσβαση σε οποιαδήποτε πληροφορία για οποιαδήποτε θέμα διαμέσου διαδικτύου και άλλων πηγών.
 #107493  από neroxytis
 Σάβ Νοέμ 22, 2014 4:16 pm
Θα συμφωνήσω και θα επαυξήσω: Δεν υπάρχει καλύτερη ενημέρωση από την κοινή λογική.
 #109129  από DIMITRA1982
 Πέμ Φεβ 05, 2015 1:57 pm
Καλησπέρα σε όλους, πριν ενα μηνα ξεκινησα την χρηση του μανιταριου και εχω δει ήδη αποτελεσματα. Βεβαια μπορει να ειναι τυχαιο γεγονος, γιατι ειναι πολυ νωρις ακομα...
Αν πραγματικά κανει τα θαυματα που λεει , θα σας ενημερωσω οταν θα περασουν τουλαχιστον 3 μηνες!!!
:smile-nod:
 #109137  από Κώστας
 Παρ Φεβ 06, 2015 1:51 am
Μπορείς να μας περιγράψεις λίγο τ΄ αποτελέσματα που είδες;
 #109213  από DIMITRA1982
 Δευ Φεβ 09, 2015 11:17 am
Νιωθω τα ποδια μου πιο σταθερα και ευκινητα στο περπατημα και μειωμενη την κοπωση που ενιωθα.
Εγω σε ολες μου τις υποτροπες ηταν στα ποδια οποτε εχω δυσκολια στην κινηση.
Κουραζομαι με 5 βηματα.
 #109339  από ιωαννα 1963
 Πέμ Φεβ 12, 2015 4:10 pm
Αγαπητη dimitra 1982 ακολουθεις ταυτοχρονα και τη θεραπεια του νευρολογου;Ρωταω γιατι εχει διαγνωστει και ο γιος μου με σκληρυνση απο το 2013 και θα ηθελα περισσοτερες πληροφοριες.
 #109440  από DIMITRA1982
 Δευ Φεβ 16, 2015 1:48 pm
Ναι κανω κανονικα την αγωγη μου απο το 2006 που εχω διαγνωστει και απο το 2012 εντατικα φυσικοθεραπειες. Τωρα παιρνω το gilenya απο το 2012.
 #109451  από ιωαννα 1963
 Τρί Φεβ 17, 2015 1:12 pm
Αγαπητη dimitra 1982 απο οτι εχω διαβασει στο διαδυκτιο το gilenya εχει την ιδια συσταση με το μανιταρι cordypres ισχυει;Θα ηθελα περισσοτερες πληροφοριες.Ευχαριστω.
 #113948  από ΠΟΛΥΜΕΡΟΣ
 Τρί Δεκ 01, 2015 10:47 am
ΓΕΙΑ ΣΑΣ.ΠΑΙΡΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ CORDYCEPS ΠΑΝΩ ΑΠΟ 5 ΜΗΝΕΣ?ΑΞΙΖΕΙ ΤΟΝ ΚΟΠΟ ΝΑ ΤΟΑΡΑΓΓΕΙΛΩ?